Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan fontos a főzelék?

Tényleg olyan fontos a főzelék?

Figyelt kérdés

Védőnő, meg az óvónő is kérdezte a lányomat (3), hogy szoktam-e főzeléket főzni... Nos, nem, mert 1. úgy sem enné meg, meg a férjem sem, 2. Mi máshogy esszük a zöldségeket... Pároljuk, főzzük köretnek, vagy egytálételbe... 3 napra szoktam főzni, nem szeretek, így mindig nagy adagot csinálok valami finomat, általában valami hús, zöldségköret, tészta vagy rizs vagy bulgur vagy krumpli... Elég válogatós a lányom és ezeket legalább megeszi. Szószos tésztát is szoktam, néha különlegességet is. Gombát, brokkolit, kelbimbót, zöldbabot, babot, sok mindent. De konkrétan főzeléket soha, talàn havonta egyszer zöldborsófőzelék...


Miért olyan fontos a lisztes habart zöldség...?


2023. jan. 12. 21:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan fontos, bár én úgy gondolom, gyorsan megvan és így aduász a zsúfolt napokon. Amúgy tény, hogy gusztusosabbak azok, amiket felsoroltál. Biztos finomak is.😊
2023. jan. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%

Huuu mi sem eszünk főzeléket

Ha mégis a lisztes habarásos dolgot én kerülöm

Szerintem félévente 1× eszünk, pedig amugy nincs bajunk vele, csak mindig van más amit ennénk😅

Egywdül a védőnőtöl hallgatom hogy háááát enni kéne

2023. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos a főzelék egyáltalán, jobb ahogy elkészíted, mint egy agyonfőzött lisztes ragacs. Nálunk kb két havonta egyszer van főzelék, ha épp úgy jön ki hogy gyorsan kell és valami maradékot el kell használni vagy megkivánom. Lányom szintén három éves, eddig összesen kettő kanál főzeléket evett meg az elmúlt 2,5 évben, nem szereti. Az oviban hetente max egyszer de van, hozzá sem nyúl. Egy idősebb rokonom szerint létszükséglet hogy egyen gyakran ilyesmit, szerintem felesleges, jobb ha értelmes formában eszi a zöldséget.
2023. jan. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adtam főzeléket mert ki nem állhatom, nem készítek itthon, ép egészséges gyerekeim vannak. Úgy kapja ahogy mi is szívesen fogyasztjuk, egytálételben, párolva, sütve. Nem kifejezetten érdekel ki szerint mit kellene főznöm.
2023. jan. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Fogadok a védőnő és az óvónő is még a békeidőkben szerezte a diplomáját és szerintük az egészséges étkezés a főzeléknél kezdődik és ér véget. Mást nem tudok elképzelni.
2023. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A lányom amikor bölcsibe járt (3 éves kora előtt 3 hónappal vették fel!) soha nem evett a bölcsiben..


Minden áldott nap úgy fogadtak, hogy anyuka, ma sem evett semmit, teát ivott sokat.


Mivel csak napi 5 órát volt bent, így úgy gondoltam, nem baj nem hal éhen, majd eszik otthon.


Azt mondta hogy nem finom az ebéd.


Egyszercsak azzal vártak, hogy megette az ebédet!! Hűha, mi volt ez a csodaetel, amit megevett? Rizses hús!!


Előtte minden nap (értsd, tényleg minden délben!) főzelék volt. De ilyenek hogy saláta főzelék meg karalábé főzelék... Na hát a lányom nem ette meg soha, mai napig is csak a spenótot eszi, pedig már nagykamasz.


Nem kell erőltetni a főzeléket. A zöldségkoret sokkal jobb!

2023. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a főzeléket lehet magával is sűríteni, úgy nem lesz lisztes ragacs. Én egyébként szeretem és ha valami könnyű/gyors ebédet szeretnék a gyereknek adni, akkor sokszor merül fel a főzelék, mint ötlet. A lányom szereti is (2,5 éves), szóval már csak emiatt sem ördögtől való nálunk.


Ugyanakkor nem gondolnám, hogy annyira fontos lenne a főzelékfogyasztás, ez amúgy is egy magyar specialitás, külföldön nem sok helyen ismerik így, ebben a formában. Szerintem ez azoknál a családoknál lehet esetleg fontos, akiknél a pörkölt és a rántotthúskrumplival a fő élelmiszer (ezt most nem leszólásként, én is szeretem ezeket, csak ugye van egy limit és igény a változatosságra), és egyébként nem esznek zöldséget szinte egyáltalán. Főzelék formában is jobb a zöldség, mint sehogy sem, ugyebár. És a főzelék, mint a bevezetőmben írtam, tényleg egy gyors és könnyű formája a zöldségnek, nem kell rajta sokat gondolkodni, csak megfőzöd és behabarod és kész. Nem mintha egy tepsiben sült zöldköreten annyit kéne agyalni, de ha liszttel habarod a főzeléket, akkor legalább egy kicsit laktatóbb mint a grillezett zöldség, és abból kiindulva, hogy általában mennyit esznek a kicsi gyerekek, ez lehet hogy nem másodlagos szempont sokaknál. Főleg, ha megnézzük az anyagi oldalát is.


Szóval szerintem nem kell utálni a főzelékeket, mert sokféleképpen variálható és nem is drága ételféléről van szó, de azért az, hogy olyan fontos legyen, hogy orvosok és védőnők tukmálják, hát... Na, azért nem teljesen indokolt, lássuk be.

2023. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Mindegy, milyen formában eszitek a zöldséget. Én szeretem a főzelékeket (kevés rántással vagy habarással). Megfontolnám a helyedben, hogy legalább párszor készítsek, megismertessem vele. Úgy jobban megeszi az oviban is, ahol esetleg drágább ételre nem telik.
2023. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem mondjuk egy fasírt mellé jól esik a főzelék. De szerintem nem erre akart kilyukadni a védőnő, csak valamiről beszélgetni akart a lányoddal, hogy lássa, mennyire lehet vele.
2023. jan. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!