Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg olyan fontos a főzelék?

Tényleg olyan fontos a főzelék?

Figyelt kérdés

Védőnő, meg az óvónő is kérdezte a lányomat (3), hogy szoktam-e főzeléket főzni... Nos, nem, mert 1. úgy sem enné meg, meg a férjem sem, 2. Mi máshogy esszük a zöldségeket... Pároljuk, főzzük köretnek, vagy egytálételbe... 3 napra szoktam főzni, nem szeretek, így mindig nagy adagot csinálok valami finomat, általában valami hús, zöldségköret, tészta vagy rizs vagy bulgur vagy krumpli... Elég válogatós a lányom és ezeket legalább megeszi. Szószos tésztát is szoktam, néha különlegességet is. Gombát, brokkolit, kelbimbót, zöldbabot, babot, sok mindent. De konkrétan főzeléket soha, talàn havonta egyszer zöldborsófőzelék...


Miért olyan fontos a lisztes habart zöldség...?


2023. jan. 12. 21:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

A gyík oldal legjobb kérdései mindig a kérdések, amikor felsőbbrendűségünket ártatlan kérdés köntösébe csomagoljuk várva az egyetértét a hasonszőrűektől.


Nyilvánvalóan kérdező is tisztában van vele, hogy a gyerekek többsége nem vagy csak nagyon kevés zöldséget fogyaszt. Ez egy általános és bosszantó jelenség, hiszen a 2-5 éves gyerek tök sajátja a válogatás. Ilyen esetben alternatíva a főzelék, amelyiket egyáltalán nem muszáj "lisztes kulimászként" elkészíteni, hanem számtalan egyéb, gyerekbarát és reform módon lehet találni a nem zöldségrajongó kisgyerekeknek. Azonban ha a gyerek megeszi más formában a főzeléket, akkor nem fontos főzeléket adni. Ilyen egyszerű.


Természetesen tudom, hogy a zöldséget nem evő gyerek ezen a fórumon kuriózum, hiszen mindenki gyereke kizárólag párolt húson és blansírozott brokkoli él, de valahogy az én környezetemben az anyukák többsége küzd a problémával.

2023. jan. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Inkább az a kérdés,miért kérdezte egyáltalán. Talán látott valami tünetet,ami kevés zöldséget/rostot feltételez?
2023. jan. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Valahol egyet értek a 11-essel, szerintem te is tudod, hogy egyáltalán nem fontos a főzelék. Én is tudom, nem is főztem még soha életemben, mert nem szeretjük, a gyerek sem evett még soha, de ilyen nyilvánvaló dolog kapcsán felesleges kérdést feltenni.
2023. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%

Mert a legtöbb háztartásban valószínűbb, hogy főzeléket főznek, mint olyan típusú ételeket, mint amiket felsoroltál - teljesen rendben van az, amiket felsoroltál, mondd el a védőnőnek, hogy nálatok főzelék helyett ilyen változatos módon eszitek a zöldségeket.


Amúgy ha jól csinálod, akkor nem "lisztes habart zöldség" a főzelék. :-)

2023. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a legtöbb fõzeléket. Amúgy természetesen nem muszáj enni.
2023. jan. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fontos, ha más formában nem eszik zöldséget a gyerek.
2023. jan. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 NTBS ***** válasza:
100%
Nem fontos, csak sok zöldséget gyümölcsöt egyen.
2023. jan. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel a kérdést, mert "felsőbbrendűnek" érzem magam. Hanem mert ezek a kérdések engem olyan hirtelen érintenek, hogy basszuuus, én sosem főzök ilyent, mi mindent nem csinálok amit kéne anyukaként? Aztán végül szépen átgondoltam, hogy végülis eszünk zöldséget. És amúgy imádja a brokkolit, a répát, a borsót, a kukoricát, a gombát, ezeket megeszi szerencsére. A többit pedig elrejtem a kajában.

És nem azért kérdezte, hanem mert kommunikálni akart vele, csak érdekes, hogy mindig ez az első kérdés :D

2023. jan. 13. 08:22
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen van, aki rá van kattanva erre a főzelék-témára, főleg az idősebbek, akiknek ez még egy megszokott kaja volt. Nem mintha akkoriban nem lehetett volna mást csinálni zöldségből, csak nem volt ekkora kultúrája a gasztronómiának, ez ugye látszik a magyar kajákon is, az idősebb generáció sokszor elzárkózik a modernebb ételkészízéstől.


Mondjuk az én gyerekkoromban sosem volt otthon főzelék, én sem főzök, nem is szeretjük a férjemmel, nem emlékszem, óvodás koromban mi volt a menzán.


De amúgy azon nem csodálkozom, hogy a gyerekek nem szeretik a zöldséget, ha azt főzelékként teszik elé. Az én gyerekkoromban mint írtam, nem volt otthon szokás a főzelék, de a mindenféle liszttel habart zöldségleves igen, fúj, én tényleg ezzel kötöttem össze a zöldséget, hogy annak csak olyan íze lejet, mint a levélben, hisz máshogy nem igazán volt elkészítve.

2023. jan. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha az említett formában eszik a család növényeket, úgy egészségileg nem probléma. Viszont én fontosnak tartanám megismertetni vele. Esetleg olyan kajákról van így kizárva, amiket egyébként szeretne. Óvodában probléma lehet, ha ismeretlen ételeket nem akar megenni. Az anyum folyamatosan főzött és máig főz olyanokat, amiket ő egyébként nem eszik meg. Két menüt főzött és ebbe nem kell belehalni a gyerekünk mellett! Bár én rettentően válogatós vagyok és a főzelékek pont mentőövek voltak, de ez más téma. Ez leginkább gyerekkorban fontos, hogy a gyerek el tudja dönteni. Később el tudja majd készíteni magának. Tehát határozottan nem értek egyet, hogy soha ne legyen neki főzelék. Az is megint más téma, hogy külföldön nem igazán vannak főzik és nem ismerik. De itt Magyarországon úgyszólván autentikus, bárhol belefuthat, nem fogja így tudni, még ciki is lehet majd neki.
2023. ápr. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!