SOS Elhízott baba?

Figyelt kérdés

A kislányom 9 hónapos és 11.6 kg.Mivel külföldön élünk itt hosszra nem mérik, de kb 76 cm.Mikor utoljára mértük nagyon megijedtem,hogy ennyit hízott.a védőnő azt mondta teljesen jó,ne izguljak nagy baba.Nem szeretném,hogy elhízzon az egészsége miatt.

Amit eszik:hajnaban kb 6-kor 100-150 ml táp.9-10 között tejpèp friss gyümölccsel.kb.11-kor 150-200ml táp.utána 2-3 óra alvás.ébredés után ebéd.olyankor zöldségek már kb minden fajtát eszik kivéve káposzta és valamilyen hús(csirke,marha,pulyka,hal)pépesítve.ez kb 200ml.vacsizni pedig valami más fajta főzelék,ha nincs benne hús, akkor tojássárgája sajt vagy ricotta az is kb 200ml.néha nasinak elrágcsál egy kis kenyeret vagy sajtot.este meg 150-200 ml táp.átalussza az éjszakát.mit csinálok rosszul?ez túl sok szerintetek?köszi a válaszokat



2018. aug. 13. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

9 hónapos 9!!!!!!! Nem eszik többet annál mint amit ő megbír enni.

Ha majd mozog mászik futkos lemegy róla a babaháj ne aggódj :)

2018. aug. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi!csak féltem túl sokat etetem.amúgy teljesen egészséges egész nap játszik mászik.
2018. aug. 13. 17:55
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Tejpépet egyáltalán nem adnék ilyen nagy súlyú babának. A többi étkezésével nem igazán tudsz mit kezdeni.
2018. aug. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
3.erre én ia gondoltam csak még azért nem hagytam el mert elvileg vassal meg vitaminokkal van dúsítva.akkor inkább adjak neki citamint?ti adtok a babáitoknak?
2018. aug. 13. 19:09
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Hú hát nem tudom az en babám 1 éves de felét eszi ennek. 10.5kg 74cm. Ennyire jo az étvágya??
2018. aug. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére nagyon jó az étvágya.örülök neki,csak nem szeretném h átessünk a ló másik oldalára és túl sok legyen mert az sem jó.próbáltam hogy kevesebbet adok,de láttam rajta hogy éhes,úgyhogy adtam neki míg kért.amúgy semmi nasit vagy édeset nem kap.még kekszet sem,úgyhogy ezért is lepődtem meg a súlyán.inni is csak vizet....
2018. aug. 13. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Lányaim 4,5 kg születtek. Gondolhatod, hogy milyenek voltak 9 hónaposan.

Ne parazz be!

2018. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
utolsó.az én lányom 3800g volt,sosem volt vékony,csak attol ijedtem meg,hogy 3 hónap alatt ennyit hízott.utoljára 6 hónaposan mértük,pont amikor elkezdük a hozzátáplálást.akkor 9 kg volt.tehat kicsit kevesebb mint 3 honap alatt tobb mint 2,6 kg-t hízott.meg nem hiszem hogy jó lenne ha ilyen ütemben folytatná....
2018. aug. 13. 21:29
 9/15 anonim ***** válasza:
63%

Ugyancsak 9 hónapos babám van 76cm-el és kb 10kg-al.(4kg-al született).

Kicsivel beeloztetek bennünket súlyban,de szerintem ha az orvos nem szólt akkor még bele fér a normális sulyba.Valaki feljebb már irta és egyet értek vele, hogy tejpepet ne adj neki az olyan mintha 4*enne tápot,mert a tejpepet is alapvetően táp.Adj neki gyümölcsöt simán zabpehellyel vagy ilyesmi.Nalunk a második étkezéskivaltas után lassult a hizasa.Adagra kb ugyanannyit eszik az enyém is mint a tiéd.

2018. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#9.milyen fajta zabpehely?mert azt is szokott kapni.amit itt veszek (anglia)az a heinz (creamy oat porridge).vagyis ilyen baba zabpehely por?vagy mi mást adtok reggelire?kenyérből vagy kalácsból stb.. nem enne annyit,hogy kiváltsa az étkezést.azt csak rágcsálja vagy pár ici pici falatot bekap.mivel kb 200 ml neki 1 étkezés,ha joghurtot adnék gyümölccsel,akkor joghurtból nem sok mèg neki a 100 ml?
2018. aug. 13. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!