Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell kezelni, ha valaki...

Hogy kell kezelni, ha valaki mindig dicsekszik?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul érzem magam miatta, rossz barátnak, rossz embernek stb de van egy barátnőm aki mindig eldicsekszik a fia eredményivel, küldi a videókat, hogy mennyivel előrébb jár mint bárki.

Az én gyermekem le van maradva, és dolgozunk nagyon hogy behozza a lemaradását a társaihoz képest, járunk orvoshoz, fejlesztésre, gyógytornászhoz de nagyon megkínlódjuk a dolgokat. Mikor kapok egy videót, akkor mindig mondom hogy nagyon ügyes, mert tényleg az, de egy kis csomót érzek a torkomban, és kicsit sírhatnékom van mert nálunk nem jönnek ilyen természetesen és könnyen a dolgok.


Tegnap már kicsit hidegebben sikerült reagáljak, és szerintem észrevette hogy nem sikerül az őszinte öröm.

Hogy kezelnétek ezt? Szólnátok vagy hagynátok? Az ő őszinte örömét se akarom letörni, de már nem szívesen beszélgetek vele így.

Nehezen konfrontálódok olyanokkal akiket szeretek, és nem akarom tönkretenni a barátságot, de nehezen ujjongok már. Rossz barát vagyok, igaz? 😔


2023. jan. 29. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
62%
A "fia eredményeivel"...mert sikerült lediplomáznia,vagy mi?:D A tied is meg fog tanulni járni meg mindent csinálni,vagy talán azt hiszed hogy nem? Így a kérdésből ítélve megérdemlitek egymást...
2023. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
53%

"Tegnap már kicsit hidegebben sikerült reagáljak"


Egyáltalán nem is kellett volna reagálnod. El se kell olvasni a dicsekvéseit, ha zavarnak.

2023. jan. 30. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%
Mit tud az a gyerek, verseny ez vagy mi? Mindegyik gyerek másban tart előbbre. A tiéd is biztos ügyes. Engem nem zavar, ha más a kitűnő bizonyítvánnyal dicsekszik, a lényeg, hogy a gyerekem boldog legyen.
2023. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13 Bölcsisként folyékonyan beszélni, míg az én fiam ovisként se.


Egyébként aludtam rá egyet, már nem esik annyira rosszul, meg figyeltem a kisfiam és olyan büszke voltam rá ahogy kommunikál. Tudom mennyi munka van benne, és nem könnyű neki se, pont azért vagyok erre különösen büszke. Majd behozza a lemaradást.

2023. jan. 30. 14:32
 15/19 Andi80018 ***** válasza:

Agyf@szt kapok azoktól az emberektől, akik állandóan tolják videókon, fotókon a gyereküket, persze ez csak az én véleményem..

Az én fiammal nem volt semmi lemaradás, viszont így is megunnám, ha valaki, akár a barátnőm is, folyamatosan tolná ezt. Szóval, én mindenképp mondanám neki, hogy álljon le, mert nem esik jól. Ha igazán szeret téged, és tisztel, akkor nem lesz ebből probléma...

2023. jan. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök izgi nézni a babák fejlődését. Mire iskolás korig elérnek, kb egy szinten vannak. Természetesen ha fogyatékos lenne egy ismerősöm gyereke, nem küldözgetnék semmit a saját egészségesemről. De sztem a kérdező gyereke nem az,csak rá van feszülve a dologra. Ha lett volna barátnőm,aki egy időben szült volna velem,tök jó lett volna.
2023. jan. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Kolyokfoglalkoztato ***** válasza:

Szuper, hogy ennyi mindennel támogatod a gyerekedet! Meg lesz az eredménye!

Átérzem, amit írsz!

Mivel barátok vagytok, ezért te is beszélhetsz neki a te örömödről, meg nehézségedről is.

Miért is érzed rosszul magad, amikor az ő gyerekét látod? Mert aggódsz a sajátodért, mert szeretnéd, hogy bárcsak nektek ne lenne ezzel problémátok!

Erről beszélhetsz neki, hogy aggódsz és milyen nehéz neked, mert, amikor az ő képeit látod, akkor mindig extra aggódás fog el a te gyereked miatt.

Egyrészt akkor ő is tapintatosabb lesz, mert ő a nagy anyukás rózsaszín ködben nem látja most a te nehézségeidet.

Vagy kérdezz rá nála, neki mi okozza mostanában a nehézséget, mert tuti lesz neki! Sok erőt és örömet a gyermekedhez!

2023. jan. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Nem figyelni rá. Meg ne merd dicsérni! Apám ilyen, nincs más témája, csak ő. Minden mondatában szerepel az én szó. Általában oroszlánok csinálják ezt. Nincs önbecsülése, arra vár, hogy ajnározd, meg amit mond el is hiszi.
2023. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mi a bánatnak nyitod meg, olvasod el (vagy nézed meg), egyáltalán minek követed ennek a barátnőnek az életét?


Engem teljesen hidegen hagyna, ezért nem is nézném és nem is tudnám, miket rak fel a gyerekéről. Felőlem bárki dicsérheti, like-olhatja, én tudomást se fogok szerezni róla.

Ha netán élőben találkoznánk és megkérdezné, miért nem like-olom, megmondanám, hogy nincs időm közösségi oldalakat nézegetni.

2023. júl. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!