Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálhatnék még egy...

Mit csinálhatnék még egy hisztis 2,5 évessel?

Figyelt kérdés

Egy imádnivaló, kedves, puszilgatós, ölelgetős kislányom van egyébként, de beköszöntött az igazi dackorszak. A semmiből mindenen fel tudja húzni magát, aztán akár 40 percig is dühöng. Valamikor rám is csap, ezelőtt a saját fejét ütötte, aztán rájött, hogy én jobb célpont vagyok. Mindenkinek visszabeszél, az apjának és idegen embereknek is.


Ezeket próbáltam eddig a hisztire:

- nyugtatgatni nyugodtan, elmondani még 4 ezerszer, hogy "Menjünk/Öltözzünk!" stb.

- megvártam, hogy lehiggadjon és elmagyarázni szépen, hogy tudom, hogy nem akarsz pl. öltözni, de muszáj

- fenyegetőzni a Mikulással/Jézuskával/Nyuszival, hogy nem hoz neki semmit, ha hisztizik, és azt is vissza viheti, amit hozott (néha "el is vitte" és hiszti után 1 nappal visszahozta) - ez eleinte bevált, de már nem

- elterelni a figyelmét pl egy játékkal

- ráordítani az ordításra (na erre nem vagyok büszke)

- beállítani a sarokba

- ha időpontra kellett menni ráeröltettem a ruhát (akkor már 20 perce ment a cirkusz, oda kellett érni) vagy magammal vittem kézbe&n a házba, ha nem akart kijönni a szobából 20 perce, közben persze üvöltött

- "otthagytam", persze az ajtónál kukkoltam

- figyelmen kívül hagytam teljesen - ilyenkor brutálisan bepörög és több tíz percig, bömböl, akkor is csak azért hagyja abba, mert tiszta víz lesz a haja és a hajszárító zúgásától megnyugszik

- ösztönöztem, hogy hisztizze és ordítsa ki nyugodtan magát, majd laza 45 perc után szépen megöleltem, hogy megnyugodott-e - na ez legtöbbször bevált, de ma az utcán ezt nagyon kellemetlennek éreztem

- az ellenkezőjét kértem annak, amit valójában el akartam érni. Pl: Nehogy velem gyere! Ugrálj csak, mert akkor mehetünk a kórházba, ha beütöd és fájni fog a fejed és a doktorbácsi vagy doktornéni majd lehet szurit is ad! - Na itt felcsillant a szeme és közölte velem, hogy az jó lesz, mert kap matricát😂 - Ez nagy hiba volt tőlem (de csak 1x esett meg), mert sokszor megyünk orvoshoz és akkor pont teljesen pozitív élményként próbálom neki beállítani, hogy ne féljen

- megkértem, hogy mutasson példát pl a macinak, a babáknak stb., hogy ő már nagy és nem cirkuszol

- hisztis meséket meséltem neki - ez jó volt ideig-óráig


Amikor megütött ezeket próbáltam:

- úgy csinálni, mintha fájna nagyon, elsírtam magam és megkértem többet ne üssön meg mert fáj - elöször megértette, majd 2 alkalom múlva elután röhögve kaptam még egyet...

- rácsaptam a kezére egy kicsit (nem vagyok erre sem büszke és mivel agresszió agressziót szül el is engedtem ezt a módszert)

- levegőnek néztem 20 percig, ez idegesítette őt nagyon (tudta, hogy azért, mert megütött), de a következő hisztinél újra kezdte

- bezsákoltam 1-1 játékát, hogy megütött, ezért odaadom a jó gyerekeknek

- imádja az állatokat, ezért amikor megütött azt mondtam neki, hogy "Szerinted kacsa mama mit szólna, ha a kicsi kacsa megütné? Fájna neki, szomorú lenne. Anya is ezt érzi most, mert megütötted, többet ne tedd ezt." Látszólag ezt megérti, a következő hisztiig.



Bocsánat, hosszú lett. Nálatok mi vált be? Köszönöm!



2023. febr. 24. 23:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
46%
Legyél vele szígorubb még pici igen de ha most nem kezded el szigorubban nevelni 5éves 4 éves korára már nem fogsz vele bírni.
2023. febr. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Túl sok féle bünti van, nincs a bűntetésben következetesség.
2023. febr. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Konkrét példákat írjatok légyszi!


A következetességre egy ideje próbálok jobban figyelni. Pl: "Bezsákolom a plüssöd, de ha abbahagyod a hisztit visszakapod". Akkor megkapja tényleg. Túl sok időre nem veszem el, mert akkor játszik mással, de ha hisztizik nem akarom azzal elterelni a figyelmét, hogy pl, "Ha befejezed a hisztit kapsz sütit", mert ez már jutalmazás lenne, akkor én is hisztiznék a helyében😁.


A büntin úgy felidegesíti amúgy magát, hogy az sem jó, mert hergeli. 2 napja várom, hogy kihisztizze magát és megértő vagyok. Ez jobb, csak gáz, ha van ott 50 idegen ember. De ez a hiszti! A gyerek azért ne üssön már rám... Akkor mit csináljak, ha megüt? Szép szóból nem ért, visszaütés nem megoldás, így maradt a bünti.

2023. febr. 25. 00:19
 4/13 A kérdező kommentje:

Ja és ő nem azért hisztizik, mert valamit kitalál, hogy nagyon akar csinálni. Neki onnan indul a hiszti, hogy valamit nem akar megcsinálni, amit kérek tőle.


Ha a boltban egy játékért hisztizne tudnék következetes lenni, mert nem venném meg azért sem akkor, egy idő után rájönne, hogy ez nem megoldás de ebben a helyzetben nem is tudnék nem következetes lenni, mert nem hagyhatom rá a dolgokat, alapvető dolgok ellen küzd. Ha ráhagynám meztelenül lenne egész nap, éhesen és sosem menne levegőre.

2023. febr. 25. 00:25
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

3 éves múlt a lányom. A nem akarom megcsinálni hisztit ên megpróbalom megelőzni. Pl. Jóelőre elmondom hogy ma pl megyünk ebéd után a doktornénihez, ott ez meg az lesz, milyen szuper. Kiválasztjuk együtt a ruhàt amit szívesen felvesz. Idôben elkezdünk készülődni, mert tudom hogy úgyis ő akarja felvenni, meg nem mindegy neki a hajgumi színe sem.

Volt reggel olyan hogy meztelenül akart lenni. Leültettem, megkérdeztem miért szeretné. Kiderült zavarja a címke/nem a hercegnős zoknit raktam ki/nem rózsaszín a póló. Vàlasztottunk együtt ruhát amit felvesz.


Máskor ha nem akart öltözni megbeszéltünk hogy meg fog fázni, lázas lesz, és ha nagyon lebetegszik megy a kórhazba (Volt ott már kétszer), ahová én sajnos most nem tudok vele menni, mert én épp a piacra megyek. Pikkpakk felöltözött hogy ő is a piacra jön inkább.


Volt hogy mikor hisztizett épp, megütött. Miután újra normális lett megkérdeztem tőle miért. Elmondta értelmesen. Megbeszéltük hogy ezt ne, nekem fáj, helyette ha úgy érzi dühös, a plüssmacit püfölheti.


Szerintem az a lényeg hogy meghallgassuk.hogy mit szeretne, mit miért tett. Ezt viszont csak akkor lehet ha épp nem hisztizik. Hiszti közben felesleges bármit is mondani neki, meg kell várni míg lecseng, és utána megbeszélni, vagy lehetőség szerint megelőzni.

2023. febr. 25. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
12%

Ja és ő nem azért hisztizik, mert valamit kitalál, hogy nagyon akar csinálni. Neki onnan indul a hiszti, hogy valamit nem akar megcsinálni, amit kérek tőle.



Mért nem ezt írtad így már érthető a hiszti. Minek kérsz tőle bár mit is hogy csinálja meg. Nővérem fia 2éves nincs piszkálva hogy ezt csináld azt csináld egésznap csöndben eljátszik semmi baj nincs vele ha már nem játszik akkor nővérem elpakolja a játékait majd ha lessz 4 éves akkor majd elpakolja magának. Minek piszkálod azt a gyereket.

2023. febr. 25. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%

Egy posztban nem tudom leírni, de vannak online kurzusok melyeken rengeteg eszközt tudsz tanulni. Az általam leírtakból egy ami igazán működik. A büntetés ebben az esetben egy 2,5 évesnél tökéletesen felesleges.

Néz utána a pozitív fegyelmezésnek, az együttérző nevelésnek és az erőszakmentes kommunikációnak! Ha kell, linkeket tudok küldeni. Valamint ha van időd olvasni, a Beszélj úgy, hogy érdekelje. Hallgasd úgy, hogy elmondja c. könyv kék borítós változatát ajánlom.

Amit ugyanis kérdezel nem válaszolható meg 1 bekezdésben, anélkül hogy nem ismernéd a miérteket.

2023. febr. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

5-ös: Köszönöm, ez nagyon cuki.😊 Én is próbálom neki levezetni szépen mi lesz most, de nekünk az első mondatnál beindul a hiszti. A választási lehetőség jó ötlet, próbáltam már, még akkor nem volt ennyire hisztis, de ott is bedilizett, mert egyik bugyija sem tetszett neki... Higgadt állapotban is sokszor megkérdezem mi volt a baj, aztán elmondja, hogy nem akarta ezt meg azt, de a miértre ritkán ad jó választ, bár szerintem itt lényeg, hogy azt érezze megértik, de elmagyarázom miért nem jó ez a hiszti, mit kéne helyette. Ez sem ér semmit, utána újraindul a hiszti.



6-os: Minek kérek bármit is tőle?😁 Ez jó. Ha még csak a játék elpakolása lenne neki baj... Indulás előtt szépen mondom neki, hogy "Na gyere, pisiljünk, mert a kocsival nem fogunk tudni bárhol megállni pisilni." Erre azonnal üvölt, hogy "Nem pisilni, nem pisilni!" És már kezdi is a brutál hisztit. Apró dolgokért. Vagy pl: "Na gyere légyszi összefogom a hajad, ne lógjon a szemedbe!". Ha olyanja van erre is teljesen padlót fog.



7-es: Köszi@

2023. febr. 25. 08:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok. A gyere pisilnire nálunk is hiszti lenne. Helyett mondd el neki hogy nagyon messze megyünk kocsival, ha szeretné most még el tud menni wcre. Ha nem megy hát nem megy. Általában kibírják az utat, ha még nem na bumm, megállunk egy benzinkúton vagy a mező szélén.

A gyere összefogom helyett próbáld ki hogy megkérdezed hogy a lila vagy a fehét hajgumit tegyük a hajadba? Vagy tutod mit, próbaljuk ki hogy két copfot készítünk! (Ha nem tud dönteni)

Szóval nálunk bevált hogy ő is fontosnak érzi magát, méghozza a saját magára vonatkozó "döntéseket". Utasításokat csak akkor kap ha nagyon fontos valami, vagy veszélyes, így azokat mivel ritkán hallja, csinálja is azonnal.

2023. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es: Köszi!!!😘 Én szerintem túl későn adok választási lehetőséget neki. Bízom a technikádban.😊 Ki fogom próbálni.
2023. febr. 25. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!