Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lepedékes a foga, hogyan...

Lepedékes a foga, hogyan mossuk? Hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Másfél éves gyerekemnek 12 foga van kint. Főleg anyatejes még, szilárd ételekben válogatós és nem is eszik sokat.

Főétkezés után és lefekvés előtt szoktuk megmosni a fogát, amennyire hagyja.

Úgy látszik, ez nem elegendő, mert többször láttam már lepedéket a metszőfogain. Sajnos fogmosás közben sokszor ráharap a fogkefére, nem engedi mozgatni, vagy azonnal leszopogatja a fogkrémet vagy üldözi a nyelvével és eltolja a fogaktól.

Ti hogy csináljátok ezt? Gyakrabban kéne mosnom, vagy más módszerrel, más eszközökkel? Már arra is gondoltam, veszek gyerek elektromos fogkefét, de félek, hogy egy zúgó gépet még kevésbé engedne közel.



2023. márc. 14. 23:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvosként válaszolok.

Nálam bevált módszer az, ahogy ilyen kicsiknél a fogakat szoktam vizsgálni: bedugom a mutatóujjam az ajka alá (nem kell a fogai közé), eltartom a lágyrészt és így hozzáférek minden felülethez. Jó módszer még hátulról a bal kezeddel az állát megtámasztani, így a hátulsó fogakhoz férsz jobban hozzá. Az én kisfiam is rágja, lenyalja a fogkrémet, de azért sikerül így is megmosni. Igen, van amikor nehezebb, de ez egy olyan dolog, amit muszáj megcsinálni, mint ahogy a kakás pelenka sem maradhat rajta, pedig ott is szokott lenni ellenkezés. Ha éppen hagyja, akkor érdemes sokkal alaposabban, mint elégnek gondolnád, kvázi ellensúlyozva azokat alkalmakat, amikor annyira mégsem megy. Reggel este kell megmosni neki, az egyik alkalom (az esti lehetőleg) fluorid tartalmú gyermekfogkrém legyen.

Egy 2 éves gyerektől elvárni, hogy mossa egyedül pedig nonszensz. Olyannyira az, hogy 8 éves koráig bőven kell neki segítség, mert akkor alakulnak azok a finommotorikai készségek, amelyek ehhez kellenek. Ezt elsôsorban neked írom 2-es, mert bizonyosan nem mossa ügyesen a gyermeked a fogaid, nem képes rá, mint ahogy a fenekét sem tudja kitörölni, pedig fele annyi kézügyességet és odafigyelést nem igényel. Éppen pont, hogy neked kellene mosni, aztán játékból persze kapja meg utána, de ő mèg nem mos fogat, nem segíteni kell neki, hanem rendesen megmosni helyette. A 4-es válaszolóra pedig, hogy a fog “genetika” csak annyit mondanék, hogy éppen az ilyen kijelentések ellen harcolunk foggal körömmel, de sajnos a butaság és aluledukáltság ellen nagyon nehéz.

2023. márc. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!