Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz lesz a fiamnak,...

Nagyon rossz lesz a fiamnak, hogy nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz terhességem volt meg el is váltunk az apjával. Én nem is akarok többet csak az bánt, hogy neki majd rossz lesz. Szerencsére sose mondta még, hogy akarna testvért, most 7 éves.
2023. márc. 23. 14:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Nem lesz rossz neki semennyire sem.
2023. márc. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
Dehogy lesz!
2023. márc. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%

Én azt gondolom, hogy jobb testvérrel felnőni, én is nagy családban nőttem fel. DE neki lehet teljes élete testvér nélkül. Ez rajtad (vagyis nem tudom, hogy az apja mennyire foglalkozik vele, de rajtatok) áll. Van olyan ismerősöm, akinek nagyon boldog gyerekkora volt, pedig szintén elvált szülők egyke gyereke. Vagy olyan, akinek 15 évesen született féltestvére.


Ez nem csak azon múlik, hogy van-e testvére, teljesen normális, boldog életet lehet élni egyke gyerekként is. Nem lesz neki rossz, vagy legalábbis nem attól, hogy nincs testvére.

2023. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Enyém is 7,nem lesz testvére. Semmire nem jó a testvér. Nekem 2 van. 35 évesen csinálunk az egyikkel talán évi 1 közös programot. Gyerekként csak öltük egymást. Segíteni,kölcsönadni nem szoktunk egymásnak,nem is tudnánk. Örökségünket oszthatjuk 3 felé ha lesz,így talán még ebben az életünkben összejön egy 40 négyzetméteres városi lakás hitelre. Ahány egyke ismerősöm van,az mind kapott/örökölt lakást 18 évesen.
2023. márc. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

/Off: Azta 4es… már most várod, hogy örökölj valamit, a testvéreid meg milyen köcsögök, hogy megszülettek, mert így nem a tiéd lesz minden… senkinek nem kívánok ilyen rokont!/


Nem lesz rossz neki. A testvérek nincsenek mindig jóban, barátokkal is ki tud alakítani közel testvéri kapcsolatot, ha akar. Gyereket meg amúgy is magának szül az ember, nem pedig a más meglévő gyerekének testvért.

2023. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
86%
Se jobb se rosszabb nem lesz neki! Testvérek között is vannak segítőkészek és vannak,akik ölik egymást felnőttként. Szóval, ha lenne testvére sem biztos, hogy jóban lennének és szàmíthatnának egymásra.
2023. márc. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%
Igen 5ös, így érzek,nem vagyok álszent.Jelezném,hogy lassan 40 éves korodban akár várod,akár nem, örökölni fogsz hamarosan.
2023. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%
Nekünk is dilemma volt, hogy legyen-e masodik gyerek, pedig a mi hazasságunk rendben van. Anyagi okokból, illetve az energiánk is veges, én féltem, hogy nem fogom bírni. Végül vállaltuk, és szerencsére nem különösebben nehéz, viszont az anyagi oldalától tovabbra is tartok. 2 gyereket kell majd ugyanolyan feltetelekkel elindítani az életben. Azon dolgozunk, hogy magunknak nagyobbat vegyünk, így addigranem fog beleférni 2 lakás, valószínű 1 lesz, aminek a bevételet eltesszük nekik, es majd ha oda jutunk, eladjuk és felezzük az árát a gyerekek között. De félek, ez se lesz elég. Mindegy, lenyeg, hogy szerintem bizonyos szempontból jobb, egyszerűbb lesz neki, mint annak, akinek van testvére.
2023. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Huhh 4-es, akkor nalam valamit nagyon elrontottak a szulok, mert egyke vagyok, de nem kaptam hazat...:( Es nem is varom meg jo sokaig az orokseget!!!


Cserebe mondjuk tisztessegesen felneveltek es tanulhattam, amig akartam, szoval nem sir a pofam, hogy jajjdeszarszulok...


Egy gyermekem van nekem is es nem lesz testvere. Azert dontottunk igy a ferjemmel, mert igy nagyon kenyelmesen megelunk, nem kell aggodni a penz miatt. Plusz elvezem, hogy a kisfiam mar 4 eves es lehet vele ugymond “ertelmes” dolgokat csinalni. Nem vagyom a baba korszakra, utana meg a dackorszakra meg az ejszakai ezer felkelesre...

Most igy nagyon jo,nem tudom elkepzelni, hogy valaha masodik gyermekunk is legyen.

2023. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy lesz rossz. Egy testvér megváltoztatja a gyerek személyiségét, máshogy tanul szocialilódni, pl. jobban tud osztozkodni, vagy féltékenyebb lesz a sajátjára. De nem lesz ettől jobb vagy rosszabb. Mindkettőnek van előnye és hátránya is. Minimum 8 év korkülönbséggel valószínűleg játszani sem játszottak volna el egymással.
2023. márc. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!