Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon rossz lesz a fiamnak,...

Nagyon rossz lesz a fiamnak, hogy nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz terhességem volt meg el is váltunk az apjával. Én nem is akarok többet csak az bánt, hogy neki majd rossz lesz. Szerencsére sose mondta még, hogy akarna testvért, most 7 éves.
2023. márc. 23. 14:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
4%
9es,ha kényelmesen megélsz kb 30 évesen munka és kisgyerek mellett (na,mondjuk gondolom pont megszakadsz a munkában egy 4 éves mellett) ,az azt jelenti,hogy valahonnan csak van egy lakásod,akkor gondolom a férjed miatt:) Egy normális méretű városi albérlet havi 200-400 ezer ft,vagy a törlesztőrészlet is ennyi ha hitelre vetted. Az egy teljes kereset. Szóval persze az is jó módszer,ha eltarttatod magad.
2023. márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
69%

Akkor lesz rossz, ha lesz.


Számoljunk csak egy kicsit. Egy osztályban vegyük úgy, hogy vannak 25-ön átlagban általánosban. A gyerekek nagy korkülönbségnél ritkán barátkoznak, így vegyük a kettővel kisebb s nagyobb osztályokat csak a sajátjához. Ez 5 osztály. 5*25=125

Szóval 125 gyerekkel barátkozhatna, jóban lehetne egy adott gyerek.

Na, hány barátja is van egy átlag gyereknek? Nekem 10-nél több sose volt egyszerre, de volt ez a szám 2 is. A többivel nem pendül egy hullámhosszon, nem jön ki velük jól, esetleg kifejezetten utálják egymást.


Ez az arány meg testvér esetében még roszabb, mert egy testvéri kapcsolatnál több a bonyodalom, mint egy baráti kapcsolatban.



Szóval szerinted mi a rosszab? Boldogan felnőni egyedül, vagy valaki olyan mellett felnőni, akivel nagy valószínűséggel nem kedvelitek egymást?


Anyámnak 6 testvére van, apámnak 2. Mindegyiknél minimum 1, maximum 3 MINDIG keveri a sz.rt, pedig már felnőttek, nem figyelemre vágyó gyerekek, vagy lázadó tinik. Anyámék azt se tudom, mikor voltak legutóbb mind a 7-en egy szobában (7 éve tuti van), olyan szinten nem bírja egyik a másikat.

2023. márc. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha most terhes lennél, lenne 8 év korkülönbség köztük. Már nem lenne olyan igazi testvéri kapcsolat, hogy együtt játszanak, együtt nőnek fel. Ott már inkább amolyan pótszülői szerep van, a 7 évvel fiatalabb húgom és köztem ez a felállás van.

Egyébként túl van lihegve a tesótéma. Azért senki se vállaljon +1 gyereket, mert legyen tesója/tesói. Mert az lutri, milyen kapcsolatuk lesz.

2023. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

#11


Ezt nem nekem írtad, de egyébként te azt hiszed, valakinek csak úgy lesz lakása, hogy örököl vagy a férj keres irreálisan jól? (Amúgy hol írta a válaszadó, hogy eltartott lenne?)

Mi egy árva fityinget nem kaptunk vagy örököltünk a férjemmel, mégcsak nem is kerestünk/keresünk jól, de 28 éves koromra volt saját lakásunk.

Sok-sok spórolás, takarékosság, ennyi volt a titok. Meg egy olcsó albérlet, ami eléggé le volt harcolva, nem szerettem ott lakni, de a gyűjtögetés éveiben kibírtuk a cél érdekében.

2023. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
42%
Tök mindegy, mindenki szül a vakvilágba. Sosem fogom megérteni,hogy miért kell még egy gyerek oda,ahol egynek sem tudnak megfelelő életkezdést biztosítani. Ami rengeteg pénzt jelent,akár tetszik,akár nem.
2023. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köztünk is nővéremmel 7 év van. Néha legózott velem mikor kikönyörögtem és ennyi. Most felnőtt korunkban sincs túl nagy kapcsolat. 2 havonta találkozunk kb anyuéknál, meg 2 hetente ráírunk egymásra pedig csak 30 km-re lakunk egymástól. Mindenki éli az életét.
2023. márc. 23. 17:48
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyik testvéremet olyan szinten nem birom,hogy egyáltalán nem beszélünk,max. szülinapján. Nem is az,hogy utálom,egyszerűen csak annyira más,mint valami idegen. Nulla közös pont,nulla közös téma. A mai napig fura,hogy a testvéremnek hívom,olyan,mintha csak távoli unokatesó lenne inkább. Szóval szívás lenne,ha bevállalnék a gyerekemnek egy testvért,szenvednék egy csomót és akkor ilyen kapcsolatuk lenne:D
2023. márc. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
43%
én akkor jöttem rá, hogy ez nem mindig jó amikor egy idősebb rokonunk mondta hogy nagyon sajnálja hogy csak egy lánya lett, mert annak szegénynek senkije sem lesz ha ők meghalnak.. persze ez maradi felfogás.. hiszen lehet addigra gyereke férje akarkije..
2023. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 tesóm van, de semmit nem jelentenek nekem. Inkább kaptam volna kutyát.


Nem feltétlenül ajándék egy tesó. Főleg egy introvertált embernek semmi szüksége egy levakarhatatlan árnyékra, aki mindenét tönkreteszi. Nincs rá garancia, hogy passzolni fog a tesók személyisége. Rengeteg olyat láttam már, hogy gyűlölik egymást. Végigmarakodják a gyermekkort, felnőttként összekapnak az örökségen. Egy egyke sem feltétlenül magányos. Azzal barátkozik, akivel akar. Ugyanis a barátait megválogathatja az ember, de a rokonait nem. Sőt, ha nem kell kistesót pesztrálnia, több ideje is marad élni.


Nem mondom, hogy nem láttam irigylésre méltó testvéri kapcsolatokat, de ez a ritkább

2023. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem. Az, hogy jó lesz e a kapcsolatuk valóban lutri. A kornyezetembol és a saját tapasztalatokból kiindulva inkább rossz mint jó. Senkinek nincsen jó kapcsolata, csak össze járnak mert hogy a “testvérem”. Persze vannak irigylésre méltó kapcsolatok is, de az szerintem ritka.

Igaz, köztem és a 2 tesom között 10+ év van, de egyáltalán nem volt szeretet kapcsolat felém, de ok egymást sem szerették, nem volt jó a kapcsolatuk. Sokat vitáztunk, tűz és víz tőlem mind a kettő, nekem inkább csak átok, vita forrás volt anyámmal is.

Férjem egyke, kiegyensúlyozott, értelmes ember, sokat foglalkoztak vele a szülei, szép gyerekkora volt ellenben velem, persze ez nem csak a testvér dolgon múlott.

Én nem szeretnék 2 gyereket, későn is fogom szülni de nem is vágyom rá, anyagilag jöhetne de én egynek tudom és akarom adni a figyelmemet, szeretetemet.

Egy tesom el, nem tartjuk a kapcsolatot, saját családom van, köszönöm jól vagyok testvér nélkül is, ahogy a férjem is.

2023. márc. 30. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!