Pszichopata gyerek?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már pszichopata gyerekkel? Aki mellett valahogy nem éreztétek biztonságban magatokat, mármint manipulatívnak, sunyinak éreztétek. Ovis korú gyerekekre gondolok.
2023. márc. 23. 20:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Persze, én elég sokkal már. Amúgy kicsit ijesztőek tudnak néha lenni.
2023. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ne vicceljük el. Komolyan kérdeztem. Az egyik ismerősömnek van egy kisgyereke, aki valóban ijesztő. Nagyon manipulatív. Óvodás.
2023. márc. 23. 20:41
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vicceltem
2023. márc. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Meg nem csak az hogy manipulatív hanem velem volt olyan hogy úgy néztek rám mint valami rongyra a tisztelet meg ismeretlen fogalom elég sokuk számára.
2023. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám 42.5 évig volt óvónő. Igen,találkozott 1 pszichopata kisfiúval.
2023. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Olyannal találkoztam csak,akinél kiderült,hogy gond van az idegrendszerével/fejlődésével,vagy olyannal,akinél otthon problémák vannak:(

Azért egy gyerekre nem sütjük rá,hogy "pszichopata" csak azért,mert sunyin néz..

2023. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos igen. Jelenleg is próbálom minél távolabb tartani a gyerekemtől.
2023. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
32%

Igen, itt a kérdezővel van gond..


Egyébként kb 6-7 éves korig minimális empátia van az átlaggyerekekben, pl nem vennék maguktól észre, hogy mi fáj a cicának, miközben játszanak, pl a cica nem akar a babakocsiban maradni, vagy lazán odacsapnak, ha a játékukat elvennék, vagy ha fájdalmat okoznak nekik véletlen, visszaadják, nem látják, hogy nem direkt volt, szóval ez élettani dolog és rohadtul kell tanítani, különben a többségnek nem megy magától, de épp tanulják, tehát ami velük megesett, azt esélyesebb, hogy átérzik, mert átélték párszor, de a többit annyira nem.


A manipuláció tök normális, büszkének kell lenni, mert van esze a gyereknek és használja is, ez pl az magas iq egyik jele, hogy tisztában van a környezetét érintő szabályokkal, mások viselkedésében felismeri a mintát, és próbál egyéni ötlettől vezérelve trükközni. Amúgy a többi is, csak ők sokkal "butábban" ezért nem veszed észre. Ilyen pl a "tele vagyok, nem tudok többet enni" mikor kapják a levest és nem ízlik, majd benyomják a másodikat vagy a desszertet, ami ízlik. :) Cukik és bosszantóak egyszerre.


Amire te gondolsz az normális dolog, illetve ahogy ehhez hozzáállsz, az nem normális, valami furcsa félelmet vetítesz ki rájuk. Esetleg rá akarnak dumálni a gyerekvállalásra és keresed bennük a hibát, hogy alátámaszd, hogy miért nem kell neked gyerek?

2023. márc. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Aki pszichopata,az annak is születik!
2023. márc. 24. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem én apukám pszichopata, és amíg gyerek voltam, mesélte a történeteket, hogy ő miket csinált gyerekként. Gyerekként az ember mindent normalizál, de ezt már az elmesélésből éreztem, hogy ilyet egy normális ember nem csinál, végképp nem meséli ilyen jókedvűen és büszkén. Pl. hogy hogy boncolta fel élve a szomszéd macskát és milyen vicces volt, ahogy a gazdája utána kereste, csak évek múlva találták meg, miután a padláson valahogy a kémény körül precízen elhelyezve mumifikálódott. Vagy hogy hogy fojtotta olajos vízbe a teknősét és kérte meg az apját, hogy csináljon a páncéljából hamutartót.
2023. márc. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!