Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A gyerekemről kiderült, hogy...

A gyerekemről kiderült, hogy pszichopata, most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Más betegség kapcsán vizsgálták, és így derült rá fény. Egész életemben idegen volt számomra, nem tudtunk kötődni, és kegyetlen volt, de még most is úgy érzem ez az én hibám. Tartok tőle, semmi empátia nincs benne, ilyenkor mit tehetek? A testvéreit is mindig terrorizálta... el vagyok keseredve, ez az én hibám?

2020. dec. 3. 22:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Vajon miért érzed hogy a te hibád? Nyilván ugyanúgy nevelted mint a testvéreit. Vagy amiatt mégsem, mert idegennek érezted?
2020. dec. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem éreztem idegennek amikor megszületett. 3 évesen lettek furcsa dolgai. Bántotta az állatokat. Nem tudtuk sehogy se rá venni, hogy ne bántsa a kutyát, így tovább adtuk. 5 évesen pedig átment biciklivel a szomszéd macskáján. Sose voltak barátai, egészen tini koráig, de most is azt látom, hogy uralkodik felettük. Annyira idegen nekem, és sírok, mert ez az én fiam. A többi gyerekem nem ilyen. Empatikusak, kedvesek, rendes barátaik vannak.
2020. dec. 3. 22:43
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Sajnálom. Hány éves amúgy? Volt már vele, vagy lehet vele erről őszintén és indulatmentesen beszélgetni?
2020. dec. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
16 éves. Nem, de nem tudom hogy azért ami, vagy mert tini korszakban van.
2020. dec. 3. 22:46
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
antiszociális személyiségzavar, akik nem éreznek, nem szeretnek, nincs bűntudat, nincs empátia. Létezik ilyen mentális betegség.
2020. dec. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Létezik persze, csak nyilván aggasztó, hogy milyen felnőtt élete lesz, képes lesz e önálló és normális családi életre később, gondolom a kérdezoben is ezek merülnek fel elsősorban.


Aki diagnózist adott, nem látott el gyakorlati tanácsokkal?


Suliban eddig nem volt vele gond?

2020. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Terápiával kezelhető. Vagyis nem is igazán kezelhető, nem fog kigyógyulni belőle soha, viszont megtanulja, mi az az empátia, mit kéne éreznie, és hogyan viselkedjen másokkal, mi a helyes és mi nem. A magasan funkcionáló pszichopaták azok, akik ezt mind tudják, és full normálisnak tűnnek. Igazából itt is ez lenne a cél, hogy a fiad normális életet éljen úgymond.
2020. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Általános iskolába rengeteg, 3x váltottunk, de most már gimibe kevés gond van vele. Eszes nagyon, taktikázik, és manipulatív. Úgy beszél az elvileges barátairól, ahogy kutyáról se illik, de ők ezt nem látják.

Szóljak a többi szülőnek? De a fiamat se akarom megalázni, de én is féltem a saját gyerekeimet, hogy milyen őrültség jut az eszébe. Ez más szülőnek is rossz.

Nem, nem mondott semmit, nem ezért voltunk ott. Annyira csodálkoztak azon amit láttak, mivel gondolom nem láttak még ilyet, hogy mindenki ment oda nézni a képernyőt. Olyan érzés volt mintha bazári majmok lennénk. Az is jó lett volna, ha ezt úgy mondja el ahogy az 5-ös írj, nem úgy hogy jó napot a fia pszichopata.

2020. dec. 3. 23:01
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne szólj másoknak. Főleg ha mostmár kevesebb a probléma. Esetleges gond esetén meg mindig mondhatod, hogy van egy nemrég felismert személyiségzavara.


Nagyon rossz lehet így gyereket nevelni, megertem. Erre létezik valami terapia, gyógyszer? Vagy semmi, csak élni vele?

2020. dec. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopátia inkább neurológiai rendellenesség. Genetikailag adott, kisebb amygdalával születnek. Erről senki sem tehet, ő sem.

Nem tudom, hány évesen diagnosztizálták, de 25 éves kor alatt nem állapítható meg, mivel az agy fejlődésben van még.


Úgy tudsz érte és a kapcsolatotokért a legtöbbet tenni, hogy elfogadod őt ilyennek. Megváltoztatni nem tudod. A pszichopaták szeretik a megegyezést, legyenek erős határaid - ne hagyd, hogy anyagilag kihasználjon, és vedd észre, ha manipulál. Kérj segítséget szakembertől, ha úgy érzed, veszélyes lehet.

2020. dec. 4. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!