Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tudsz kisgyerek mellett...

Hogyan tudsz kisgyerek mellett a hobbiddal foglalkozni, mikozben ebren van, es melletted van?

Figyelt kérdés
Van valaki, aki egyaltalan kepes erre? Hogyan?
2023. márc. 27. 21:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Az apuka is kreatív...

[link]

2023. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Festeni, olvasni, kirakozni szoktam amik ilyen itthoni hobbik,, mindegyiket akkor ha alszik, vagy más vigyáz rá. Soha nem is próbáltam egyiket sem mikor ébren van.
2023. márc. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Varrni, kertészkedni és ajtó/asztaldíszeket készíteni, festeni szeretek. 10 hónapos a kislányom, egyik sem megy egyelőre ha ébren van és nem az apja foglalkozik vele.

Ez idővel egyre jobb lesz. Ahogy érik, növöget, majd őt is bevonom mindenbe.

2023. márc. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 babyboom567 ***** válasza:
100%

Mondjuk az én esetem kicsit más, (autista gyanús,adhd,beszédfogyatékos gyerekem van),szóval 6 éves elmúlt, én kb annak is örülnék,ha BÁRMIT végig tudnék csinálni megszakítások nélkül,ami 1-3 percnél hosszabb tevékenység.De úgy komolyan,pl kakiklás közben(mikor én kakilok) 3xadok fogkrémet,vagy törlöm meg a kezét/veszem le a vizes zoknit/zárom el a csapot,olvasok épp abban a pillanatban mesét,vagy adok inni,vagy bontok ki valamit stbstb stb.Nem, nincs segítségem, a férjem ha itthon csak hatványozza a bajt.

A hobbi létezése nálam egy sci-fi kategória.

Különben olvasni szerettem régen.

2023. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

2 gyerekem van. Mi az a hobby?! 🤣🤣


Amúgy a körmözésbe szerettem volna/szeretnék belevágni.

De kb esélytelen.

2023. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mekkora a gyerek és mi a hobbi.

Olvasni pl. mindig is tudtam a gyerekeim mellett, ha éppen nyugton voltak, nem volt semmi akadálya a dolognak. Rajzolni szintén, max ők is akartak, akkor kaptak papírt, zsírkrétát/ceruzát.

A kisebbik fiam pici korában kezdtem el horgolni, de akkor még baba volt. Amikor már totyogós lett, akkor nem mindig volt egyszerű olyankor, amikor ébren volt, mert nyilván nem értette, hogy most számolnom kell, vagy nem tudom azonnal letenni, de ha éppen jól elvolt, akkor én is tudtam haladni.

Szintén mellette kezdtem el körmözni tanulni (azóta már ez a szakmám/munkám), kisebb korában nehéz volt mellette gyakorolni, vagy megcsinálni a saját kezem, mert azt szintén nem lehet csak úgy abbahagyni, ráadásul a kezemet is korlátozottan tudom haszálni, amikor éppen a sajátomat csinálom, de most már könnyebb, amióta nem olyan kicsi. Vendéget mondjuk biztos nem fogadnék itthon, de nem azért, mert nem hagynának dolgozni, hanem mert nincs az a vendég, aki ezt a zajt akarná hallgatni, amit főleg a kisebbik gyerekem tud csapni játék közben.


Most már amúgy a kisebbik is 7 éves, már 1-2 éve bármit tudok csinálni akkor is, ha ébren vannak, mármint ha hobbiról van szó, a munkát nem számítom ide, bármennyire is imádom csinálni, az azért más kategória.

2023. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
49%
Nincs hobbim, mert nem tudnam a gyerekek mellett csinalni.
2023. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!