Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzitek néha úgy, hogy...

Nem érzitek néha úgy, hogy túl keveset tudtok foglalkozni a kisgyerekeitekkel?

Figyelt kérdés
Két éves lányommal alig-alig foglalkozok. Minden nap ugyanazt csináljuk, szinte ugyan abban az időpontban és hiába erőlködök a házimunkától, bevásárlástól nem tudom máshogy csinálni. Elkészítem a reggelit, megreggelizünk, ez sem kevés idő, mert iszonyú gyötrelmesen eszik és válogatós. Összekészülünk, kicsit kimegyünk játszóra, udvarra aztán mesét rakok be neki, mert készülhetek az ebédhez. Ebéd után alvás, aztán délután megint uzsi, levegő, kis színezés, mese, vacsit készítek és már este van. Alig várom, hogy közösségbe kerüljön, mert úgy érzem így nem fejlődik semmit!
2011. máj. 9. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem így néha. (3 gyerekem van, a kicsi nálunk is 2 éves)

De ha belegondolsz, ők még mindenből tanulnak. Ha folyamatosan beszélsz hozzá, együtt vagytok, abból is rengeteget elraktároz. Nekem is sokszor volt úgy, hogy este végiggondoltam, hogy ma olyan keveset foglalkoztam vele, de volt, hogy másnap olyan új szavakat mondott, amiket előző nap sokat mondogattunk, megjegyezte ő, és napról-napra fejlődnek a gyerekeink, ebben biztos vagyok:)

2011. máj. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélgetsz vele miközben készíted pl az ételt akkor miért is ne fejlődne?


Ha mindig válaszolsz a kérdéseire,és szépen,érthetően,értelmi szintjének megfelelően fogalmazol akkor nem lehet gond.Kijavítod a rosszul mondott szavakat,adogatja teregetéshez a színes csipeszeket,te meg kérdezed,hogy milyen színű.Vásárlás közben is sok a látnivaló és lehet beszélgetni.


Csak légy gyakorlatias.:)

2011. máj. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát nálunk a beszéd még nem megy olyan jól, bár mindent megért és megcsinál, pl.: ki-be rak dolgokat a hűtőbe, hozza a felmosót, söprűt...Kb. 30 szó a szókincse és ez is aggaszt, így nagyon kérdései sincsenek, de azért köszönöm a választ! Beszélni amúgy sokat beszélek hozzá, születése óta mindig kommentálok mindent és kérdezgetem, csak épp válasz nem jön soha! :(
2011. máj. 9. 14:59
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, jön majd a válasz is,hidd el! Nálunk is most kezd beindulni, a lányom ilyenkor már sokkal többet beszélt, mint most a kisfiam. Bízz magadban, nézzetek képeskönyveket, séta közben is beszélj hozzá sokat, hogy éppen mit láttok, milyen állatot, növényt, autót stb.
2011. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sok mindent csináltok együtt, nem értem, miért látod ezt kevésnek....:) akinek bölcsis a gyereke 4-ig, mert dolgozik, az csak 4-8 óra között tud foglalkozni a kicsivel, de ugyanugy kell mosni, főzni, takaritani, tehát ez az idő is lejön, mondjuk napi 2-3 óra, igy alig marad idő közös programra. Igy már mindjárt látszik, hogy időmilliomosok vagyunk a dolgozo anyák és bölcsiseikkel ellentétben!
2011. máj. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pontosan ugyan ezt érzem, szinte pontosan ugyanezeket csináljuk nap mint nap, mint Ti:-)

Azt levéve, hogy én egyáltalán nem érzem úgy, hogy nem fejlődne. Naponta veszek észre olyan dolgokat, amit előtte esetleg nem. Csak jobban kell figyelni rájuk:-) Mármint úgy értem, hogy kizárni a külvilágot és tényleg Őt figyelni, nem közben a mosatlanon gondolkodni, vagy másik anyukákkal trécselni a játszótéren... Kicsit fura is, hogy általában a játszótéren az anyukák egymással beszélgetnek, alig tekintenek a gyerekre. Én ezt nem tudom megcsinálni, mindig figyelem minden rezdülését, reagálását, megnyilvánulását. Egyszerűen ez az ami érdekel. A gyerekem fejlődése. És észre is veszek újabb és újabb dolgokat nála.

Na de vissza a témához, mivel nekem nulla segítségem van, így én is úgy érzem, hogy nem tudok eleget foglalkozni vele. Itthon mindig van mit csinálni, csak ha kimegyünk tudok teljesen csak vele foglalkozni. Sokszor sajnálom szegényt amíg főzök, takarítok, pedig a legminimálisabbra csökkentettem már ezeket a tevékenységeket, hogy tudjak vele foglalkozni, de mégis kevésnek érzem.

Egy anyósom van a közelbe és sokszor már rá haragszom, hogy miért dolgozik állandóan, pedig tudom hogy nincs más választása:-( Olyan jó lenne ha pl. most az ablakpucolásban tudna segíteni, mert nem jutok egyről a kettőre:-( Úgy elmennek a mindennapi dolgokkal a napok, hogy nem jutok el az ablakokig.

Szóval én is így érzek... kevés az időm a kisfiamra és nemsokára jön a kistesó is:-)) Valahogy csak megoldom kettővel is:-)

Amúgy 2 éves lesz a kisfiam júliusba és lehet, hogy megy a nyáron bölcsibe, bár azt gondolom most, hogy nekem nagyon fog hiányozni...

2011. máj. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Dehogynem fejlődik!

Én az első fiamnál abba a hibába estem bele, hogy minden időmet, energiámat neki szántam.

Olvasgattam utána,hogy milyen időszakban miket kell játszani, mozgatni..stb.

Most 28hós. egy tündéri okos, jó fej, humoros kis pasi.Másfél évesen már egész szépen beszélt, két évesen folyékonyan most meg állandóan.:)

De annyira hozzám van nőve, hogy néha bánom,hogy ennyit foglalkoztam vele.

Ezért mi színte mindent együtt csinálunk.:mosás, főzés, vasalás, takaritás...stb.+segít a kicsivel játszani.Őt együtt fejlesztjük.

Szóval szerintem valahogy meg kell találni egy köztes utat, amit nekem az elsővel nem sikerült.

Próbálkozom.

De szerintem ne aggódj ha melletted van a háztartási munkáknál és beszálsz hozzá és ő segít neked akkor az is fejleszti őt!

2011. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

15.10-es vagyok.

A beszédre csak annyi tipp: Mesekönyv, mesélés...sokat sokat!!!!

2011. máj. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

szia, azért nicns idő, mert itt a jó idő, és kimegyünk velük a játszóra. visszagondolva, ősszel télen sokkal több benti együtt foglalkozás volt, mert akkor meg nem tudtunk kimenni. de a gyönygfűzőt, pötyit elő se vesszük mr hetek, hónapok óta....ebédet kell főzni, enni kell....játszóra is kell menni, inkább mint benn punnyadni. ettől nem hiszem h lemaradnak vmiről, mindenki ezt csinálja ha jó az idő, nem ül benn "fejleszteni".

a beszéddel kapcsolatban annyit mondok, hogy az én kislányom most últ 2 éves és 4 hónapos, kb. másfél hónapja kezdett el beszélni érdemben addig ő is kb. 20 vagy annyi se szót használt, pedig nagyon sokat beszélek hozzá megszületése óta, meg éneklek mondókázok stb. de beindult. majd beindul náélatok is. ja azóta be se áll a szája. néha lehetne kis csönd is. és miket mond, csak nézek. ;)

2011. máj. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Annyi javaslatom lenne, hogy ne tegyél be neki mesét, amikor ebédhez,vacsihoz készülsz. Legyen a közeledben, segítsen, játszon pár fakanállal, rossz lábossal, vagy addig üljön le, rajzolgasson, gyúrmázzon, stb.. A közeledben ezeket simán csinálhatja, legalábbis nálunk így ment. 2 évesen már nyomkodta a gyurmát, firkált a maga módján.

Közben tudtok "beszélgetni", és már ennyivel több időt töltesz vele.

Ne érts félre, abszolút nem vagyok tévés mese ellenes, de ha úgy érzed keveset vagy vele, akkor próbáld meg mégjobban bevonni a házimunkába.

Az én fiaim pl imádtak teregetni is, kipakolni a mosógépből, csipeszelés, porszívózás, söprés, stb... persze mindent a maguk saját kis módjukon, de legalább mellettem vannak, segítenek, közben bohóckodunk. A pici 17 hós és nagyon lelkesen segít.

2011. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!