Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves figyelemzavarosok!...

Kedves figyelemzavarosok! Mesélnétek nekem, milyen volt a gyerekkorotok és milyen felnőttkorban? A fiam érintett és szeretném a másik oldalról is megismerni a dolgokat. Még csak 4 éves.

Figyelt kérdés
2023. márc. 30. 09:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Engem nem kódoltak mert akkor még ez nem volt akkora divat hogy mindenből katasztrófális problémát csinálunk és 20 fejlesztésre járhatjuk a gyerekeket…láss csodát még is több korrekt szakember és mérnök került ki mint most vagy mint amennyi fog…egy figyelem zavarosnak szigor kell és fegyelem na meg türelem, mást úgy sem fogsz tudni tenni.

Amúgy amit 3-as írt az is felvan fújva. Minden férfi vagy 10/8 így viselkedik főleg ha a végén úgy is tudja hogy az asszony megcsinálja helyette. Még az én párom is próbálkozott ilyenekkel, mondjuk én nem kapok agyérgörcsöt ha megkérem valamire és nem csinálja meg, akkor megkérem újra. Ja és amúgy vezető beosztásban van, okos és intelligens és nem figyelem zavaros csak lusta és a legtöbb férfit sajnos úgy nevelik hogy majd asszony megcsinálja, ezt vagy ki neveled vagy nem. Ja amúgy rossz helyre parkolni sem adhd hanem simán nem érdekli hova parkol.


Én viszont tudom hogy nehezen figyelek és szétszórt vagyok bla bla még is felelősségteljes munkám van, sőt vezető is voltam, de ennyi, vannak ilyen emberek nem kell ebből ekkora problémát csinálni.

Amúgy a szigorúbb iskola sokkal jobb nekem is az volt, ott könyebb volt tanulni és legalább volt következménye mindennek ami miatt muszáj volt tartani a lépést. Higyjétek el 20 féle fejlesztés és tutujgatás nem segít, egy szigorú iskola és pár tanulást segítő könyv vagy CD ( alkalmazás???) segít.


Amúgy a telefonokon beállítható emlékeztető sokat segít, egy szétszórt feledékeny embernek ennyi kell.


A takarítást meg felesbe csinaljuk és elmondom neked hogy nagyon alaposan takarítok, lehet hogy összegyűlik néha a kupi stb de ez sem azért van mert mentálisan lenne problémám hanem mert nem érek rá😁

2023. ápr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
Én tisztában vagyok vele, hogy add-s vagyok, azt is, hogy anyukámtól örököltem akinek még durvább a figyelemzavara mint az enyém de ő nem ismeri be. Első körben az iskolában volt a legnehezebb. Most ha figyelni kell ha valamit magyaráznak, próbàlom, hogy a férjem is ott legyen és kérem figyeljen 😂 Vezetek, jogosítvànyom van, de a figyelem zavar miatt az sem volt a legkönnyebb menet, de sikerült 😁
2023. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, nàlam abban nyilvánul meg ha valamit magyaráznak egyszerűen nem tudok odafigyelni, elkalandozok, vagy szimplàn nem tudom felfogni. Ha van rá lehetőségem kérem, hogy gyakorlatban mutassák meg miről is van szó, úgy nagyjàból màr világos.
2023. ápr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
65%
A legtöbb embernek elkalandozik időnként a figyelme, de reguláljuk, szabályozzuk magunkat. Én garantáltan nem vagyok se figyelemzavaros, hiperaktív meg végképp nem, csak normális ember, aki néha el tud kalandozni. Igazat adok annak, aki szigort ír. Hisz ha belegondolunk, mivel az életben mindennek következménye van, oda kell figyelni... Munkahelyen azért, hogy el tudd aztán rendesen végezni a rád szabott feladatokat, orvosnál például azért, hogy tudd követni az utasításokat, és meggyógyulj, stb stb.
2023. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
64%
Oké,utolsó,de ez arról szól,hogy néhány figyelmet igénylő dolgot NEM TUDSZ megcsinálni, illetve sokkal lassabban és összességében sokkal rosszabbul,mint más. És ettől egyre frusztráltabb leszel. Ha mégis sikerül,akkor más téren kiütközik valahol, például amikor végre megy a munka,akkor meg a hétköznapi dolgokban felejtek,rontok el dolgokat rendszeresen. Én most itt tartok. Mostanában van egy jó munkahelyem,ahol oda kell figyelni. 1 hónapja kezdtem. Igyekszem a háztartásra is figyelni mellette,elég jól megy...viszont..elkezdtem arcokat téveszteni. Összekeverem a gyerekem ovistársainak szüleinek arcát,az ovonoket, tobb ismerost nem ismertem fel elsőre az utcán mostanában. Félelmetes érzés. De tudom,hogy attól van,hogy kényszeritem az agyamat más téren a figyelemre,és így ütközik ki..
2023. ápr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
És ? Engem ez mondjuk nem érdekel, azokat jegyzem meg akik közel állnak hozzám, random munkatársak és “ismerosok” kit érdekel? Megsértődik? Szerintem engedd el mert minél jobban belemagyarázod hogy ez mekkora “betegség” annál rosszabb lesz. Így hogyan lehet élvezni az életet? Feledékeny vagy, nehezebb koncentrálni ez van. Ha vért pisilsz sem lesz belőled szívsebész vagy mit tudom én mi. Én mindig elmondom hogy csak azokat jegyzem meg akikkel sokszor találkozok és beszélgetek. Mondjuk én tényleg boldog vagyok és élvezem az életemet, nem érdekelnek ilyen kis apróságok.
2023. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16 Nagyon boldognak tűnsz tényleg! Itt pörögsz, mint a ringlispíl, hogy márpedig figyelemzavar nincs. Ha nincsen akkor mit foglalkozol vele, biztos van valami boldogabb időtöltés a boldog életedben.
2023. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%
Hát éppen ráérek válaszolni, gondoltam ha te nem segítesz magadon, hátha kedvet kapsz. Nem tudom hogy a boldogság hogyan függ össze azzal ha valaki elmondja hogy a véleményét egy olyan helyzetben ami hasonló? Mindegy, egyébként én konrétan azt is írtam hogy tudatában vagyok vele hogy “figyelemzavaros”, szétszórt vagyok, de ennek ellenére, nem akkora probléma mint ahogyan mostanában állítják, engedelmeddel pedig én is leírhatom szerintem ezeket ha már ráérek így délelőtt 😄 nem tudom miért vagy ilyen gonosz magadhoz, ha kicsit lazább leszel majd lehet örömet is találsz, én elmondtam hogy lehet így élni és nem probléma, mert a kérdező erre volt kiváncsi, nem kell lehúzni mindenkit azért mert te magadat már lehúztad….
2023. ápr. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
18 Van valamilyen "betegséged", állapotod és nem tudod elképzelni, hogy más embernél ez esetleg súlyosabban jelentkezik, mint nálad? Én nem vagyok figyelemzavaros egyébként. De a családomban van több is és nem őket zavarja ez az állapot, hanem a "normális" családtagokat és ez nem annyirol szól, hogy valaki szétszórt, attól még nem feltétlen vagy figyelemzavaros.
2023. ápr. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!