Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sérülhet egy gyermek az...

Sérülhet egy gyermek az értelmi képessége, ha rossz környezetben nő fel bántalmazva és elnyomva?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 02:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Például figyelemzavar, memóriazavar, önértékelési problémák.

Nyilván nem kapja meg azt a törődést, fejlesztést, ami a mentálisan egészséges fejlődéséhez szükséges.

A traumák, lelki-szellemi bántalmazás megrekeszti a fejlődését, a készségeinek a kialakulását.

2023. ápr. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Igen , akár nagyon súlyosan is, lelkileg, pszichésen. Akár élete végéig is elkísérheti a bántalmazással járó trauma. Beszéd ,kommunikáció, érzelmi és hangulatváltozások, viselkedészavar, de szervi betegség is kialakulhat.

Sok felnőtnél visszavezethető a gyerekkori traumára , nemi identitás zavar alkoholizmus, agresszív viselkedés, nagyon sok minden. Súlyos életellenes bűncselekményeknél, nemi erőszak, stb.. már régem kimutatták, hogy a gyerekkorban, elszenvedett, bántalmazás igen jelentős szerepet játszhat.

2023. ápr. 14. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen…


Elsőre azt mondtam volna, hogy nem.

Mert az alap ott van az emberben, viszont ez az alap édes kevés.


Főleg, ha kiskorban nem kapja meg az ember a megfelelő hátteret.

Akkora hendikeppel indul, hogy ezt lehetetlen behozni.


Ennyire komolyan bele sem gondoltam, mint amit az első két válaszadó leírt, pedig nagyon igaz.


Egy mentálisan sérült ( bántásból fakadóan)vagy a kezdetekkor nem támogatott ember ( még csak nem is kell, hogy bántalmazott legyen!) sosem lesz képes ugyanúgy àllni az élethez, mint az aki mellett mindig ott voltak. Akàr a döntéseiben támogatták, vagy, amikor rosszul döntött, akkor segîtettek helyrehozni, vagy megmuttni, hogy lehet helRehozni.


Ezek a nagy dolgok.


De valljuk be egy gyermek nevelése, és az életre való felkészítése sok apró sologból tevődik össze.


Egy elhanyagolt gyerekkor is ártalamas, nemhogy egy bántalmazó.



Mire ebből mondjuk az ember kijön..ha egyáltalán felismeri a lehetőségei többsége elúszott, de addigra az értelmi is.

2023. ápr. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

igen

van egy ismerősöm akinek van egy fia és a csaj egész kicsi kora óta folyamatosan megalázza

/bántja azt a szegény gyereket.

persze bölcsiben már jöttek is a gondok a gyerekkel

agresszív volt még nem sikerült sokáig a szobatisztaság

nem tudott beilleszkedni, ment a műsor sokáig.

én kb az ovi elején elvesztettem a fonalat velük kapcsolatban, de addig a nő állandóan csak panaszkodott hogy milyen egy gonosz (és még ennél cifrabbakat is mondott) gyereke van (annyi esze nem volt, hogy amúgy ő egy rohadék). Mindenért a gyereket hibáztatta. A viszonyunk is amiatt romlott meg mert többször mondtam neki, hogy ez nagyon nem normális amit csinál meg, hogy ha nem tudja ezt így vállalni akkor kérjen segítséget de csak támadott engem is. Hogy mi nem tudhatjuk milyen egy ilyen gyerekkel élni, stb.

Úgy tudom végül a gyerek autista lett.. nem tudok szerencsére több részletet roluk, de szinte biztos, hogy miatta lett a gyerek ilyen.

2023. ápr. 14. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Dolgoztam értelmi fogyatékos felnőttekkel. Az egyik lány azért maradt vissza, mert 4 évesen öngyilkos lett az anyukája....
2023. ápr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Bántalmazva voltam egész gyerekkoromban, elnyomva.

30 vagyok, hiába jártam pszichológushoz, a mai napig kihat rám.

Semmi önbizalmam, testkép zavarom van. Az érzéseimről senkinek nem tudok beszélni. Ha valamit szeretnék, nem tudok róla beszélni. Szorongok. A szexuális életem is igen behatárolt. Emellett ha a férjemmel vitánk van, a mai napig rettegek, hogy megüt. Pedig soha még csak jelét sem mutatta ennek.

2023. ápr. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én Ranschburg Jenő konyveben olvastam, hogy azoknak az értelmi fogyatékos gyerekek, akik szeretetteljes környezetbe kerultek, szignifikánsan javult az IQ-juk.
2023. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Az értelmi nem biztos, de nagyon súlyos mentális betegségek jönnek majd elő, amik ha kezeletlenül maradnak, az életvitel vezetésének képtelenségéhez is vezethetnek. Tapasztalat, BPD-vel diagnosztizáltak pár éve, és elég sok csúnya felismerés jött a terápia közben. Mindkét szülőm cipelte a maga csomagját amit hoztak, mindkettő tökéletesnek tartotta magát miközben rémálom volt mindkettő, félelmetesen eltérő módon, és ráadásul el is váltak, gyűlölték egymást. De értelmileg nem sérültem, csak volt egy időszak amikor nem voltam hajlandó tanulni.
2023. ápr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%
Vizsgálták, hogy az intézetben felnõtt gyerekek IQ-ja alacsonyabb, mint az átlag.
2023. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Igen határozottan...több olyan tanítványom volt,akiket a rossz szociális helyzete miatt minősítettek enyhe értelmi fogyatékosnak és járt gyógypedagógiai intézménybe. Ráadásul a családból is kiemelték őket,mert az anyjuk súlyosan elhanyagolta őket és alkoholista volt. Öten voltak testvérek. Érdekes módon csak a 2 legnagyobb lány,akik a legtöbb bántást kapták ők kaptak csak kódot. A kisebbek nem ,ők normál iskolába jártak,mert náluk még éppen időben megtörtént a kiemelés. A két nagyobb lány is végül leérettségizett,pedig nem volt valószínű,hogy sikerül nekik,de megcsinálták.
2023. ápr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!