Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sérülhet egy gyermek az...

Sérülhet egy gyermek az értelmi képessége, ha rossz környezetben nő fel bántalmazva és elnyomva?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 14. 02:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%
Én egy barátnőmet néztem végig, akit sose szerettek gyerekként, és bántottak is, hogy kimagasló értelmi képességek mellett (egyetemet is végzett) is teljesen lecsúszott alkoholista lett. Nem a klasszikus értelemben lett fogyatékos, de tönkretette saját magát, mert nem bírt el a belső démonaival. Most már rengeteg pszichés problémája van.
2023. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is bántalmazott gyerek voltam a húgommal együtt.

Szerintem számít,hogy milyen képességekkel születünk.

Nálunk a húgom rossz tanuló volt,sajnos nem is éretségizett le,nagyon rosszak a képességei.

A fizikai,lelki,szexuális bántalmazások melett minket egyálltalán nem engedtek otthon tanulni.

De ettől függetlenül nekem elég volt az álltalánosban a négyes és ötös közti átlaghoz,hogy néha figyeltem órán középiskolában mondjuk már csak a három és négyes köztihez volt elegendő.Én leéretségiztem.

Fáj belegondolnom,hogyha támogattnak a tanulásban bármit elérhettem volna...

De a kérdésre a válasz,igen sérülhet,de nem biztos,hogy sérül!

Engem a kialakult mentális betegségeim hátráltattnak.

2023. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Engem bántalmaztak a szüleim,nagyapám. Mindenhogy.

Jelenleg a negyedik ikszet taposom, és az öngyilkosság fenyeget bipoláris depresszió miatt. Teljesen tönkretettek. Teljes mértékben zárkózott vagyok,egy barátom sincs. Családom van,de a házasságom nem boldog. Soha nem kaptam őszinte szeretetet senkitől.

2023. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
:( sajnálom 13as.
2023. ápr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Alkoholista apa mellett nevelkedtem és nem tudom,hogy lehetne ezeket a mentális dolgokat megoldani.KITARTÁS 13as 25/F
2023. nov. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!