Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostanában miért csak 8-12...

Mostanában miért csak 8-12 vagy 9-12 ig hordják oviba a gyereket? Olyan sok helyről hallom,hogy ebédig van csak ott vagy ha ott alszik délután akkor 15 kor elkell hozni,mert "megköveznek" az ovónők.

Figyelt kérdés

Olyanok válaszára lennék kiváncsi akik ilyes formában hordják a gyermeket oviba.

Régen mi 16 -16:30ig oviba voltunk...



2023. ápr. 23. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Pl. kicsivel van otthon az anyuka, de a nagy már óvodaköteles. Sajnos egyre kevesebb az óvónő, délután már nem feltétlenül szakképzett ember vigyáz rájuk, érthető, ha elviszi, aki teheti.
2023. ápr. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bogica0616 ***** válasza:
89%
Nálunk a probléma az volt, hogy a lányom nem volt hajlandó aludni délután, ezért nem maradhatott ebéd után.
2023. ápr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
1es, ebéd után alszanak, uzsonnáznak és mennen is haza a gyerekek, vagy az udvaron rohangálnak, ehhez szerintem nem kell szakképzett óvónő, legalábbis engem nem zavarna, hogy du a dadus van velük. Én azért hozom el amúgy ebéd után, mert a kislányom utál oviba jàrni, én pedig itthon vagyok és megtehetem, hogy a kedvében járjak azzal, hogy hazahozom.
2023. ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk csak azok vitték haza ebéd után, akik otthon voltak a kisebbel, vagy nem dolgoztak. A gyerekek 80%-a az oviban aludt, és sokan csak 4-4:30 után mentek haza. A legtöbb anyuka dolgozott, tehát nem "köveztek" meg senkit az óvónők. Egyetlen anyuka volt, akivel bajuk volt, mert bár nem dolgozott, mindig 5-kor jött a gyerekért, vagy még arra sem volt képes odaérni.
2023. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Azok szokták hamarabb elvinni akik nem dolgoznak vagy papa/mama ráér és elviszi. Aki dolgozik 2-3ig az nem fogja elvinni délben hidd el. Akkor sem ha nem alszik. Nekem 3 óra mire hazaérek. Volt már hogy nem aludt el bent a fiam. Nem hívtak hogy vigyem haza mrg nem mondták hogy nem maradhat csak félig
2023. ápr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Hiába van lepontozva az 1es, nálunk ez áll fenn.


En itthon vagyok a kicsivel, a nagy pedig ovi köteles már.

Reggel 8ra visszük, ebéd után hozzuk.

Ebéd után az óvónő elaltatja őket és hazamegy. Utana már csak egy olyan nővel vannak délután, aki nem óvónő, hanem épp okj-n csinálja az azthiszem óvodapedagógus szakot. Nem biztos ez a neve, magyarán az óvónő segédje csak.


Legkésöbb 15óráig el is kell hozni a gyerekeket, mert addig szól az ő munkaideje.


Szeptembertől váltunk ovit, a kicsi meg megy bölcsibe. Akkor én 8-16ig fogok dolgozni, elötte utána +10percig lesznek kb oviba.

2023. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ez ritka. A gyerek most kezdi az ovit és az óvónő mondta, hogy ők csak kérhetik, hogy aki tudja, vigye el. De ez csak pár gyerek a 25-30 fős csoportokban. Tudják hogy a szülők többsége dolgozik, de ha párat elvisznek az már segít. Egyszerűen nincs óvónő délután, és már az altatáshoz is kevés a hely.


Nálunk mama fogja elhozni.

2023. ápr. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálu 20 éve konkrétan volt külön déli ovi s napközi.

A déli oviba azokat vitték, akiket csak azért vittek oviba, hogy legyenek oviban, mert a napközbeni gyerekrevigyázásra amúgy nem volt szükség.

2023. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a gyerekek fele se marad oviban délután és ez így volt az én gyerekkoromban is. Sok gyereket a nagyszülő vitt/visz haza. Engem és uncsitesóimat is nagymamám vitt haza minden délben. Gyönyörű emlékeim vannak erről az időszakról. Nálunk is sokszor a szüleim hozzák el őket. Ők szeretnének unokázni, gyerekek imádnak ott lenni. Win-win helyzet mindenkinek. Délután amúgy is 1 pedagógiai asszisztens van 2 csoportra, neki is könnyebb, ha "csak" 20 gyerekre kell vigyáznia nem 50-re.
2023. ápr. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én itthon vagyok, nem dolgozok. Várjuk a harmadik babánkat.


Kisfiam ovis,kislányom már sulis.


Kisfiamnak vannak délutáni foglalkozásai az oviban. Tánc, ügyeskedés és angol. Ezeken a napokon 4ig van mert 4ig tart a foglalkozás.

A többi napon ,rögtön ebéd után megyek érte. Most már vége is lesz az összes foglalkozásnak. Így minden nap megyek majd ebéd után,azaz fel 1 kor érte.

2023. ápr. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!