Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Úgy érzem megbuktam, mint...

Úgy érzem megbuktam, mint anya. Más ebből hogyan láball ki?

Figyelt kérdés

2,5 éves a lányom. Születése óta katasztrófa az etetése, bárki próbálkozik vele. Egy etetés 1,5 óra átlagban, ha egyedül eszik 2-2,5 óra. Válogat is rettenetesen. Részben emiatt el van csúszva minden napunk, egy kapkodós káosz az egész. Aludni nem alszik napközben minden nap, mert csak séta vagy kocsikázás közben hajlandó, ha hajlandó. Este az Istennek nem alszik el 10 előtt, akkor sem, ha 8-kor dugom ágyba hulla fáradtan.


Nagy házban lakunk, kb lehetetlen rendet tartani. Mind a hárman rendetlenek vagyunk sajna, de amíg nem kezdett el a lányom járni viszonylag rend volt. Sosem állok meg, alig játszok a gyerekkel. Látszata nincs semminek. (A lányommal fürdés és séta közben sokat beszélgetek, ismeri a színeket, formákat, évszakokat, tud számolni, szinte szobatiszta, folyékonyan beszél, stb.) Gyerek előtt is rosszul osztottam be az időm, azt hittem majd menni fog gyerekkel, de nem. Káosz.


A lányom pár hónapja belépett a dackorszakba, brutál hisztiket nyom itthon. Most arra szokott rá, hogy a boltokban elszalad vagy kiszalad az üzletből nevetve. Semmi nem ér neki... Egy idő után a hangom is felemelem, megszorítom a kezét, hogy márpedigg itt marad mellettem. Ha valaki lát mindig az van bennem, hogy biztos azt gondolja, hogy szegény gyereknek milyen anyja van, minek neki gyerek. Itthon nem akar öltözni. Egész nap kergetem. Csak az apjának hagy mindent, de most már neki is egyre többször mond nemet. Ha nem hisztizik is nehéz vele, mert hajlamos hajmeresztő dolgokat csinálni.


Úgy érzem kevés vagyok hozzá és ez lehet az én hibám. Nem tudom mit csinálhatnék már másképpen. Napirendje egyébként van sorrendben, csak az időben csúszik folyamatosan. Mielőtt leszolnátok egész életemben anyuka akartam lenni, ő egy tervezett szerelemgyerek, imádom őt, csak nehezebben megy nekem az anyaság, mint hittem. Ennek ellenére el nem cserélném semmiért.


Jobb lesz idővel? Van még káoszos anyuka rajtam kívül? Ő hogy bír a gyerekkel?



2023. máj. 10. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Személyes segítséget kérj! Pl ÖsztönAnyu vagy Végh-Kepes Júlia.

Elmondani itt pár mondatban lehetetlen.

2023. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet hogy szenzoros?
2023. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Elolvastam a szenzorosság jelemzőit. A lányom szinte biztos vagyok benne, hogy nem az (1 dolog jellemző rá csak a sokból), de a férjemre minden egyes tünet illik, 1000%-osan.

2023. máj. 10. 15:16
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya az biztos, hiszen a leírások alapján is látszik mennyit foglalkozol vele. Szerintem szimplán többemberes gyerek (mint az enyém)

Nekem a védőnő azt mondta, hogy azért nálam hisztizik, mond német, mert velem érzi biztonságban magát, másnál kisangyal

Feszegeti a határokat, így tanul

Az időbeosztás amire nekünk is jobban kellett figyelni, mostmár egész jól alakul. Vond be őt is a takarítás, amennyire lehet, pl a játékokat ő pakolja el, vagy törölgessen egy széket amíg te a többit, idővel önálló b lesz, ergo neked is könnyebb lesz

2023. máj. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%
Sztem jót tenne neki a bölcsi (vagy ovi, hiszen már szinte olyan korú), nagyon kell neki a struktúra, a rend, és otthon ezek szerint ezt nem kapja meg :/
2023. máj. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De mi 1,5 óra az evésen? Szórakozik közben, játszik vele? Mással foglalkozik? Mert akkor 10-15 perc után szépen elvenném előle, aztán az az evés annyi volt, a következő étkezésnél próbálkozhat újra. Nyilván nasi meg egyéb nincsen addig. Egy idő után valszeg kellően éhes lesz ahhoz, hogy az evéssel foglalkozzon.
2023. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A dac, hiszti, elrohangálás normális, enyèm is csinálja, sőt, nèha sikìt torka szakadtábòl vagy belerúg a játèkába, ha mèrges.🙀 Pedig nevelem, de most ez ilyen. Na de az evès ès alvás ès a káosz már nem okè. Ha otthon is káosz van, te is kèsz káosz vagy, hogy legyen ő rendben? Kisfiam ugyanennyi idősm reggel 7 körül kelünk, ezután bili, kis játèk, reggeli. Simán kivègzi a reggelijèt 15 perc alatt + utána kap gyümit, ha mèg kèr, ha nem, akkor kèsőbb. Olyankor már nem rakom az etetőszèkèbe. Ilyenkorra már meg kellett volna tanulnia, hogy az ètelt megesszük, nem játszunk vele, nem öntjük ki stb. A válogatòsság is normális ebben a korban, egyik nap mèg ok, másik nap már nem kell. Èn viszont ha 15 percen belül sem látna neki az evèsnek megmondanám, hogy ha nem kèri el fogom venni. Figyelmeztetnèm 2x, s elis vennèm az ètelt. 2,5 òra mèg mozifilmnek is sok, nem egy ètkezèsnek. Nappal elegendően kifárad az udvaron? Van esti rituálètok? 10 òrai alvást nagyon kèsőnek gondolok egy ekkora gyereknek...Kisfiam fèl 9-kor kerül ágyba, ritka, ha 9-ig kihúzza. Rengeteget vagyunk kint a kertben, sèta stb. Mikor kel fel s mennyit alszik nappal?
2023. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülő-csecsemő konzulenshez jártunk már kevesebbért is.

Nagyon sokat segített, például pont az evésben is.

2023. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

#3 "de a férjemre minden egyes tünet illik, 1000%-osan"


– nem akar önállóan enni, nem nyúl az ételhez

– éles hangok, zajok hatására megijed, sírni kezd

– lábujjhegyen jár, „pipiskedik”


Hmm... Érdekes férjed van.

2023. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen gyerek, akinek eltérő a fejlődése. És szerintem teljesen felesleges összehasonlítani más ilyen korú gyerekkel. Az enyém sem átlagos, meg kell találni, ami nála beválik, ha nagyon fura akkor vidd el felmérésre, ott kiderül ha valami baja van.
2023. máj. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!