Megbuktam mint anya?

Figyelt kérdés

5 és fél éve vagyok anya. Mostanra úgy érzem, hogy belefáradtam, nem bírom tovább, nem akarom tovább csinálni.

Már annyira kimerültem testileg és idegileg hogy a testem jelez. Fáj a mellkasom, a gyomrom és a fejem. Kb állandó jelleggel.

Ha egyszerre hisztizik a két gyerek kiborulok. Sírok és nem akarom meghallani.

Utálom magam emiatt, de úgy érzem már a húsomat rágják a csontjaimról. Tudom szarul hangzik. :(

Úgy is érzem magam.

Egy szusszanásnyi időm nincs. Barátaim nincsenek, egyedül vagyok mindig. Nővérem néha átjön de nem sokáig van nálunk. Úgy érzem bedilizek. Munkát nem találtam eddig. Ha elmegyek valahova nem tudok kikapcsolni. Úgy érzem kiégtem. Azt a mindig pozitív, mosolygós lány akarok lenni aki voltam! :(


2017. jún. 28. 19:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem buktal meg mint anya, jo anya vagy! Viszont surgosen rad fer par nap "szabi" !! Gyerekekre nagymama nem tud vigyazni addig? Bebiszitter? Nem olcso de annak sincs ertelme hogy teljesen tonkre mesz! Kapcsolj ki egy kicsit, es meglasd ujult erovel fogsz visszaterni a gyermekeidhez!
2017. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%

Azt hiszem sok jót erre nem lehet irni.

Ha téged nem tölt el jó érzéssel , büszkeséggel a gyermek nevelés , a gyerekek fejlődése , sőt nem dob fel , akkor elég szar a helyzet. Mert mint mondja a fáma, kisgyerek kis baj, nagy gyerek nagy baj. Mert ezután csak még több baj lesz velük, ráadásul ha nem úgy foglalkozol úgy velük ahogy kell, ez megérzik és még rá is tesznek egy-két lapáttal. Mert ezek a dolgok inkább fel kellene hogy töltsön , lelkileg és testileg is.

Szerintem ezt úgy hivják hogy , alkalmatlan az anyaságra.

2017. jún. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Kettes, jézusom... Te vagy inkább alkalmatlan a tanácsadásra.


Nem vagy rossz anya, egy percig se gondold ezt! Teljesen normális, hogy az ember néha kiborul.

Az elsőnek igaza van, kéne neked egy kis "szabi" a gyerekek nélkül, esetleg kettesben a férjeddel. Hívd át valamelyik nagymamát, biztos boldogan töltenének időt az unokàikkal, és menjetek el kettesben valahova.

2017. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
8%
Lehet szépíteni, de az utolsó jól mondja.
2017. jún. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
32%
Én sem értem, miért olyan nagy dolog, ha valakinél menet közben kiderül, hogy nem való anyának. Itt ez van. Írja, hogy egyedül van, nincsenek barátok. Itt nem megoldás, ha elmegy pár napra egyedül kikapcsolódni. Vissza is kell jönni. Hiába jöttök itt a Szent Teréz dumával. Itt egy pszichologus vagy egyéb szakember segíthet, konkrét kríziskezeléssel, viselkedéselemzéssel, mind a gyerekek, mind a szülő(k) részéről.
2017. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Hát miért nem keresel barátokat?


Az élet nem csak arról szól hogy anya vagy.

Keress barátokat és kapcsolódj ki, ez is férjen bele az életedbe mert semmi értelme nincs igy az egésznek.


És apa hol van, mit csinál egyébként?

2017. jún. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
88%
Attól nem lesz valaki alkalmatlan az anyaságra, hogy néha kiborul! Az anyák is emberek, vannak érzéseik a gyerek szeretetén kívül is (ettöl még öt is nagyon szerethetik) és hibázhatnak is. Anyának lenni évi 365 nap 24 óràból àll, nincs ember aki ettöl elöbb vagy utóbb valamilyen mértékben nem sokall be. Kérdezö, te 5 és fél éve vagy anya, van aki ennyit sem bír kiborulás nélkül. Szerintem is ki kéne kapcsolódni, ha nincsenek barátaid,akkor a férjeddel,de nem ártana kimozdulnod akàr a gyerekekkel együtt és barátkozni mert így könnyen be lehet dilizni. Kitartást!
2017. jún. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Gyerekek érkezésével a barátok eltűntek. Gyerektelen emberek nem akarnak gyereksírást hallgatni.. gondolom én ezért léptek..

Apa dolgozik. Neki vannak barátai. Ő kb minden hétvégén haverokkal meccset néznek, grilleznek.

Én meg a gyerekekkel vagyok. Családi kikapcs nem nagyon van mert az is arról szól, hogy párom pihen én ugyan úgy csinálom a dolgom. Most voltunk nyaralni is.. hát míg én a strandon pirultam a pancsolóba párom a szálláson aludt..

Szokott segíteni amúgy, de nem viszi tulzásba. Nagyik még dolgoznak. Szoktunk eljárni néha de nem érzem, hogy feltöltene. A gyerekek külön külön angyalok de együtt... mintha szándékosan "ölnék" egymást, hogy az őrületbe kergessenek. Ha vigyáz rájuk valaki egy szavuk sincs rájuk.. nem értem ezt..

2017. jún. 28. 20:49
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyiknál 8ig alszanak. Itthon 6 előtt kelnek és rögtön megy a hiszti mindenért. Már arra is gondoltam, hogy nem szeretnek... :(
2017. jún. 28. 20:52
 10/17 anonim ***** válasza:
98%

Ez ahogy leírod, hogy a férjed hetente haverozik meg bambulja a tv-t stb, miközben te csinálsz mindent, nagyon nem jó.

Így nem is csodálom ha ki vagy borulva... Amikor valakinek két gyereke van SAJNOS nem teheti meg minden héten hogy a haverjaival lógjon, főleg ha amúgy se segít semmit. Szólj neki hogy segítsen mert nem bírod.

2017. jún. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!