Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem minden téren megbukt...

Úgy érzem minden téren megbuktam, mint nő, mint anya, mint munkaerő. Valaki átment hasonlón? Valami tanács?

Figyelt kérdés

Megbuktam mint anya, mert képtelen vagyok az egy éves gyermekemnek dalolni, mondókázni, vagy csak leülni vele játszani.

Nekem kicsi koromban meghalt anyukám, apukám alkolista lett. Nem nevelt tanított senki, lehet ez az oka. Az egy év alatt többször voltam depresszió közeli állapotban, kezelt pszichiáter, pszichológus, kineziológus. Sikertelenül.

Tavasszal bölcsibe megy, családi napközibe, hátha a gondozónők majd érdemben tudnak szegénykémmel foglalkozni.

A rengeteg szorongás, túl aggódás és túl gondolás következményeként kifáradtam, kiégtem. Céltudatos ember voltam, ma már az sem érdekel ha pizsamába viszem a nagyot iskolába. Ma is így vittem. Tudom ciki, de nincs meg a felöltözésre való hajlandóság sem bennem.

Ellezdtem állást keresni, ha már a kicsi úgy is bölcsis lesz, ha interjúra hívnak adok magamra, szépen felöltözök, egyberuha, harisnya stb. De ajánlatot csak olyan helyekről kapok amit más nem fogad el, vagyis szinte minden honnan ahová jelentkezem. Kezdem azt érezni, hogy csak a rosszabb helyek hirdetnek. Egyik helyen nincs próbaidő, de csak 3 hónapos határozott idős szerződést adnak, persze meghosszabbítják mindig, állította a hölgy, és ez nem kis cég, 500 fős vállalat, másik helyen szürkén fizetnek stb.

Kezdek megint nagyon lent lenni. Tudom ez az állapot sem tart örökké. De valami tanács, hogyan legyek pozitívabb?


2020. jan. 10. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek nem "érdemi foglalkozás" kell, hanem egy anyuka, aki szereti. A melókeresés meg lassú dolog, beleszaladsz 20 rosszba, és majd utána jön a tuti hely. Lazíts!
2020. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Ebbe van egy kis lustaság és önsajnálat is szerintem!
2020. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
voltam így-én is a sok szorongás és korai árvaság miatt-, és egyszerre fordult velem a világ. Az én nézetem fordult 180°-ban. Lent vagy a padlón - de innen lehet elrugaszkodni! Az iskolás öltözzön egyedül. A bölcsi jó, munka jó, fogadd el, ami szimp. Apuka játszik a gyerekkel?
2020. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobbnál hogy volt a babakor forgatókönyve? Ez a "minden rossz, mindenki jobb nálam, nem vagyok jó semmire, de már minden mindegy és felöltözni sincs kedvem" elég depressziónak hangzik. Lehet, érdemes lenne szedned is valamit, ha terápia nem segített - bár annak is több hónap kell, akár év is kell és néha az elején rosszabb lesz..., nem tudom, mire mennyit jártál, és sokszor nem mindegy, kivel találod meg a hangot. Aztán a sport vagy a művészet sem lenne rossz ötlet, hogy kihúzd magad a hajadnál fogva - vagy ha nem hajt a tatár anyagilag, valami saját vállalkozás.
2020. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mért nem tudsz játszani a gyerekkel? Ez egy döntés kérdése.
2020. jan. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Komolyan azért gondolod rossz anyának magad mert nem mondókázol a babádnak?

Én se túl gyakran, egyszerűen nem jön a számra. Játszani se mindig van kedvem. De nem kell napi 24ben a gyerek fenekében lenned, nem attól leszel jó anya.

Azt hogy ki milyen anya, csak a saját gyereke ítélheti meg majd évekkel később.

2020. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Lehet, hogy még nem kellene annyira ráfeküdnöd az álláskeresésre, bár kinek mi tesz jobbat...

Bizonyos szempontból hasonló volt a helyzetem, de pechemre bölcsibe adni sem tudtam, és oviba is csak majdnem 4 évesen. Munkát azóta sem találtam, mert csak ebédig tud az oviban lenni, emiatt sokszor vagyok padlón. Ugyanakkor arra is rájöttem, hogy nekem kell ez a 3-4 óra egyedüllét ahhoz, hogy egy kicsit jobb legyen. Utálok játszani meg énekelni-mondókázni, de a gyerek miatt rákényszerültem, ugyanis ő soha egy kicsit sem volt el egyedül. Mintha a fogamat húzták volna nap mint nap, és ezt így évekig... Nagyon megszenvedtem. A pizsamás fázisig épp nem jutottam el, de simán mászkáltam hetek óta mosatlan hajjal stb. Ma sem vagyok tip-top, és ha nem lenne ez a kevés nyugtom, akkor továbbra is ugyanott tartanék. "Énidő" vagy mi szösz. Add meg ezt magadnak, ha tudod és lehetséges.

2020. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy életen át azt mantrázni, hogy "szar volt a gyerekkorom", nem előremutató. Úgy fogsz járni, mint anyósom, aki az elmúlt 30 évét erre a szlogenre húzta fel. Bekeseredett, negatív. Már szinte csak a halált várja, de közben minden rossz.

A terápia sosem egyik napról a másikra segít. Egy jól felépített terápia 2-3 év, mivel a léleknek szüksége van a feldolgozásra. És igen, az elején lehet szarabb tőle, mert régen eltemetett dolgok lesznek jó esetben megbolygatva és újrarendezve. De ezt tudni kell, hogy a folyamat része. Ha ez nincs, javulás sincs. Illetve ha benned nincs egy sziklaszilárd elhatározás, hogy jobban érezd magad, akkor nem fog menni. Sok ember szívesen tapicskol a saját langymeleg pocsolyájában, csak mert az ismerős és az ismerős még mindig jobb, mint a "veszélyes" ismeretlen. Amíg jobban fáj kilépni a komfortzónádból, mint a szitu amiben vagy, addig nem lesz változás. Anyukám is ugyanebben élte le az életét. A mai napig vallom, hogy jobban járt volna ha apukám, amikor akart, elválik tőle, mert bele lett volna kényszerítve egy olyan helyzetbe, amibe az önsajnálattól és az önbizalomhiánytól sosem mert meglépni. Végül teljes érzelmi roncs lett. Nem gondolom, hogy veled ez történhet, de jó ha látod, hogy milyen utak vannak ugyanolyan szitukból - van felfelé és van lefelé. A különbség az, hogy ki milyen döntést hoz. Mert ezt sajnos senki nem tudja meglépni, megoldani helyetted.

Menj ki! Menj emberek közé! Kezdj el sportolni! Csapatban, de legalább csoportos edzés formájában. Állíts célokat hosszabb távra és bontsd le őket rövid részcélokra! Beszélj ezekről a férjeddel - kívülről ő lehet észrevesz olyat, amit te nem! Járj pszichológushoz! A gyerekeidnek egy egészséges lelkű anyára van szükségük, hogy ők is egészséges lélekkel nőjjenek fel! Találj új hobbit! (festés, kertészkedés, fotózás, teljesítmény túrázás, kutyázás, kosárfonás, francia cukrászat...bármi!) Tudatosítsd, hogy te vagy a kulcs, senki más! Ha a férjed támogat és anyagilag megtehetitek, akkor csak olyan munkát vállalj el, amit igazán szeretnél. Annak nincs értelme, hogy bejárj valahova ilyen állapotban, amit utálsz.

Én ezeket tenném és ezeket gondolnám át. Egy hétre előre tervezz, és minden napot ossz be előre. Vezess róla naplót hogy mit csináltál és mit éreztél közben, mi volt nehéz és mi volt jó benne. Írj hálanaplót is! Adott napon/héten miért vagy hálás. Rengeteg önsegítő technika létezik. Keresgélj te magadnak is!

2020. jan. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6

Te se gondolod komolyan, hogy "azt hogy ki milyen anya, azt a gyereke ítéli meg később".

Vagy elkényeztetett egyke voltál?


A kérdésre: szerintem, mindenkinek vannak percei-órái-napjai, amikor így gondolja.

Az, hogy mi történt, amikor gyerek voltál, abból biztos kaptál olyan tapasztalatot, ami segít. Valaki végülis segített felnőni, talán fordulhatsz hozzá, ha más nem él, gondolatban.

Férj, testvér, barát csak van, aki ha más nem, a gyerekekkel segít?

Egyedül élni nem egészséges, valaki rokonhoz, ismerőshöz is költözhetnél.

2020. jan. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!