Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengednél egy 6 évest egyedül...

Elengednél egy 6 évest egyedül taxival a mamához?

Figyelt kérdés

Én simán, max 15 perc az út. A férjem meg véletlenül sem.

Itt a házelőtt beültetem, mama meg ott várja. Hülyeség?



2023. máj. 27. 12:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem. Épeszű taxis meg nem is vállalja, hogy kisgyereket kísérő nélkül szállítson. Csak pár teljesen banális eset: közúti ellenőrzés. Szerinted hogy magyarázza ki, hogy mit keres nála egy vadidegen kisgyerek? (Oké, hogy taxis, de akár az utcán is becsalhatta a kocsiba, hogy "elviszi a mamához") Vagy koccannak, hiába nincs sérülés addig hova rakja a megijedt gyereket, amig papírozzák? Ezer dolog lehet a 15perces úton, igazoltatás, karambol, elterelés és a 15 percből lesz 25 (ha beáll a sor akkor meg ki tudja)... Egy jószándékú, ismerős taxis is megszívhatja emiatt. Ismeretlen taxissal meg ki az aki elengedné?
2023. máj. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjed értelmesebb
2023. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
10%
Én is elengedném. 6 éves kortól vonaton is utazhatnak egyedül gyerekek. Persze a gyerektől is függ, meg ugye a taxis vállalja-e.
2023. máj. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
44%

A mai világban már szerintem nem vállalja senki, legalábbis taxisként tuti nem vállalnám. Ettől függetlenül ismerős családban 20-25 éve rendszeresen repülőre tették simán a nagyszülők/szülők a gyereket hasonló korban. Volt erre szolgáltatás meg bizalom, és nem mindenki abból indult ki, hogy perverz sorozatgyilkos molesztáló állat mindenki aki nem én vagyok.


Múltkor volt egy kérdés, ahol már attól kiakadt mindenki hogy egy kétszer ennyi idős gyereket valaki vonatra rakjon és a nagyszülő szedjen le, mert jajj, belekötnek, bedrogozzák, meg milyen arcok vannak a vonaton. Aztán 12 évesen én már rendszeresen jártam 40 perces vonatutakra egyedül.


Egy borzalmas életképtelen generációt nevelünk, sajnos én is...

2023. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

“Ettől függetlenül ismerős családban 20-25 éve rendszeresen repülőre tették simán a nagyszülők/szülők a gyereket hasonló korban. Volt erre szolgáltatás meg bizalom, és nem mindenki abból indult ki, hogy perverz sorozatgyilkos molesztáló állat mindenki aki nem én vagyok.”


Mi lenne, ha nem okoskodnál arról, amiről gőzöd sincs?

Ilyen szolgáltatás egyrészt ma is létezik, 6 éves számára kötelező is igénybe venni (vagy ha nem elérhető/nem is kínál ilyet a légitársaság, akkor nem utazhat a gyerek). Másrészt egy repülőre nem száll fel senki fegyverekkel, kábítószerrel, a légiutas-kísérők mindenkire figyelnek, minden be van kamerázva a reptereken, na meg 10 ezer méterről nem is igazán tud csak úgy olajra lépni valaki (de a reptéren is feltűnő).

De igen, teljesen ugyanaz, mint bebszni egy kocsiba, pláne egy vonatra.

2023. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
17%

15: miért mi történik a jó isten áldjon egy vonaton??? Komolyan néha az az érzésem hogy az ilyen kommenteket a körúton dugóban pofogo idióták írják, akik utoljára még az oviban voltak a kisvasúton anyu kezét fogva, és valójában fingja nincs arról, hogy a tömegközlekedésen utazók elsöprő többsége pont ugyanolyan álmos fejű ember, mint az utcán vagy bárhol.


Ja, a repülő tök biztonságos, nem szokott balhezo részeg lenni, alig ugyan már...

2023. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

a buszt meg a repülőt ne keverjük már ide, ott szem előtt van, rajta tartja a sofőr/személyzet a szemét, illetve van némi kontroll abban, hogy ki száll fel. (sofőr nem fogja felengedni a távolsági járatokra a csöves nyomorékokat)

vonatra nem engedném fel, oda mindenféle alak felszáll, egy ember van a 3-9 kocsi felügyeletére.

taxival meg megnézem, ki az a taxis, aki nem csukja rád az ajtót és hagy ott a pcsába ilyen barom kérésekkel, naná, majd még ő fog felelősséget vállalni egy vadidegen kölyökért.

2023. máj. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
79%
Mi történne egy vonaton? Ugyanaz ami a héven meg a villamoson is vagy a buszmegallóban vidéken h veri a faxát előttem... És senkit nem érdekel
2023. máj. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
92%

"Egy borzalmas életképtelen generációt nevelünk, sajnos én is.."


Nem, hanem egy borzasztó veszélyes vilagot építettünk.

Régen ha egy gyerek leugrott a sarki boltba vagy a barátaival játszani, az egész szomszédság rajta tartotta a szemét, vigyáztak rá, még nagyobb városban is.

Ma meg? Még a szomszédhoz is ciki bekoponi, nem ismer senki senkit, az utca emberéből meg árad a közöny, elsétálnak a földön fekvő mellett is.

2023. máj. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem férjednek több esze van .

Magyarországon semmiképpen sem

Ahol most élünk ott a 6 éves gyerekek iskolabuszal járnak suliba ami hozzá vissza öket lakohelyük és az iskola közt.

2023. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!