Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elengednél egy 6 évest egyedül...

Elengednél egy 6 évest egyedül taxival a mamához?

Figyelt kérdés

Én simán, max 15 perc az út. A férjem meg véletlenül sem.

Itt a házelőtt beültetem, mama meg ott várja. Hülyeség?



2023. máj. 27. 12:55
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem!

Tele van a világ pedofilokkal, erőszakos vadállatokkal.

Még azt is meggondolom, hogy én beszállok e a taxiba, nem hogy a gyerek egyedül...

2023. máj. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Dehogy
2023. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
68%
Külföldön élünk. Amikor ide költöztünk, q gyerekem spéci nyelviskolaba került, ami masik varosban volt. Az önkormányzat alltal biztosított taxival járt iskolába. A sofőr napokkal az első út előtt eljott bemutatkozni. 8 éves volt a gyerekem.
2023. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Még 10évesen sem, nem 6
2023. máj. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fél óra alatt megfordulsz...

Biztos hogy nem bíznám a 6 éves gyerekemet egy vadidegenre.

2023. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

16-os, édes nyuszikám, először is pofikából visszaveszel.

A repülőn egy percen belül lekötöznek és kényszerleszáll a gép, ha te részegen elkezdesz fenyegetően viselkedni, csesztetni más utast, pláne egy gyereket és nem hagyod abba felszólításra. Tömegközlekedésen mi is van? Ja hogy semmi, mindenki elnéz másfelé, az ellenőr, kalauz is inkább odébb megy.

Mi történhet vonaton? Nos, cuncimókus, rokonomat (izmos, nagydarab 40-es nő, nem is egy csenevész valaki) konkrétan megtámadta egy drogos kis ribi, elkezdte tépni a haját, ököllel ütni a fejét, a kalauz meg még egy megtermett férfi utas kellett, hogy leszedjék róla. Csak az volt a szerencse, hogy pl kés nem volt nála (amit ugye egy vonatra szabadon felvihet). A kiscsajt elvitte akkor ugyan a rendőrség, de rá pár hétre ugyanúgy utazott azon a vonalon, mintha mi se történt volna.

2023. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én engedtem anno, de csak azért mert haverom taxis. De a legtöbb taxis nem is vállalja.
2023. máj. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
55%

Nem, nem engedném el.


16-os hozzászoló, amikor én 5-6 éves voltam anyukám simán felrakott a városi buszra, mert reggel rutinvizsgálatra kellett vigyen az évekig jelen lévő betegségem miatt.

Ő ment dolgozni, én meg 20-30 perceket utaztam. Tudtam hol kell leszállni, a sofőr is figyelt rám, a nagyim várt rám a megállóban.


Egyedül mentem a 10 percre lévő oviba, ahogy sok más gyerek is.

7 évesen 2 hónap után egyedül mentem a 30 percre lévő iskolába. Ahogyan haza is egyedül mentem.


Senki nem gondolt arra, hogy elrabolnak, megerőszakolnak, bedrogoznak. Egy nagyobbacska erdélyi városban éltünk ekkor. Játszani is simán leengedtek, egész napra elkóvályogtam, de ebédre, vacsorára, közútilámpa kapcsolásra otthon voltam.


Budapestre költöztünk amikor 11 éves voltam. Egyedül villamosoztam, buszoztam az iskolába, sokszor kötöttek belém nagyobb gyerekek, hajléktalanok.

Itt találkoztam először agresszív cigányokkal, pedig egy eléggé cigány lakta környéken laktunk Erdélyben. Az ovis és az alsós csoporrképeimen több a cigány kisgyerek, mint a fehér.

Itt láttam először agresszív, kötöszködő részegekkel, káromkodó nénikkel, bácsikkal a közlekedési eszközökön.


Kiskamasz koromban vonaton volt, hogy elakarták lopni a táskám, volt, hogy kizsebeltek, egyszer még a pöcsét is elővette egy véglény, pedig 2 nővel és a gyerekeikkel ültem egy kupacban.


Most 30+ éves vagyok, van egy pár hónapos kisfiam, és hiába szeretném majd önállóságra nevelni, ez a világ nem alkalmas arra, hogy egy kisgyereket, vagy kiskamaszt egyedül útnak engedjek majd nagyobb távokra. Taxiztatni főleg nem taxiztatnám, még én is utálok taxizni... nem bízom a sofőrökben.

2023. aug. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!