Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek nem mondott még...

2 éves gyerek nem mondott még 1 db szót sem,mennyire jelent bajt?

Figyelt kérdés

Mielott tamadnatok,en "csak" a keresztanya vagyok.


Mama,baba,papa ezek megvannak

De nincs olyan hogy kérem,gyere ide,kakaó,kutya,alma,eper stb vagy valami jobban kezzel fogható szó


2023. jún. 11. 20:01
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
(1 het mulva lesz 2 éves,de mar en 2 evesnek veszem)
2023. jún. 11. 20:01
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Nem jelent bajt


És mond szavakat, hisz írtad


Pár hónap és beindul. Nem 2 évesen kell tudni beszélni hanem 3 éves korig kell beindulni.

2023. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
3 éves korig kell elkezdeni beszélni.
2023. jún. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat
2023. jún. 11. 20:36
 5/21 anonim ***** válasza:
49%
De legalább babanyelven mond, csak számodra nem érthető, vagy ez a felsorolt három szó az össz szókincse? Nagyon nem mindegy
2023. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
68%

Teljesen normális.

Énfiam lassan beszél mindent utánoz, unokatesója 3szót tud..

2023. jún. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha ezen a 3 szón kívül tényleg semmi más nincs (hangutánzó, szókezdemény) én már tuti keresnék valakit. Oké hogy elméletileg 3 éves korig nincs elkésve, de szerintem ez már egy jel lehet.
2023. jún. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
47%
Az en 2,5 evesemnek 140 szava volt es az ovi ,minicsoportos bekuldte a papirjat a szakszolgalathoz es be lettunk rendelve beszesfejlodes elmaradassal. Hiaba mondtam hogy a 3 evesek papirjat toltettek ki velem. Azt mondtak nincs ilyen h a fiuk kesobb es hogy 3 eves korig raer. Persze az 50 perc alatt a kisfiam meg se mukkant, fejen allt,zavarban volt, borzaszto volt. Mikor bementunk az ajton koszones utan azonnal a Montessori feladatokat kellett volna elvegezni. Utolso 6-7percben oldodott, akkor meg mar papirmunkat vegzett a holgy. El lett rendelve 2 tsmt,1 logopedia, egy masik varosban (falun lakunk) munkaidoben. Megkerdeztem, h gondoljak? Tav.busszal meg sem jarom csak 3 -4 ora alatt,meg en napkozben nem veszem ki az ovibol amugy sem, mert nem erti meg miert viszem el,h aztan meg visszavigyem. Kvazi fel kene mondanom. Kertem akkor menjen ki a gyerekhez utazo gyogypedagogus videkre, nevelesi idoben. Jah hat az nincs. Szepen megtanult beszelni az oviban. Meg nem ugy beszel mint a tobbiek, de magahoz kepest fejlodott sokat.
2023. jún. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%

Milyen nemű?

A lányoknál 2, a fiúknál 2,5 éves korig szoktak várni, hogy beinduljon a beszéd, utána ajánlott szakembert felkeresni, aki csinál egy felmérést. Bár itt nem arról van szó, hogy semmit nem mond, mert azért van pár szava, és ha fiú, akkor pl még időben van.

Hozzáteszem, hogy nekem van fiam és lányom is, és előbbi sokkal hamarabb kezdett beszélni, sokkal szebben, sokkal tisztábban... szóval ezt sem lehet készpénznek venni, de _általában_ a lányok hamarabb beszélnek, fiúknál így több a "türelmi idő".

2023. jún. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 2 éves éppen pár szót mondott aztán egyik napról a másikra beindult, épp most vettem észre, hogy az utóbbi 1hétben kb 15-20 új szót ki tud mondani, eddig meg se próbálta ha kértem most meg azonnal rávágja. 27hónapos, 2éves státuszon beírták a könyvébe, hogy lemaradt a beszédfejlődésben..
2023. jún. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!