Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek nem mondott még...

2 éves gyerek nem mondott még 1 db szót sem,mennyire jelent bajt?

Figyelt kérdés

Mielott tamadnatok,en "csak" a keresztanya vagyok.


Mama,baba,papa ezek megvannak

De nincs olyan hogy kérem,gyere ide,kakaó,kutya,alma,eper stb vagy valami jobban kezzel fogható szó


2023. jún. 11. 20:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Lehet nektek nincs mit mondania. Én se voltam elájulva a családomtól sosem
2023. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
34%

Kilences miért van lepontozva? Igaza van, ez a hivatalos álláspont. Tök felesleges kétéves, pár szót már mondó, amúgy kommunikáló gyereket cipelni mindenhová. Nálunk is buzgó "másfél évesen a Toldit szavalta a gyerekem" anyukák hatására rohantam a 10 szótaggal operáló kétévessel szakembertől szakemberig, és kivétel nélkül állították, hogy beszélni fog a gyerek, várjunk nyugodtan. Ugyanezeket a határokat mondták. Kicsivel 2,5 éves kora előtt robbanásszerűen kezdett beszélni mondatokban... Ha ért mindent, van pár szava és nem társul mellé komplex lemaradás, akkor ez megint vihar a biliben kategória.


Kb mint amikor a 14 hónapossal már rohangálnak, hogy nem jár...

2023. jún. 12. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
42%
Utolso, a szakszolgalat atesett a masik oldalra mar. Mar kikezdtek azt is hogy a 8 honaposan kezdett maszas kesoi, es a 12 honaposan jart egyedul sem jo. Ajajj. Mar az is lemaradas. Fenéket.
2023. jún. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
12-es ,nincs mar turelmi ido a fiuknak, nem hivatalos ez az allaspont,megszuntettek es nem hasznaljak a ped .szakszolgalatnal,csak mondom.
2023. jún. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
21%
Engem is beparáztattak, főleg a bnőm, akinek a fiammal egyidős fia már mondòkazott, igaz sok szavát èn nem èrtettem...Viszont 2 èvesen az èn fiamnak már jòval több szava volt, ha gutánzòi kb 50, mègis mindenki úgy èreztette velem a családban is, hogy nem beszèl, le van maradva. Rosszul is èreztem magam, mert a szomszèd kiscsaj is szintèn már 2 èves korátòl folyèkonyan beszèlt. Nem mentünk semerre vègül, 2 èves kora után szèpen beindultak a mondatok, ragok is nála, azòta is egyre többet mondd, jelenleg 2,5 èves ès olyan szavai is vannak, hogy szuper, fantasztikus, ez jò mòka, a manòba, betèt, Anya nyugi, jò?Nyugi! 😬 😆
2023. jún. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
13: értem, tehát gyártják a "beteg" gyerekeket nyakra főre.
2023. jún. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban semmi mást nem mond ezeken kívül akkor utána járnék, normál esetben már legalabb rengeteg szavuk van, de inkább tő mondatokban szoktak beszélni, kisebb részük összetett mondatokban,

Az meg hogy fiú nem számít

2023. jún. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Babanyelven egesznap beszel,de mi ezeket nem ertjuk

Elonybe reszesiti a mutogatast,illetve megesik hogy ilyen morgó-hümmögő hangot ad ki ,talan nala ezis beszed vagy csak szórakozás,tippelgetunk

2023. jún. 12. 12:09
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha egész nap beszél, akkor beszél. A szülei se értik, vagy csak te nem? Gondolom, te nem vagy vele egész nap mindennap.
2023. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

A szulei jobban ertik mint en de megesik hogy okis csak pislognak hogyna ez most miis szeretett volna lenni 😄

Sajnos nem lakok a kozelukbe igy nem latom tul gyakran

Most egy 2 hetet voltam naluk mint "nyaralás" mondjuk így

Es akkor kezdtem el picit aggodni hogy esetleg nincsen e lemaradva a beszedfejlodesbe

2023. jún. 12. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!