Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen gyerekkel?

Figyelt kérdés
3éves a kisfiam, most ovis. Nagyon válogatós. Nincs olyan étel amit mindig fixen megeszik. Nem eszik: zöldséget (krumplit se), húst, tejterméket (kivéve tejföl), tésztákat (csak tejfölösen), főzeléket, leveseket. Gyümölcsöket eszik de csak frissen, tojást, illetve üres kenyeret, kiflit. Ritkán margarinnal. Nasi ritkán van. heti 1x uzsira házi gyümölcsös süti. Csoki, csipsz nincs. Oviba nem eszik csak max. tízórait. Hiába látja hogy, nincs más és mindenkinek az van, nem. Mire hazaviszem mindig nagyon hisztis. Azt hittem leszokik a válogatásról az oviba kerüléssel,de nem. Otthon sem főztem soha "gyerek menüt". Egyedűl nevelem így néha kénytelen voltam nagyinál hagyni mikor dolgom volt. Ő ha nem eszik 5félét is feltálal. Hiába mondom neki ne csinálja.
2023. jún. 25. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Utána kellene jàrni, hogy mi az oka ennek a drasztikus válogatásnak. Lehet csak szenzoros és a tsmt torna csodákat művelne vele.

Illetve gyermekgasztroenterológushoz is elvinném. Széklettenyésztést kérnék, nincs e valami parazitája, ami étvágytalanságot okoz.

Otthon pedig megpróbálnám kicsit gyerekbarátabbá tenni a kajákat. Kicsit kidíszíteni állatformára, stb. Hátha kedvet kap...

2023. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekem ugyanez, annyi a különbség, hogy tejterméket eszik, gyümölcsöt nem. 6 éves. Türelmesnek kell lenni. Ahogy olvastam a hozzászólásokat a témában, sokszor csak iskolás korra rendeződik. Nálunk semmi hokuszpokusz nem jött be. Diszithetem a tányért ahogy akarom, ugyanúgy nem eszik.
2023. jún. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném h a néha mamánal van és ott lehet miatt ilyen.

Sok gyerek ilyen. Majd javul idővel.

3 gyerekemből az egyik ugyan ez. A mai napig borzasztó válogatós. Pedig lassan 8 éves.

Javult a bölcsis/ovis korához képest, de még most is szörnyű

2023. jún. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%
Kiskanál kommandó esetleg?
2023. jún. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekem a nagyobbik gyerekem bármit megeszik (olyat is, amit én sosem, pl.tengeri herkentyűk), a kisebb szinte alig valamit. Már hozzátáplálástól kezdve válogatós volt, valamit javult, de még bőven van hová fejlődni. Ő pl nem eszik tojást semmilyen formában, semmit,amin tojás van, vagy sajt, nem eszik főzeléket, levesből semmi zöldséget. A húslevest és a krémleveseket szereti. Rántott húst csakis köret nélkül, rántott halrudacskát, tejfölös húst csirkemellből... Amivel kiakaszt, ha valamit szeret, aztán egyszer csak mégsem. Imádta a krumplis tésztát, de egyszer volt benne egy keményebb darab,azóta nem eszi meg. Vagy kedvenc volt a bolognai spagetti (sajt nélkül), de észrevette, hogy abban van hagyma... Nem tudom, mikorra növi ki, 12 éves.
2023. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A biztonság kedvéért én is megnézetném dokival (neurológus),mert a szenzorosság tud ilyet produkálni.

Ha nincs semmi ilyen probléma, legalább megnyugszol és ráérsz várni, hogy magától javuljon.

Ismerősöm kisfia szintén csak kenyeret meg néhány féle gyümölcsöt evett, de az óvónő tanácsára elkezdték a tsmt tornát, és elkezdett javulni. Ártani nem tud, az biztos.

2023. jún. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!