Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyukáknak is beszólnak a...

Más anyukáknak is beszólnak a gyerek testsúlya miatt?

Figyelt kérdés

A kislányom 19 hónapos, 10,5 kg, 81 cm. Nemcsak szerintem, hanem a percentilis görbe szerint is ideális a súlya, kicsit sem kövér, de nem is sovány. Többször előfordult már, hogy közelebbi, távolabbi ismerősök megjegyezték, hogy kis duci, husi, ne aggódjak, majd lemozogja, nem kellene-e kevesebbet ennie stb.

Mi lesz később, ha egy normális testalkatú gyerek már másfél évesen ezt kapja? Miért csak a csontkollekció a szép?


2023. júl. 1. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

A vékonyra meg azt mondják h milyen sovány, eszik ez a gyerek rendesen?


Engedd el a füled mellett, válaszolj vissza frappánsan hogy vegye észre magát, aztán hagyd ott

2023. júl. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Igen. Akár kövér, akár sovány.

Kezdi a beszólogatást az orvos és a védőnő, folytatja az utca embere. Egy csecsemőtől azt várják, hogy guruljon, kilókat hízzon, az az "egészséges" a szemükben.

Ha a gyereked a minimumot hízza, akkor biztos éhezteted. Nincs tejed, pótolj hozzá, miért nem adsz pacalpörköltöt neki.

2023. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

Fiam a perventilis tetejét súrolta. Nem lépte sosem túl.

Én a védőnőtől a mai napig hallgatom, pedig már 4 éves, hogy túletetem kövér, beteg, dagadt....


Lányom a másik véglet, ő m9ndog az alját súrolja. Most 21hónapos, kerek 10kg és 78-80cm.

Ő szerinte alultáplált, éheztetem. Elküldette a dokival kivizsgáltatni, mert szerinte nem etetem. Mar a gyámüggyel is fenyegetőzött.


Hozzáteszem a lányom mindig is többet evett, mint a fiam ennyi idősen.


A család sosem jegyzett meg ilyent.


Egy barátnőm az aki poénkodik még ezen, de kinden alkalommal ő koppan.

Az ő lánya majdnem napra pont 1 évvel fiatalabb az én lányomnál. És magasságra is nagyobb, súlyra meg főleg. Na ő tényleg brutál duci. Ha engem csesztet a lányom miatt, én meg megjegyzem az ő lánya se jobb...

2023. júl. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy konkrétan mivel, de ha kisgyereked van, akkor betalálnak. Túl kövér/sovány, élénk/nyugodt, szoptatod/tápszerezed, veled alszik/saját szobájában, csokit eszik/allergiás... akármi miatt. Valaki biztosan beléd áll.

Szard le.

2023. júl. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
65%
Üdv Magyarországon!
2023. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
Így nem lehet élni. Ugyanis sosem lesz olyan, hogy mindenkinek tetszik minden. Neked kell eszközöket szerezni az életre, mert rengeteg, de rengeteg ilyen lesz még a gyerekeddel kapcsolatban. Ha hosszú haja lesz, az lesz a baj, ha nem fog beszélni 2 évesen, az lesz, ha nem lesz szobatiszta tűpontosan 3 évesen, az lesz a gond, ha visszamarad oviban, akkor azt szólják meg. Mindig mindent meg fognak szólni. És így tervezel élni, hogy minden ilyet itt kérdezel meg? Őszintén kérdezem mi a terv.
2023. júl. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

Az enyémre sosem szóltak be, picit vékonyabb az átlagnál. Talán egyszer volt, aki beszólt, hogy a csuklójánál ugye látszott a zsírhurka, de ő nem látott túl sok kicsit előtte.


A percentilisre nem adnék, nálunk elhízás van, ha itt van középen, akkor csak a rosszabbak közt átlagos. Magasságban viszont teljesen oké, ott nézd csak. BMIre meg pláne nem adnék, mert ott nem nézik a zsír-izom arányt, és ha "ideális" a bmid, attól még lehet, hogy egészségtelenül kövér vagy, szinte semmi izom és rengeteg zsír.


[link]


Kb ilyen egy egészséges arányokkal rendelkező 1,5 éves, az én gyerekem ilyen volt. Se nem vékony, se nem sovány, azt hiszem két évesen volt 10 kg, de már olyan rég volt. Most is teljesen átlagos, se nem vékony, se nem sovány, de a sok dundi/husi osztálytársa mellett vékonynak látszik/annak hívják 135cm/23kgsan.


Én a mai napig hívom amúgy husinak is a gyerekem és játszom vele, hogy "megzabálom a kis husidat, hát gyere ide". Nem feltétlenül rossz ez.

2023. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam vékony és magas. 3 éves 14.5 kg. Nekem is beszólnak, hogy milyen sovány, pedig egyáltalán nem az. Amíg rendesen fejlődik, a védőnő és az orvos nem szól, addig nem aggódom. Amúgy ő egy rossz evő gyerek, és az apja is magas és nagyon vékony, akkor milyen legyen a gyerek?
2023. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

"csontkollekció" - azért te is kedvesen állsz más súlyú gyerekekhez.

Nem, nem az a jó. Ha valaki nem pontosan a középvonalat követi, szinte biztosan kap ilyen olyan megjegyzést. Mi is kapunk/kaptunk kis súlyra (mondjuk pont nem a védőnőtől, mert ő az étkezést is nézi, meg az összképet).

2023. júl. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%
Lekell szrni.
2023. júl. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!