Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem akarja felvenni a szép...

Nem akarja felvenni a szép ruháit a majdnem 3 éves lányom. Nálatok is megy a válogatás?

Figyelt kérdés

1-1 dolog lehet kényelmetlenebb neki (pl biciklis nadrág, farmer skort), ezt elfogadom, nem erőltetem, de nem hajlandó semmilyen mintás ruhát felvenni, hiába, hogy kényelmes. Itthonra kifordítva kell ráadnom a felsőit és a bugyijait, különben nem veszi fel, mert "minta van rajta". Egyedül a virágos dolgok jöhetnek szóba.


Nálatok is válogatós ruhák terén a leányzó ilyen kiskorban?



2023. júl. 16. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem a fiam volt piperkőc, dehát és akkor mi van… 🙂 így legalább együtt tudtunk vásárolni menni ruhát, ő választott és akkor tuti olyanja volt, amit szeret. Valamint: a ruhavásárlás is élmény volt, ami addig nyűg, mert szénné unta magát. Már ilyen kis korban is van ám ízlésük. 🙂
2023. júl. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiamnak voltak érdekességei. Semmit nem volt hajlandó felvenni, amin gomb van. Talán egy nadrágnál beleférne, de ha egy pici gomb pólón díszítésnek volt rajta, már azt sem volt hajlandó felvenni. Néha rá is erőltettük, pl ovis ballagáson, csak kellett az ing. Mondjuk gombos farmerért és ingért nem rajong most sem, én nem is veszek neki ilyesmit de iskolásként nyilván már megérti, hogy néha muszáj pl évnyitóra.


Aztán egy időben a piros szinnel is így volt, amiben egy apró piros is volt, nem kellett neki. Ez elég hamar átment rajta.

2023. júl. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Haha én mikor kicsi voltam rühelltem a ruhát, szoknyát és a farmert. De annyira hogy semmit nem tudtak velem kezdeni szülők. Tizenegynehány éves koromra kinőttem, szerintem ne erőltess rá semmit, vegye fel amit akar egészen addig amig az a helynek s alkalomnak megfelel! Nem kell túlgondolni.
2023. júl. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
azta, mekkora pofont kaptam volna fateromtól, ha ilyet csinálok...de manapság a gyerek parancsolgat a szülőnek, aztán csodálkozunk, hogy a világ ott tart, ahol
2023. júl. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

Nem ,mert az vetem fel amit én kivetem a szekrényböl.

Nálunk nem gyerek válogata ruháit hanem én .

2023. júl. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a gyerekeim szenzorosak.

Tehát bizonyos anyag, címke, vasalt matrica, vagy olyan minta ami belül is érezhető zavarja őket.

Ez nem piperkőcség, nem válogatás.. nem is flanc.

Idegrendszeri probléma.

2023. júl. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy a 6-os írja. A szenzoros gyerekeknél szokott ilyen előfordulni.
2023. júl. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én lányom nem szenzoros, de valamelyik nap nálunk is ment a hiszti, hogy a szép ruhában akar menni játszótérre. Szóval ünneplőben ült be homokozni és sarazni. Életkori dolog is lehet, hogy válogatja a ruháit. Én ebbe nem állok bele, hacsak nincs jelentősége (ami azért 3 évesen viszonylag ritka), felőlem azt vesz fel, amit akar. Néhány spéci ruhára vigyázunk, hogy azért azt mégse tegye tönkre, de a többi felett ő rendelkezhet. Ő viseli, neki kell tetszenie.
2023. júl. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Én reggelre kiraknék neki 2 (maximum 3) féle ruhát, abból válogasson, így megmarad a döntési lehetősége is a gyereknek, és nem megy el sok idő a ruhaválaszték átnézésével. Írtad, hogy a minta nem tetszik neki, akkor lehet, hogy beszereznék egyszínű felsőt/ruhát is.


Öltözésnél érdemes a kezébe adni a ruhát, hátha ő is már fel tudja egyedül venni, így nem kell öltöztetni. (Oviban az óvónő kifejezett kérése volt nálunk, hogy ne a szülő öltöztesse át a gyereket, csak adjuk a kezébe a ruhadarabot, amit fel kell vennie.)

2023. júl. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Látom, akkor nem csak nálunk probléma ez.🙂


Nem hiszem, hogy szenzoros a lányom, bár az apja tuti az. Egy ideig hordta is ezeket a ruhákat, csak a dackorszak ráment az öltözködésre.😁


Csak azért mert felnőtt vagyok nem fogok a gyerekre olyan ruhát erőltetni, amit nem muszáj. Itthonra nekem oly mindegy lenne, hogy pöttyös vagy sima az a felső, nekem ennek az elengedése megéri, hogy ne menjen a cirkusz napi 2 órában csak a ruhák miatt. Ha valami extrább helyre megyünk, akkor elterelem a figyelmét és ráadok normálisabb ruhát (pl elsőáldozás), de ez naponta többször nem megy és csupán sajnálom, hogy itt van a sok gyönyörű nyári ruha, ő meg itthoni játszósba jár mindenhová szinte. (Nem rongyosak meg semmi, simán belefér utcára is).


Ezeket már próbáltam, köszi.😀 4 ruhát is ő választott, hogy szép, majd egyiket sem akarta felvenni. Magától ritkán öltözik fel, ha nem fázik simán szaladozna meztelenül is, ha rajta múlna.

2023. júl. 18. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!