Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is kellett a gyerek...

Másnak is kellett a gyerek miatt munkahelyet váltania, variálnia?

Figyelt kérdés

5 éves gyerekem annyit volt beteg az ovi első évében, hogy elküldtek az addig imádott munkahelyemről, ahol 10 évig voltam..nyilván nem ezzel indokolták, de ez volt az oka biztosan, létszámleépítéssel indokolták..

Közben 1 hét alatt találtam is másik munkát, még jobbat is, mert heti 3 nap home office lesz, eddig nem volt home officeom, fizetés is bruttó 80 ezerrel több,pedig eddig is jól kerestem, és van 13.-14. havi fizu is, eddig ilyet se kaptam. Viszont 3 hónap próbaidő van, amikor nyilván nem nagyon illene hiányozni. A férjemet áprilisban küldték el, ott tényleg létszámleépites volt, bezárt a cég, de már másnap dolgozott feketén ismerős által fizikai munkat, júliusig munkanélkülin is volt. Ősztől el akart helyezkedni újra normális helyen, de most miattam nem tud, mert neki kell itthon maradnia ha beteg lesz legalább egy fél évig, itt szerencsére megteheti, mert annyi napot vállal amennyit tud, napi 30 ezerért dolgozik, amennyit megy *30e.

De nyilván nem ideális, fizikai munka is, bejelentve sincs, rosszul érzem magam, hogy miattam most pont nem tud elhelyezkedni

Egyszerűen gyerek mellett dolgozni katasztrófa.

Nyugtassatok meg nem csak mi kínlódunk 🥹


2023. aug. 15. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
2 gyerekünk van. Nálunk nem volt ezzel baj. Ahogy ismerősi körben is 1 munkahely váltás volt csak, az is azért mert anyuka nem akart 3 műezakba visszamenni.
2023. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Másnak is szívás.
2023. aug. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Az túlzás, hogy katasztrófa, de nálunk is lett volna sok kínos magyarázkodás a munkahelyen, ha szüleim nem állnak mögöttünk. Most már nagyobbak a gyerekek, ráadásul én főállású vállalkozó lettem, tehát rugalmasabban osztom be az időmet.

Ezt a félévet kibírjátok valahogy utána a HO neked nagy segítség lesz. Amikor fölvettek, tudták, hogy kisgyerekeid vannak? Azért egy főnök ésszerű határig számol ezzel, ha fölvesz egy kisgyerekes anyát. Pont ezért inkább az a csodálatos, hogy könnyen találtál állást - másnak ez a legnehezebb egy ilyen helyzetben.

2023. aug. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, 10 éve voltam ott, 5 lesz a gyerek, 1 db van, nyilván anélkül vettek fel, de tudták hogy 2 évig gyeden voltam, ők vettek vissza.
2023. aug. 15. 18:15
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Igen, nekünk is nehéz.. nálunk annyi, hogy első perctől van baby sitter, aki a beteg gyerekhez is eljön (ha köhög, orra folyik, hőemelkedes-nyilvan hanyashoz nem, de szerencsere az a ritkabb).

De tény, mivel nagyon kevés segitsegunk van, ezt előre bekalkuláltuk a költségvetésbe. Az én szüleim még eleve dolgoznak, igy csak hétvégén tudnak besegíteni. A másik nagyszülőkhöz pont nem szeretjük csak végső esetben betegen vinni. De a baby sitter nàlunk bevalt. Muszáj sajnos. Így nem bagyon van gondunk.

2023. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre GYED-en vagyok, részmunkaidőben (6 órásban) fogok tudni visszamenni. Akkor viszonlag rugalmasabb lesz a beosztásom is.
2023. aug. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Felváltva mentünk táppénzre a férjemmel és néha szabadsággal oldottuk meg, így egyikünk munkahelyén sem volt probléma.
2023. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is szívunk. 7 és 3 éves gyerekeink vannak. Nálunk a home office nem opció, egyikünk munkája se olyan. Az a szerencse, hogy van egy tündér anyósom-apósom, akik az első szóra ugranak, máskülönben szerintem nekem se lenne már munkám...pedig rugalmas a munkahelyem, férjemé is, nem lehet egy szavunk sem.
2023. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem elore ne aggodj ezen.lehet h abban a 3 honapban aliglesz beteg a gyerek es ferjed is tud menni rendesen fusizni. Aztan keres vmi allandot. Home officeban meg otthon lehet veled a gyerek, igy max heti 2 nap lesz szivas, ha epp beteg. Az ugy mar teljesen jol kezelheto.

Nekem heti 2 nap HO van, ferjemnek is, igy sosem volt gond a beteg gyerek. Tegyuk hozza halistennek alig betegek, sosem volt hetekig tarto hianyzas stb.

2023. aug. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ott már jobb lesz, a szomszéd most lett nyugdíjas epp, azt mondta ő vigyáz rá majd a heti 2 nap majd ha kell, és így meg tudunk majd oldani egy heti betegséget hiányzás nélkül simán
2023. aug. 18. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!