Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nemet mondtam egy kislánynak...

Nemet mondtam egy kislánynak valamire, amit a szülei nem értettek teljesen, viszont az én privát szférámmal kapcsolatos. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés

Természetesen szeretettel, kedvesen, a kislány sem sértődött meg nagyon, bár kicsit sérelmezte a dolgot, de utána is sokat játszottunk, igényelte a társaságomat, elvoltunk.


Tudom, hogy a fentiek nem adnak elég támpontot, de ha a konkrét helyzetet leírnám, akkor minimum az ismerősök rám/rájuk ismernének. Privátban szívesen megírom az esetet, ha szükséges.


Véleményt szeretnék kérni, elsősorban kisgyerekes szülőktől, hogy mit gondoltok, ha valaki nemet mond a gyereketeknek, nehezteltek rá utána, vagy teljesen normális számotokra, hogy más is szab a gyereketeknek saját, adott esetben a tiétektől eltérő határokat? (Megint hangsúlyozom, hogy kedvesen, szeretettel.)


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2023. aug. 16. 14:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tettem rosszul vagy nem normális a szülőktől különböző határok meghúzása?
2023. aug. 16. 14:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem tetted rosszul, bár így látatlanban nehéz megállapítani. Ha gondolod, írhatsz. Két kisgyerekem van.
2023. aug. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Jól tetted. Nekem ugyan van gyerekem, és igyekszem figyelni hogy ne akarjon olyat, ami másnak terhes/fárasztó/kellemetlen lehet. Nem sértődök meg, ha valaki finoman határt szab neki. Nem találkoztam még olyannal, aki ezt rosszul fejezte volna ki. Szerintem olykor külön jó-a gyereknek is-ha mástól is hallja hol a határ/van határ.

A szülőnke max csak kellemetlen érzés lehet, hogy hú de neveletlen a gyerekem, hogy ilyet akar. Én pl ezért is figyelek oda, nem szeretném ezt érezni. Másrészről, én se szeretném ha más gyereke traktálna/fárasztana csakazért is, erőszakosan valamivel.

2023. aug. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlenül nehéz megítélni, de ha a te privát szféráddal kapcsolatos, akkor a te dolgod eldönteni, mit igen és mit nem. A gyerek meg tudja tanulni, hogy amit valakinél lehet, másnál esetleg nem.
2023. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a konkrét helyzet nélkül nem lehet ítélkezni, de nagy általánosságban igaz, hogy ha valakire rábízom a gyerekemet, akkor tudomásul veszem, hogy ő esetleg más enged és mást tilt meg neki, mint amit én tennék. Nyilván, ha nagyon mások a gyereknevelési elveink, akkor nem is bízom őrá.
2023. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden embernek megvan a joga a saját privátszférájához. Egy gyereknek is meg kell tanulnia azt, hogy mást engedhet meg magának anyával, apával és mást a tesóval meg mást Manci nénivel a kisboltból. Ha te nem szeretnéd, hogy X dolgot csináljon veled vagy a dolgaiddal, nem kell hagynod.
2023. aug. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, kissé megnyugodtam.
2023. aug. 16. 15:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz hasonló példát írni? Pl a szülők megengedték volna, hogy kutasson a szekrényedben, fiókodban, de te nemet mondtál? Vagy játszani akart olyan féltett tárgyaddal, amit nem szívesen adnál a kezébe? Igazad volt, természetesen.
2023. aug. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
Példa nélkül nem lehet erre válaszolni. Nem mindegy ki a gyerek, mire mondtál nemet
2023. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!