Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nemet mondtam egy kislánynak...

Nemet mondtam egy kislánynak valamire, amit a szülei nem értettek teljesen, viszont az én privát szférámmal kapcsolatos. Rosszul tettem?

Figyelt kérdés

Természetesen szeretettel, kedvesen, a kislány sem sértődött meg nagyon, bár kicsit sérelmezte a dolgot, de utána is sokat játszottunk, igényelte a társaságomat, elvoltunk.


Tudom, hogy a fentiek nem adnak elég támpontot, de ha a konkrét helyzetet leírnám, akkor minimum az ismerősök rám/rájuk ismernének. Privátban szívesen megírom az esetet, ha szükséges.


Véleményt szeretnék kérni, elsősorban kisgyerekes szülőktől, hogy mit gondoltok, ha valaki nemet mond a gyereketeknek, nehezteltek rá utána, vagy teljesen normális számotokra, hogy más is szab a gyereketeknek saját, adott esetben a tiétektől eltérő határokat? (Megint hangsúlyozom, hogy kedvesen, szeretettel.)


Köszönöm szépen a válaszokat előre is!


2023. aug. 16. 14:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Senkinek nem kell èrtenie, ki miért mond valamire nemet. A nem az nem, akkor is ha 1 èvesnek, akkor is, ha 99 èvesnek mondod. Egy nagyon fontos dolgot hosszú tàvonegtanul a gyerek; mindenkinek joga van a privàt szférájàhoz, és nem a más igènyeihez kell a határainkat alakítani.

Jól tetted.

2023. aug. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs azzal, ha nemet mond valaki más gyerekének. 2 gyerekem van, ha bárkitől olyat kérnének, amit az illető nem szeretne, el is várnám, hogy nemet mondjon. A gyereknek meg kell tanulnia kezelni, hogy ha valaki nem a kedve szerint jár el.
2023. aug. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
3 gyerekem van. Nem neheztelek azért, ha valaki nemet mond a gyerekeimnek 🤷🏼‍♀️ én is szoktam nekik. Nem írtad mekkora a gyerek, de már egész kicsinek is értik (3év körül, de 2-3 éves kor közt is), ha másnál más a határ és más a szabály (lásd pl bölcsi-otthon, ovi-otthon...). Hameg tényleg a privát szférádba tartozó dolog akkor azt egyedül te dolgod eldönteni, hogy engeded vagy nem. Akkor is, ha én hagyom neki ha velem csinálja vagy nekem mondja stb
2023. aug. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! #9, kicsit ahhoz hasonló a helyzet, mintha vendégségbe jőve akarná a hálószobámat megnézni. De nem teljesen, ennél kicsit komplexebb...

Ő kb 5 éves, én 22 vagyok, ha ez számít.

2023. aug. 16. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!