Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem foglalkozik, miért...

Miért nem foglalkozik, miért nem neveli néhány szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés
A nevelés sokat segítene azon, hogy a gyerek ne nyilvános helyen dühöngjön vagy üvöltsön másokat is megbotránkoztatva. Tudom, hogy manapság el kell költeni a csok pénzt, az adóvisszatérítést. Utána pedig még a Dikhk tv-t is meg kell nézni. Az viszont nem lenne rossz, ha a gyerekkel foglalkozni is lenne idő. Régen engem még nevelt anyám. Megmondta, hogy hogyan kell viselkedni. Apám néha még meg is fegyelmezett, amiért nagyon hálás vagyok, mert nem egy bőgős nyifi nyafi ember lettem. Manapság is kellene időt fordítani a gyerekekre, még akkor is, ha a Babázó hitel igénylőn ez nincs benne az apró betűs részben.
2023. aug. 21. 16:00
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

A gyermektelen háborog, ha hisztiző gyereket lát, a gyerekes meg örül, hogy nem az övé csinálja a fesztivált ;).

Nem csak nevelés, hanem vérmérséklet és életkor kérdése is, hogy mennyit hisztizik a gyerek. A dackorszak például ilyen. A legapróbb hülyeségtől robbanni tud a gyerek, ha olyan.

Megjegyzem, van az a helyzet, amikor pont az vezet hosszú távon eredményre, ha a szülő nem akarja bármilyen eszközzel elhallgattatni a gyereket, hanem hagyja hisztizni. Most arra gondolok, hogy ha a bolt közepén földhöz vágja magát a gyerek, hogy csokit akar és a szülő megveszi neki, csak azért, hogy a sok okos ne szólja meg a hisztis gyerek miatt, akkor legközelebb ugyanúgy hisztizni fog, hiszen eredményt ér el vele. Ha felkapja és kiviszi hiszti közben (már ha van rá lehetőség) és megvárja a végét, akkor nem érte el a gyerek a célját, legközelebb talán nem így próbálja azt elérni. Ültem már 20 percet a 4 éves, hisztiző unokahúgommal a strand közelében, mert kitalálta, hogy vegyek neki valami vacakot, én meg közöltem, hogy addig nem megyünk be, amíg abba nem hagyta és ha újra elkezdi, azonnal kijövünk. Bepróbálkozott nálam, hátha. De a nap hátralévő részében nem volt hiszti :).

2023. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
72%
Látjuk a nevelésed eredményt, egy megkeseredett ember irományát olvashatjuk.
2023. aug. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
85%
Elég sok hülyeséget írtál. Akik a Dikhk tévét vagy micsodát nézik, nagy valószínűséggel nem kapnak CSOK-ot, sem adó visszatérítést sem. A másik meg, hogy a gyerek az gyerek, szokott dühöngeni, létezik olyan is, hogy dackorszak, a problémásabb gyerekekről nem is beszélve. Minden bizonnyal nincs gyereked, így a legkönnyebb ítélkezni mások felett.
2023. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 A kérdező kommentje:
#4 : Hm, nekem annyit mondtak az ilyen helyezetekről, hogy mindig álljak ki magamért és ne töketlenkedjek. Szóval az okoskodást fejezd be! ;)
2023. aug. 22. 09:05
 15/48 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy anonim módon felszólítasz egy válaszadót, hogy "az okoskodást fejezd be", nem kiállás magadért sőt. A kiállás az lenne, ha észérvekkel alátámasztanád az állításaidat. Erre nem tanított meg anyukád, apukád? Pont, hogy az ostoba ember taktikája a másik degradálása azáltal, hogy kiröhögöd (ugye jól odadobtad a smileyt is), mert más fegyver nincs a kezedben. Nem, nem az a válaszadó vagyok, csak gondoltam felhívom a figyelmedet, hogy ha ezt tanították a szüleid, akkor az életben ezzel sokra nem mész, maximum egy anonim oldalon tudsz ezzel vitát nyerni, de ezt is csak úgy, hogy megunják a vitapartnereid a veled való meddő kommunikációt és rád hagyják. Amúgy meg kaptál egy csomó másik választ is, amikre semmit nem reagáltál - ez is jele annak, hogy a kérdéskörről valójában nem tudsz értelmes vitát folytatni, van egy véleményed, amit itt többet nem osztottak, azt most állsz és nézel mi van, és belekötsz az egyetlen egybe, akibe - szerinted persze - bele tudsz.
2023. aug. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 A kérdező kommentje:
#15 : Én egy jelenségről és egy társadalmi problémáról írtam részletesen kidolgozva, amire egy súlytalan okoskodás volt a válasz. Mit lehet tenni egy ilyen emberrel azon kívül, hogy kiröhögöd? Mihez érthet egy ilyen ember?
2023. aug. 22. 09:36
 17/48 A kérdező kommentje:
#15 : 7 és 11-en kívül amúgy hány értelmes választ látsz?
2023. aug. 22. 09:38
 18/48 anonim ***** válasza:
85%
Akkor elmondom kérdezd, hogy apád pont azért vert el, mert nem tudott nevelni és csak ilyen eszközhöz tudott nyúlni. Amit te ne véletlen a égnek látsz, az életkori sajátosság, ami régen is előfordult, csak volt pár cadbarom, mint apád is, aki azzal oldotta meg, hogy jól odavágott neked.
2023. aug. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 A kérdező kommentje:
#18 : Na de hol van ebben az érv? Ez egy személyeskedő okoskodás. Egy súlytalan vélemény.
2023. aug. 22. 13:18
 20/48 A kérdező kommentje:
#15 : Az amúgy miért számít, hogy anonim módon? Aki ismer, az tudja, hogy ez a véleményem. Aki pedig tahón válaszol, az lehet maga a gyárigazgató is, akkor is megmondom neki, hogy nincs igaza.
2023. aug. 22. 17:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!