Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem foglalkozik, miért...

Miért nem foglalkozik, miért nem neveli néhány szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés
A nevelés sokat segítene azon, hogy a gyerek ne nyilvános helyen dühöngjön vagy üvöltsön másokat is megbotránkoztatva. Tudom, hogy manapság el kell költeni a csok pénzt, az adóvisszatérítést. Utána pedig még a Dikhk tv-t is meg kell nézni. Az viszont nem lenne rossz, ha a gyerekkel foglalkozni is lenne idő. Régen engem még nevelt anyám. Megmondta, hogy hogyan kell viselkedni. Apám néha még meg is fegyelmezett, amiért nagyon hálás vagyok, mert nem egy bőgős nyifi nyafi ember lettem. Manapság is kellene időt fordítani a gyerekekre, még akkor is, ha a Babázó hitel igénylőn ez nincs benne az apró betűs részben.
2023. aug. 21. 16:00
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy azt is gyerekbántalmazásnak tudja be a járókelő, ha apa-anya ráordít a gyerekére, ugyanakkor a másik járókelő meg azon elmélkedik, hogy bezzeg őt hogyan verték el otthon és bizony ennek a gyereknek sem ártana.

Nagyon sok szülőnek szólnak be, hogy így neveld, úgy neveld a gyereked. Emellett sokan élnek az álomvilágban, hogy ha a gyerek rossz, akkor egy ömlengős, nyálas elmélkedés kell a szülőtől, amire a gyerek egy a korát meghazudtoló monológgal reagál, amiben kifejezi azt, hogy mit tanult az esetből és, hogy a kedves szülő miért nem csinálha akkor ezt.


De senki sem gondol arra, hogy a gyerekek MINDIG is gyerekek voltak. Akkor is megvoltak az osztály rosszcsontjai, amikor Margit néni körmöst adott és most is, amikor Margit néni sarokba állítja a gyereket. Akkor is volt dackorszaka a gyereknek, amikor tárgyként kezelték őket a szülők és akkor is, amikor nem.

2023. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 A kérdező kommentje:
#21 : Szülőnek lenni felelősség. Nem vállalnám. Ellenben sokan nevelnek úgy gyereket, hogy a felelősség és a kényelmetlenség egy részét a társadalomra hárítják át. Ami nem korrekt.
2023. aug. 23. 05:28
 23/48 anonim ***** válasza:
100%

Ja,hogy neked nincs is gyereked?

Akkor mindent értek...így nincs is miről beszélni..

2023. aug. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
100%

23, én is ezt mosolyogtam. :) Majd amikor becsúszik neki mégis a gyerek, akkor majd röhög ezen a kérdésén. :)

D

2023. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 A kérdező kommentje:
#24 : Hmm, tehát senki sem tervezte? Ez is tanulságos tény!
2023. aug. 23. 09:32
 26/48 anonim ***** válasza:
100%
25, figyelj, ha majd felneveltél egy gyereket, akkor gyere vissza ide és rd le a tapasztalataidat. Ha akkor is ugyanígy gondolkodsz, ahogy a kérdésben lertad, akkor bocsánatot fogok tőled kérni itt a Gyakorin.
2023. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy te nem vállalsz gyereket, és "gyerekmentes" vagy, egyéni döntés,de ettől még a világ nem lesz gyerekmentes, akar tetszik, akár nem. 🙃

Titeket sokkal jobban foglalkoztatnak a gyereket nevelők, mint minket ti.

Ez is tanulságos tény. 🙂

2023. aug. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektelen parasztok akarják megmondani,hogy kell gyereket nevelni

Ülj le fiam,egyes!

2023. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
17%

Mert a mai világban a gyerek irányítja a szüleit, leszarja, hogy ők a felnőttek és az idősebbek.

Mert sérül a kis lelke.

2023. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:
#27 : Mivel akadályozol és még az államot is megkárosítod az ezernyi támogatással, amiért cserébe semmit sem csinálsz!
2023. aug. 23. 17:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!