Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinél hamar kezdődött a...

Akinél hamar kezdődött a dackorszak (9-10 hónapos kortól) annál hamarabb be is fejeződött?

Figyelt kérdés
Vagy ne álmodozzak? 😁
2023. aug. 25. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
9-10 hónapósan még nem dackorszak van, hanem szeparációs szorongás.
2023. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyot fogsz koppanni, ha ezt a kezdeti ellenkezést, öntudatra ébredést dackorszaknak hiszed... :D
2023. aug. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

9-10 hónaposan nem lehet dackorszakos. Beszélni sem tud, önálló akarata is éppen, hogy van. Nem határfeszegetésről van szó még, csak a világ megismeréséről. Az egy dolog, hogy erős akaratú a gyerek, ez ilyenkor már persze látszik, de azért a dackorszak ettől még messze van :D

Amúgy nálunk viszonylag hamar kezdődött (valamivel 1,5 éves kora előtt, ez viszonylag hamarnak minősül tudtommal), jelenleg 3 éves és még bőven tart. Vannak hullámvölgyek és hullámhegyek, de azért még nem törtünk ki belőle. Szerintem nem is fogunk, ez a személyiség fejlődése. A kishúga most 9 hónapos, ő is lázad, ha valamit akar, de nem szabad, ennek ellenére azért a kettő ég és föld.

2023. aug. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek azzal h ez még nem dackorszak.

A fiam is 1,5 évesen kezdte kb, a húga 2 évesen (ikrek)


A nagyobb lányom is kb 1,5 éves lehetett. Ő viszont mindig is nehéz eset volt. Többemberes.

Hát a korai kezdés ellenére a nagylány kb 4 éves korától csillapodott. 5 évesen már teljesen vállalgató volt.

Az ikrek 3,5 évesek. Nyoma sincs hogy kezdeni múlni és simulékonyabbak lennének

2023. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem dac korszak :-D.


Majd ha a fejet a falna veri es harap, foldet, ajtot butort rugdos... 18 honapis koratol kb na akkor hello dac korszak

2023. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Még alig fedezi fel a gyereked, hogy van saját akarata is. A dackorszak más lesz. :)
2023. aug. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oksi, bocsi nem én találtam ki h dackorszak, hanem a védőnő mondta 🤗
2023. aug. 26. 00:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Én "elő dackoszaknak" hívtam akkoriban 😁✌
2023. aug. 26. 00:52
 9/15 A kérdező kommentje:

Most 1,5 éves, konkrétan semmi nem tetszik neki amit nem akar 🙄🥴

Halál lazán levágja magát a földre a tescóban 😁✌

Nah persze ha "vendégségben van" akkor áldott jó gyerek, csak azt hallom vissza h mennyire jó kislány 🤗😅

2023. aug. 26. 01:05
 10/15 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kezdődött nálunk, most múlt három, és úgy tűnik hogy most vagyunk a csúcson. Iszonyat kemény hisztik vannak. Szóval nem, sajnos.
2023. aug. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!