Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a különbség a dackorszak...

Mi a különbség a dackorszak és az "ez még nem dackorszak" között?

Figyelt kérdés

Kislányom 9-10 hónapos kora óta igencsak kifejezi, ha akar vagy nem akar valamit. De mindig is sírós baba volt.

Most másfél éves és ha valami nem úgy van, ahogy szeretné, akkor hatalmas sírásban tör ki.

Azt mondták h ez még nem a dackorszak, mert az késöbb jön.


Akinek a kisgyereke már 1-1,5 éves korában is mindenen hisztizett, azoknál hogyan alakult a dackorszak? Bedurvult? Miket csinált a gyerek? Mi volt a különbség?


Mondok egy esetet: ott voltunk a tescóban, nem volt késő, vacsora idő se, de talán kicsit fáradt lehetett, mert babaklubban voltunk. (Bár totál kielégített szükségletekkel, kipihenten is ugyanezt csinálja csak talán halkabban).

Az infópultnál a kezemben kellett lennie, amíg vártunk, hogy kérdezhessünk, hát olyan hangon sikított, hogy kb a fülem csengett. A kiborulás tárgya az volt, hogy nem raktam le futkározni.

Utána elmentünk a keresett holmikért és a önk.kasszánál, mivel nem mehetett el onnan amíg fizettem, teljesen kiborult, lefeküdt kiterülve hasra és bőgött.

Elpakoltam a szatyorba és láttam, hogy már nem csak hisztizik, hanem tényleg sír. Felvettem és odabújt hozzám, meg kellett vígasztalni szegényt.


Ez egy durvább eset volt, de másnap délelőtt az euro falmilyben feküdt le nyekeregve, amíg kerestem a polcon ami kell, az önk.kasszánál meg segített az eladó, konkrétan behúzott minden cuccot és elpakolt a szatyorba... amíg futottam a gyerek után 🤦‍♀️

Sír amikor öltözni kell, sír ha kiveszem a hintából, sír ha nem rakom be elég hamar a hintába, sír ha meglátja a biciklit de nem ülhet fel, sír ha 2 percet egy helyben kell lenni...

Fogalmam sincs mi lesz így a nagybetűs dackorszakban, ezt már csak gyakorlatilag azzal tudja fokozni, ha engem akar megütni vagy harapni.


Akiknél már nagyon korán dackorszakhoz hasonló viselkedést produkált a gyermek, mi volt a dackorszakban?


2023. szept. 6. 08:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Egy másfél éves már simán dacol. Nem lehet megmondani, mi lesz később, ezt nem tankönyvből tanulják ezek a kis pupákok, hanem úgy menet közben kipróbál még idegőrlő dolgokat, ahogy eszébe jut. :)
2023. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam csak akkor sírt 1 évesen, ha baja volt. Látszólag hiszti volt, pl hazamentünk játszóról és tiltakozott stb de csakis akkor csinálta, ha álmos volt már. 1,5 éves kora után ez fordult, bármikor bármin hisztériázott és sokkal durvábban.


A lányom az, aki nagyon akaratos babakora óta. Nagyon féltem a dackorszaktól de nem volt gáz. Nem tudom mikor csapott át dackorszakba a dolog, az akarata folyamatosan erősödött viszont nem borult ki annyira, mint a fiam. Utólag is furcsa, hogy a nyugodt gyerekemnél sokkal durvább volt a dackorszak, mint az akaratos tesónál. Nem tudom min múlik, én következetes voltam-vagyok mindkettőnél, ráadásul a fiam se azért volt ilyen hisztis szerintem, mert el akart volna érni valamit, hanem egyszerűen nem tudta máshogy levezetni a csalódottságát vagy valami hasonló. Kritikus pont volt bárhonnan a hazamenetel. Az garantált kiborulás volt napi 2x, majdnem 3 éves koráig. Akkor is ha 1 órát voltunk kint, meg akkor is, ha egész délelőtt.

2023. szept. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

Másfél éves fiam is hisztizik.

Legutóbb azért mert nem hagytam,hogy meghúzza a macska farkát.

Szóval igen,nálunk egyértelműen elkezdődött a dackorszak.

2023. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
1,5 évesen már simán dackorszak, nálunk is akkor kezdődött, 3,5 évesen még tart.
2023. szept. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egy másik kérdésnél konkrétan mindenki azt mondta, hogy ne mondjam a másfél évesemre, hogy dackorszakos, mert ez még nem az, akármit csinál 😳
2023. szept. 6. 09:28
 6/11 Derjaderja ***** válasza:
100%

Szerintem két külön dologról van szó.

Az egyik, hogy szeretne valamit és frusztrálódik, ha nem sikerül. Tényleg azt a valamit akarja, nem azért akarja mert nem lehet stb.

Van aki olyan karakter, hogy ezt erősebben éli meg.


Pl a fiam pont ilyen, gyakorlatilag születése óta mindig akarja hogy ez vagy az legyen, és nagyon frusztralódik, ha nem. Ráadásul a figyelem fokusza is ilyen, dolgok szétverése (nem erre az agresszíven hanem a kíváncsiság gondolok), dolgokra felmászás, csillár ledobására tett kísérletet, tiltott tárgyak (klopfoló) stb iránti olthatatlan vágy. Ezek miatt sokkal többször kell frusztrálódnia.


A lányomat ha "szabadon engedem", leül és 2 kupakkal meg egy búvárszemüveggel is szerepjatékozni kezd, már 12-13 hónapisan kezdte. Ő nem vágyik olyan dolgokra amiket nem lehet engedni.


A dackorszak ennél direktebben arról szól, hogy észre is veszi, hogy neki van egy akarata, direkt dacol a szabályokkal, csak azért mert Te azt mondtad hogy nem, is beindul. Emellett a döntésképességet is felismeri, és a hisztik másik része ebből fakad, a pirosat kérem, nem a kéket, nem a pirosat, mégis a kéket. Ez magának az akaratnak az éréséről szól.


Nálunk a fiammal még dackorszakosan is könnyebb, mert már tud beszélni és jól reagál az érvekre, mint amikor pl 13 hóbaposan kitalált vmit és sem elmondani nem bírta hogy mit akar, sem megérteni nem tudta, hogy mért nem lehet, sem elfogadni, ha nem az van amit akar.

2023. szept. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Odaviszel egy eleve fáradt másfél évest egy olyan szituba, ahol még pluszban fegyelmezetten kell viselkednie. Mire számítasz??? Sokkal empatikusabbnak kéne lenned vele, és nem hozni ilyen helyzetbe. Ez nem hiszti, vagy dackorszak, hanem egy meg nem értett, még nem hallgatott, nem kímélt gyerek.
2023. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez szerintem sem dackorszak még, pusztán akar valamit és kifejezi.


Dackorszakban a leghajmeresztőbb dolgokon fog kiakadni és olyan szinten tolja majd, hogy néha elképzelsz pár dolgot, hogy mit tennél vele. :D :D Ezt értsd jól, nyilván nem teszed meg.

Lesz olyan, hogy a taknyát köpi dühében, mert mondjuk előbb adtad rá a bal lábára a zoknit, mint a jobbra. Egy másfél éves még terelhető, pl. egy ilyen zoknis esetnél megnyugszik attól, hogy már van kettő a lábán, vagy attól, hogy mutatsz egy cicát. A dackorszakos nem fog, max fejbedobja a cipővel a macskát. :D

2023. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor igazából ugyanennyi hiszti lesz, csak az ok fog változni.

Eddig azért ordított mert felvette a pulcsit, dackorszakosan azért fog, mert nem a kék hanem a rózsaszín pillangós pulcsit adtam rá.

2023. szept. 6. 23:12
 10/11 Derjaderja ***** válasza:
Igen de ha árcseréled, akkor a levest után ordít.
2023. szept. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!