Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan bírjátok, kezelitek a...

Hogyan bírjátok, kezelitek a dackorszakot a gyereketeknél?

Figyelt kérdés

Nálatok mennyire "intenzív"?

Csak kíváncsi vagyok, mert lépten-nyomon azt lehet olvasni/hallani, hogy ilyenkor a szülők teljesen becsavarodnak az állandó hisztiktől.

Pedig azért van egy-két olyan pillanat, amikor elfog tőle a szerelem, mert annyira cuki. :D


2023. szept. 8. 14:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Tudni kell, hogy a dackorszak a fejlődés normális állapota, érvényesíteni akarja a saját akaratát, mert eljutott odáig, hogy elkülönül a szülőtől. És ha nem agresszió a válasz, hanem megértés, a szülő nem ellenségként tekint a gyerekre, aki direkt neki akar keresztbetenni, vagyis nem infantilis maga a szülő is, akkor sokkal feszültségmentesebben át lehet élni. Figyelemeltereléssel, alternatívaválasztási lehetőséggel, rugalmassággal, előzetes és megismételt figyelmeztetéssel (pl mikor a mutató -igaz, az már nincs - ideér, hazaindulunk), könnyed humorral, biztonságadással.
2023. szept. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
57%

Aha, amit az 1#leírt, az az elmélet.

A gyakorlat meg tök nem így van 😅


Nekem most tombol a lányom, 2éves lesz a napokban.

Konkrétan vegig ordítja a napot, mindenen ellenkezik, csakazért is mindennek az ellentétét csinálja mint ahogy kérem.

Emellett elkezdte az éjszakázást.


Akármilyen kedvesen, humorosan, stb próbálok vele szemben lenni, semmivel nem jobb, mintha végigüvölteném a napot.


Én kb minden nap bőgök, estére meg egy-egy pihár bor is befigyel sokszor.


Túl kell élni. Mást nem lehet erre tényleg mondani.


Van egy fiam is,ő nem volt ennyire vészes.

2023. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Elindultál az alkoholizmus lejtőjén. Na gratulálok! Nem tudsz a gyerekkel bánni. Kettőtök közül te vagy a felnőtt, neked kell, hogy hatékony eszközeid legyenek, ne a kétévestől várd. Ha például egész nap ordít, mert mindig mást akar csinálni, az azt jelenti, hogy te egész nap egzecíroztatod, soha nem hagyod dirigálás nélkül, különben nem lenne oka egész nap ellenkezni. Fáradt is lehet, és azt fel kéne ismerni. Ha két éves, már el lehet vinni bölcsibe, se te, se ő nem lennétek magányosak.
2023. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

3!

Azért mert ugy heti 1x megiszok egy pohár bort, nem mondanám magam alkoholistának....

Hidd el, nem "egzeciroztatom", nem ditigálok neki.

Ha ránézek azért ordít, ha nem nézek rá meg azért.

Jön sírva, hogy vegyem fel. Felveszem, ordít hogy miért vettem fel.

Ilyen hatalmas okai vannak, nem ok nélkül teszi.

Hidd el, ismerem a gyerekem, nem magamat szivatom vele hogs egész nap hallgassam az ordítását.

És lassan megy bölcsibe, ne aggódj

2023. szept. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
El kellene menni gyerekpszichológushoz, mert valami nagy kommunikációs zavar van köztetek. Ez nem a normális dackorszak. Valamiért félreértelmezed a jelzéseit. És váltig állítom saját tapasztalatból, hogy a maga-se-tudja-mit-akar-ban nagy szerepe van a fáradtságnak. Nincsenek szavai, hogy kifejezze. Ilyenkor letettem aludni, és másfél-két óra múlva vígan, nyugodtan ébredt.
2023. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Oké... ez te vagy, ez meg mi.

Azért, merta te gyereked ezt csinálta, az enyém nem.

Hidd el, minden rendben van a gyerekemmel, a kommunikációnkkal, a neveléssel


Exra nehéz eset, ennyi.


Értem én, hogy segíteni akarsz. De hidd el, hogy én már végigmentem ezen.

2023. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%
A hisztiket nem kell felvenni, akkor nem csinálják.
2023. szept. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat ize... Kivetel leszek de nalunk nem igazan volt dackorszak. Talan 1-2 hiszti volt gyerekenkent... Aztan ennyi.


Valahogy sikerult jo gyerekeket kikapnom... Vagy lehet en vagyok olyan aki mellett nem erdemes? Csuda tudja.

2023. szept. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

8.

Nem tudom, valahogy nálam is "kimaradt" a dackorszak..

Én sem hisztiztem, se nem vágtam magam földhöz, esetleg a sírást kezdtem el, ha valami nem úgy volt, ahogy én szerettem volna (anyukám és nagymamám elmondása szerint így volt).

2023. szept. 8. 17:50
 10/22 A kérdező kommentje:

1-es, hát igen de rengeteg szülő még meg is pofozza a gyereket a sokadik hiszti után.

Értem én, hogy az állandó kiborulástól, hisztiktől, ordítástól egy idő után ki lehet készülni, de egyszerűen akkor is egy nagyon fontos mérföldkő.

2023. szept. 8. 17:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!