Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az, amikor speciális oviba...

Mi az, amikor speciális oviba kell járnia a gyereknek? Agresszíó? Viselkedészavar? Fiam 5 éves. Minden jó, bekapcsolódik a programokba, de amikor elfárad, nekimegy a gyerekeknek, felnőtteknek. Igaz, más oviba mentünk költözés miatt.

Figyelt kérdés
Itt meg nagycsoportba tették, hogy húzzák a többiek. Tavaly kiscsoportos volt. Húzzák is, csak ma délre is kipurcant és ment a cirkusz. Jövő héten megfigyelik, aztán lehet visszamegy a középső csoportba. Amúgy tök okos, szépen feladatozik, minden, csak van ez a probléma. Azt mondták, ki akarják deríteni, elég-e neki ez az ovi, vagy több segítség kell.
2023. szept. 8. 16:20
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
43%

Gyűlöltem az olyan gyerekeket mint a tiéd. Ne haragudj de ez az igazság. Amikor 2 hetente kék zöld foltosan jött haza a lányom baromira nem tudtam jó képet hozzá vágni...anyuka meg fel volt háborodva hogy miért nem jópofizok vele.

Ha a te gyerekedet verné folyton a másik mert éppen valamilyen nyűgje van hogy fogadnád?

Nem , hidd el nem lennél elnéző mert a gyereked testi épsége fontosabb mint a másik gyerek elcseszett lelki világa

2023. szept. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A héten volt 5 éves.
2023. szept. 8. 21:06
 13/26 anonim ***** válasza:
20%

És ehhez mi köze annak hogy 5 éves?

Én is óvodás korú gyerekről írtam

#11

2023. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
47%
11# Én meg a hozzád hasonló tájékozatlan buta libákat..
2023. szept. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%
Csak sni-s gyerek mehet spec iskolába és azon belül se mindenki mindennel. Pl egy autista,vagy down szindrómás gyerek mehet,az adhd-sok szerintem integráltba ha más nincs mellette... idegrendszeri éretlenséggel nem mehet specbe,de nem is kell.
2023. szept. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
*oviba is bocs, az én gondolataim a suli körül forogtak,most kezdett specben a fiam,de ovira is igaz amit írtam.
2023. szept. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
22%

14!

Te meddig tűrnéd hogy azért mert Pistike éppen bal lábbal kelt fel fizikailag bántja a gyerekeket? Neki ehhez joga van?

Amikor kővel dobta meg egy kisfiú fejét és össze kellett varrni vagy amikor le lökte a másikat a lépcső tetejéről merre épp olyan kedve volt a tájékozatlan buta liba anyukákat mivel nyugtatnád?

Hm??

2023. szept. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
15%

Lehet lepontozni a 11-es válaszolót, de igaza van!

Úgy elkapnám az ilyen agresszív kölyköt az utcán, hogy többet biztos nem menne neki se felnőttnek, se gyereknek.


Lehet itt takarózni azzal, hogy jaj szegény hamar elfárad, szenzoros, rosszul viseli a változást, de akkor lehet szépen vinni olyan intézménybe, ahol ez tolerálva van, erre vannak felkészülve.

A nem normális gyereket nem kell betenni a normálisok közé, mert ez lesz a vége. Agresszív, neveletlen kis bunkó.

2023. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

18!

Köszi!

A gyerekem testi és lelki épsége csak fontosabb mint Pistike tombolása mert anyuka mindenáron sima oviba akarja járatni.

2023. szept. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

#18 "Úgy elkapnám az ilyen agresszív kölyköt az utcán" Erre kérdezte 6 évesen az unokaöcsém, hogy ha egy felnőttnek lehet, akkor neki miért nem? Nem érzed kicsit visszásnak? Ő egyébként integrálható címkét kapott, ami nem azt jelenti, hogy csak úgy bedobják a többi gyerek közé nulla segítséggel, mint az úszni nem tudót a mély vízbe és egyből minden szép és jó, hanem hogy ha megadják neki a lehetőséget és a segítséget, akkor képes beszokni egy normál csoportba. Ha a lehetőséget sem kapja meg, akkor a spec oviból esélyes, hogy spec suli lesz, aztán meg biztos jó adófizető... ja, nem. Ő a sokadik normál intézményben kapta meg ezt a lehetőséget és segítséget, érdekes módon ott évek óta nincs vele komolyabb gond. A megoldás a fejlesztés mellett az volt, hogy az elején csak pár órát kellett naponta bent lennie, majd fokozatosan többet. Nézték, mit bír és úgy emelték. Lehet, hogy a kérdezőnél is ilyesmi kellene, mert azt írta, hogy kipurcant délre.

Azokat a testvéremék sem bírják (én sem), akik egy diagnózissal takaróznak és mindenre mentségül azt hozzák fel. Magyarázat, de nem mentség. Nincsenek azonnal ható csodaszerek, a gyógyszer sem megoldás mindenre, bár van, amikor átmenetileg hasznos. 8-asnak a sporttal igaza lehet, unokaöcsnél harcművészet lett belőle. Ott kis is fárad és a közösségben fegyelmet is tanul. Otthon megvannak a határok és szabályok, de az más közeg.

2023. szept. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!