Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A dackorszak mennyire viseli...

A dackorszak mennyire viseli meg a szülőket (legfőképpen az anyukát)?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki azt hinné, hogy én a gyerekvállalás ellen vagyok, és csak a rosszat látom meg benne, leszögezem, hogy nem.


Csak arra lennék kíváncsi, hogy bár nem minden kisgyereknél egyforma a dackorszak, (van, amelyiknél nagyon durva, és semmi sem használ, de viszont van olyan kisgyerek is, akinél egész tűrhető a helyzet) de sokaknál annyira durva, hogy egész nap szinte csak visít, ordít, rugdos, eltapos mindent, nem fogad szót, az ellenkezőjét csinálja folyton, és még sorolhatnám.



Az lenne a kérdésem, hogy ebbe egyes anyukák nem őrülnek meg, nem amortizálódnak le?


Tudom, a kamaszkor ennél sokkal nehezebb, persze abban is vannak olyan pillanatok, amikor tök cuki.


2023. szept. 19. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szülő és gyerekfüggő. Nekem a gyerek főleg nyilvánosan hisztizett, otthon is néha de általában nyugodtabb volt. Mivel nem foglalkozok idegenek véleményével annyira, engem nem viselt meg.

Igazából most gyakrabban kiakaszt 8 évesen. De lehet az emlékek szépültek meg az évek során, na de akkor se gondolok rá vissza borzasztóként.

2023. szept. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy 3 éves dackorszakos lányom és egy 11 éves kiskamasz fiam. Azt kell mondjam, hogy a dackorszak semmi a kiskamasz korhoz képest (és még ezután jön a nagykamasz kor). A lányom műsorait megtanultam kezelni, néha borzasztó, igen, de ki lehet ismerni, hogy hogyan mérsékelhető, megelőzhető. Na, a naggyal ez már nem működik, az állandó ellentmondás, vita kiborító tud lenni.
2023. szept. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segített átvészelni, hogy tudatosítottam magamban: nem ellenem szól a hiszti, ő is szenved tőle a maga szintjén, illetve hogy nem kell mindent megoldanom, elég, ha kiadja a gőzt és magától le fog higgadni, én csak mellette vagyok addig. Ettől függetlenül persze volt, hogy a plafonon voltam tőle, de nagy átlagban meg tudtam őrizni a higgadtságomat, ami neki is sokat segített. Na meg a humor mindig jó megküzdési stratégia - még ha az ember csak magában nevet is a gyerek tökéletesen irracionális beakadásain...
2023. szept. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért voltam kíváncsi a ti tapasztalataitokra, mert mostanában sokszor olvasok olyan kérdéseket, amiben az anyuka ki van idegileg a gyerekétől, mert a nap 24 órájában folyamatosan csak üvölt, ordít, már voltak vele szakembernél is, de azt mondta, ez normális.

Meg egyvalaki írta, (szerintem az biztos hogy gyerekellenes volt) hogy az anyuka depressziós lesz a rengeteg hisztitől meg a gyereksírástól.

2023. szept. 19. 11:58
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen gyerekfuggo.

Nekunk alig volt dackorszak, max. 2 hiszti, mar vartam mikor lesz 😂

Nekem most - 8 evesen- sokkal nehezebb.

2023. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 babyboom567 ***** válasza:
76%
Én kb 30 évet öregedtem.Konkrétan beleőszültem.De konkrétan nem a nonstop üvöltésbe(és erre nemrég jöttem rá) hanem hogy a "környezetem"-től is csak az okoskodás leszólás,lehúzás ment.És mikor mondtam ,hogy tessék, lehet csinálni, próbáld ki,na akkor már ahhoz senkinek sem volt kedve,vagy ha megpróbálta amit mondott és nem sikerült, akkor is a válasz, hogy én már elrontottam, elkényeztettem, elkapattam a gyereket azért ilyen.Teljesen magamra voltam hagyva,minden problémával.Egyetlen egyszer sem jött oda senki,hogy megölelt volna, hogy nyugi,jól csinálod,csak kirtás,minden rendben lesz.Aztán kiderült a gyerekről hogy Sni-s, na arról is én tehettem.
2023. szept. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van.

A nagynál azt sem tudtam mi az a dackorszak. Oké, volt 1-2 hiszti, de ennyi.

Viszonr a kicsinél. Atombrutál.

Most vagyunk benne. Én minden estére kikészülök, minden nap legalább 1x sírok. Nyugtatókon és az alkoholizmuson gondolkodok, mert ezt nem lehet épp ésszel bírni. (Na jó, nem kell szó szerint érteni, nem folyamodok ezekhez, max néha-néha 1pohár borhoz.)


De valóban nagyon durva vele.


Szóval ahány gyerek, annyi féle dackorszak.

2023. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7

Oh, sajnálom.


Biztos, hogy nincs semmi gond vele?

2023. szept. 19. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Nincsen :)

7#

2023. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Akkor ennyire rossz a gyereknevelés? :(
2023. szept. 19. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!