Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vége lesz valaha is ennek a...

Vége lesz valaha is ennek a mérhetetlen fáradtságnak?

Figyelt kérdés
Van egy 2,5 éves és egy 10,5 hónapos fiam. Mire a nagy átaludta volna az éjszakát, jött a kicsi. Ebből kifolyólag 3 éve nem aludtam át egyetlen éjszakát se és nem pihentem ki magam. Sötét karikás a szemem, magyarán elég sz...ul nézek ki...állandóan álmos és kimerült vagyok. Ennek vége lesz valaha is vagy fogadjam el hogy így megyek a sírba?
2023. okt. 14. 10:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
50%

Igazából a hasonlatra gondoltam,mondanám hogy frappáns,de nem.:D Béna.

Egyébként bármi lehet. Az is lehet hogy becsúszott? Az is lehet,hhogy nem lehet többet később gyermeke és úgy volt vele,most vagy soha,később pedig úgy is aludni fognak éjjel,valahogy átvészelik. Férjhez már senki se úgy megy.:D Szóval kár erről ítélkezni így. Kik vagyunk mi,hogy pálcát törjünk más felett. Talán hibátlanok? Biztos nem. Attól még hadd írja már ki magából,hogy kimerült. Az az egyik,ha nekem van egy nem alvó gyerekem és védekezés mellett becsúszik még egy baba,de csak később szerettünk volna,emiatt biztos nem vetetném el... A másik pedig ez nem segítség itt. Ezzel nem segítesz,akkor inkább ne írj,rúgj bele. Dugja vissza a második gyereket vagy mi?:D Mintha azzal,hogy ezt az arcába tolod(amit nyilván ő is tudott) hirtelen megvilágosodna és elpasszolná a kicsit,probléma megoldva. Vagy mi.:D

2023. okt. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem jövő hét szerdától jobb lesz.
2023. okt. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
42%

Egyszer talán. Az a nehéz, hogy nem biztos, hogy a két gyerek egyforma lesz. lehet dobott a gép egy olyat, amelyik későn fekszik, meg egy olyat, amelyik korán kell. Akkor aztán nézhetsz. De igazából, ha olyan gyerek, akkor a mérhetetlen fáradtság elhúzódhat egynél is addig, míg oda nem nő, hogy magának indítja a napot és nem ver ki az ágyból, amint felébred. Az enyém későn fekszik és korán kel, ha felnőtt időt is akarunk, mikor nélküle beszélgetünk, megnézünk egy filmet vagy előszedünk olyasmit, amit neki nem kell látni (mit tudom én ajándék vagy valami) akkor értelemszerűen emiatt nagyon sokáig kell ébren maradni. 6 éves és sokszor annyival nem tudok többet aludni mint ő, hogy kimenne pisilni és utána jönne felkelteni. Nem, ő azonnal felkelt, ahogy ő felébredt. És azt várja, hogy én a legmélyebb álmomból felverve azonnal társalgásra stb. kész legyek. Egyik szombaton ezt fél hatkor sikerült neki megcsinálni és mikor mondtam, hogy még nagyon nincs felkelés idő, akkor közölte, hogy de ő már látja, hogy világosodik és akkor pedig reggel van. Beküldhetem a szobájába persze, de úgyse lesz annyira csendben, hogy tudjak aludni tovább.


És a férjemmel választhatunk, hogy vagy nincs kapcsolatunk egymással anélkül, hogy a gyerek folyton rajtunk lógna és belebeszélne és minden figyelmet igyekezne magára irányítani, vagy van, de akkor nem alszom ki magam rendesen.

2023. okt. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%
Szomorú látni, hogy ennyi helyen a gyerek diktál. Nincs kiállás, napirend, határozottság, elképzelés a gyerek jövőjével kapcsolatban, stb. Például: az utolsónál nem opció az, hogy mondjuk a gyerek igazodjon a szülőkhöz.
2023. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
14-es, kevés lett az alvásigénye. Nem lehet vele mit csinálni. Úgy három éves koráig szuper alvó volt. Főleg sajnos ha az oviban nagy nehezen lenyomják ebéd után és valami csoda folytán belealszik a kétórás kötelező fekvésbe, akkor este nekünk még annyira sem tud elaludni. Nyilván engem is zavar és már mindent megpróbáltunk, de nem alszik többet. Egy 6 éves meg annál fiatalabb gyerek meg nem fog reggel vigyázzban és csendben ülni 1-2 órát, hogy ne zavarjon. Akinek a gyereket a színezős fajta, az lehet. Az enyém dráma előadást csinál, beöltözik és mikor micsoda és kicsoda, és beszél, előad. Vagy hangos könyvet hallgat. DE előtte felkelt és utána hiába elküldöm, hogy hagyjon már, ezektől én már nem tudok visszaaludni. A férjem persze simán. Ilyenkor csak azért se kelek ki, ha bevonul és zajong, hiába aludni már nem tudok, hogy ne legyen az, hogy elérte vele hogy fent vagyok és nyaggathat. Semmi különbség. Túl közel van a két szoba. Persze használhatnák a tv-t erre a célra, hogy ülj elé es kuss, de nálunk az nem opció, így inkább ez van, majd pár év és ki se lehet verni az ágyból meg a szobájából úgyse.
2023. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem ahol a gyerek nem alszik ott igenis van valami prombléma az életvitelben. Túl kevés/túl sok kaja,vmi allergia, rossz napirend,rossz szokások vagy valami. Az enyém 3 hós kora óra végigaludta az éjszakat,sőt, előtte is végigaludta volna,ha nem tömi tele a fejemet a védőnő hogy keltsem fel enni.
2023. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
30%
16# De ha kifognál egy nehezebb esetű babát nem ezt írnád.:) Nincs mindkettőben tapasztalatod. Tudom kellemetlen,hogy ezt mondom,de nem te csináltad jól,hanem a gyerekednek van ilyen személyisége. Nekem bizony két barátnőm is van,az egyiknél a fia nagyon jó alvó,ovis már de születése óta jó alvó, a lánya még 2 évesen is 20x felkelt,mindent ugyanúgy csinált,ráadásul eü-s,képbe is van. A másiknál 3 gyerek van,az első kettő jól aludt,jártatta is a száját mint te,utána arcra esett a harmadikkal,mindent ugyanúgy csinált és nem aludt. Akkor mondta,hogy basszus nem gondolta volna. Nem volt probléma a háttérben semmi. Picit gondolkozzon el,aki ilyet ír.
2023. okt. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%
Inkább az gondolkozzon el,akinek nem alszik a gyereke. Van egy csomó ötlet es módszer. A friss anyuka ismerőseimnél egyetlen egyet látok: bömböl a gyerek és már tolja oda a mellét. Mindenre ez a megoldás,kész, beállt az agyuk, bömböl a gyerek akkor etesd.
2023. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
30%
Jólvan,értem,hogy te szakértő vagy. Ősmamesz,aki még nem látott ellenkezőt. Majd ha 3 gyereked lesz minimum vagy több és a szar alvót is átállítod jó alvóra,akkor gyere vissza,addig pedig egy átlag anyuci maradsz és kész. Az enyém jól aludt DE ez nem az én érdemem,sőt a szoptatott gyereke barátnőmnek is jó alvó volt,tehát ez se jött be. :D De nem vagyok vak,gyerekek között dolgozom,ez nem ennyire fekete fehér,mint ahogy te itt előadod.
2023. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
45%
16# hány éves a te gyereked? Nézd már meg, hogy x idősen mennyi a normális alvásigénye. Három éves korától pl. ez 10-13 óra között van naponta. Naponta, nem éjszaka! Tehát ha alszik délután az ebből jön le! Szóval, ha van egy gyereked a skála innenső végén, hogy neki elég 10 óra, ebből kettőt elérnek nála az óvodában, esetleg másfelet. Marad neked éjszakára nyolc-nyolc és fél. Tehát ha akarsz még valamit csinálni úgy, hogy a gyerek már alszik, akkor vészesen fogy az éjszakai alvásra fordított időd, főleg, hogy valószínűleg előbb fel is fogsz kelni mint a gyerek, mert neked sokkal több dolgot is kell reggel csinálni, mint a gyereknek, vagy mondjuk te vagy az a szülő, aki ne adj isten hatra, hétre jár dolgozni, amikor még a gyereket be se tudod adni az óvodába szóval a másik szülő kelti és intézi, ettől függetlenül ameddig mindenki más fent van este nyilván nem vonulsz be a tyúkokkal aludni, főleg ha a házastársaddal is akarsz időt tölteni kettesben hétköznap is. Akinek ennyi tapasztalata van, hogy az egy darab gyereke x hónapos korára veri magát, az inkább meg se szólaljon.
2023. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!