Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az jó gondolat hogy ha a...

Abdullah_ kérdése:

Az jó gondolat hogy ha a kisgyerek apukája és anyukája más vallású, akkor rábízzuk a gyerekre hogy válasszon a két vallás közül amikor majd felnő ?

Figyelt kérdés

Én muszlim vagyok, anyukája pedig keresztény. Az Iszlám szerint a kicsi is muszlim mivel az apa vallását kapja, de úgy gondolom hogy talán jobb lenne ha maga választana majd.

Tudom hogy kapok majd hideget, meleget... :)



2023. okt. 26. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó gondolat, hogy ő válasszon, és azzal az eshetőséggel is számoljatok, hogy esetleg egyiket sem választja.
2023. okt. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Számolok vele, de az a szerény tapasztalatom, hogy a fiatalok miután megélik lázadó korszakukat, egyre inkább visszatérnek a szüleik szokásaihoz, hagyományaihoz. Még ha először észre sem veszik, de követik a mintát.
2023. okt. 26. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó gondolat. Vagy akár egy harmadikat is választhat, vagy semmit. Majd eldönti.
2023. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően jó gondolat, de nehezen kivitelezhető, hacsak nem "latszat" vallasosak vagytok. Ha bármelyikőtök komolyan veszi a vallását, akkor otthon is egyértelműen gyakorolja, ergo a gyerekre hatással van.
2023. okt. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4:


Igen, én is erre a utaltam a 2. pontban. Ha valaki abban nő fel hogy apukája 5x imádkozik megadott időkben, akkor valószínű muszlim lesz...jellemző hogy a kicsik már játékból is utánoznak minket.


Viszont a lényeg az, hogy nem várnám el tőle, 7 éves korától hogy ő is imádkozzon velem (ahogy az Iszlám előírja) hanem rábíznám akarja-e, vagy ha igen akkor mikor.

Saját lelkiismereti döntése legyen, és ha más vallást választ majd, azt is elfogadom.

2023. okt. 27. 06:46
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Végre egy vallásos ember, aki nem egy begyöpösödött bigott.

Te vagy az, aki normálisan gondolkozik.

Normálisabban, mint a legtöbb valláskárosult katolikus majom.

Abban is igazad van, hogy valószínűleg elkezd utánozni a gyerek, de ez teljesen rendben van, az is ha tiniként buddhista lesz vagy baptista.

A szüleim ateisták, mégis jártam sokáig a baptistákhoz, jártam katolikus templomba is egy időben. Tiniként még az okkultizmus is érdekelt.

De végül "visszatértem" a szüleim felfogásához.

Attól h apukámék egyáltalán nem hittek abban, ami engem érdekelt, maximálisan támogattak (kivéve az okkultizmust, az titok volt 😅), és végül kialakult h miben hiszek vagy nem hiszek.

2023. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!