Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más anyukákat is kiborit 2...

Más anyukákat is kiborit 2 éves gyereke viselkedése?

Figyelt kérdés
Lányom egyáltalán nem hallgat rám, arra megy amerre akar, ha rá szólok bármiért is "csunyán" néz, sir, földhöz vágja magát. Nem szabad hozzá nyulni a játékaihoz, néha hozzá sem. Ha olyanja van, akkor meg egy kis angyal. Egyedüli gyerek. Lehet hogy csak rossz az összehasonlitási alapom, mert a barátnőm kislánya azt csinál és ott marad, amit az anyja mond neki.
2010. okt. 19. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam is néha alkalmi süket és hisztizik, de alapjába véve hallgat rám és szót fogad.Egyébként ez életkori sajátosság, próbálgatja a határokat, mit szabad és mit nem.
2010. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Nyugi..az én kisfiam is ilyen..most ezt a korszakot élik..majdcsak eltelik ez a nehezebben kezelhető korszak is!:))
2010. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is rendesen viselkedik inkább akkor hisztis ha már álmos - aludni persze nem akar menni- akkor megy a nyüssz mindenért...


amúgy nem szófogadatlan... szóval nem megy az agyamra.

szintén egyke.-még-

2010. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ilyen néha, amúgy szót fogad. Ilyen a 2 éves dackorszak.

Viszont annyival meglepőbb, hogy amióta hisztis korszakát éli, jobban eszik és hamarabb elalszik este. Eddig 11-nél előbb nem lehetett elaltatni. Most már ő szól néha fél 9-kor hogy menjünk aludni.

Még pár hétig ő is egyke. Sokszor próbálgatja a határokat.

2010. okt. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

egyszer elvertem úgy a popsiját, hogy lángoló vörös lett és akkor megtanulta hogy nem üt, ver nyávog, nyerít hanem anyára figyel. egyszer kell megverni és kész. azóta csak simogatni kell:)

üdv:

Nita

2010. okt. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
most már biztos fél a nőtől, nehogy újra megverje.grat.
2010. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez a dackorszak már tart vagy egy éve... Mikor növi ki? Már boritott ugy ki, hogy rácsaptam a fenekére, de csak roszabb lett. Zokogott, és eltolta magát tőlem. Ha ilyenkor babusgatom, ugyan ez a reakcio. Abban bizok, hogy a bölcsiben megtanulja, hogy nem minden az övé és nem mindig van az amit ő akar. Remélem valőban kinövi.
2010. okt. 19. 15:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Na, ma én is ki akartam írni kérdés, lehet hogy front van! Ma egész nap, de egész álló nap 1) imádkoztam hogy vegyük fel a pelust - nem vette, 2) könyörögtem hogy öltözzünk föl - nem öltözött, 3) kimostam egy fél tubus szemránckrémet a búrájából (szemébe, szájába, mindenhova nyomta, 4) feltakarítottam egy komplett flakon hajsampont, amit cirka 40 nm2-en kent szét, 5) feltakarítottam egy negyed tubus művészfestéket, amit az apja asztaláról kaparintott meg, 6) mindezek után anyaszült meztelenre vetkőzött és egy szál fütyiben 30 percen át ugrált a fanciaágyon, amitől nem lehetett eltéríteni, 7) majd mikor sikerült felöltöztetnem leviharzott a konyhába és a megpucolt krumplikkal és répákkal pancsolt - úszott a konyha, de ezt már fel sem vettem, legalább ruha volt rajta. Végül megkaparintott egy kést és beleállította az egyik krumpliba, na akkor vetettem véget a "mókának". 8) A friss levegőre nem jutottunk ki, egyszerűen nem volt hajlandó felöltözni. Akaratos, kontrollálhatatlan, nem lehet motiválni, nem fél semmitől, nem tudom milyen eszközökkel kellene nevelnem, mert szerintem ha óránként elverném az sem segítene. Én beszélek a védőnővel, úgyis jön a 2 éves kontroll, mert komolyan aggódok hogy vannak autisztikus vonásai. Az a fő bajom hogy alapdolgokban sem együttműködő, főleg öltözés és pelusozás, ill. szabályos mániái vannak, mint ez a tubus nyomkodás, meztelenre vetkőzés, mindenféle vízben pancsolás. Vannak hasonló korú gyerekek az ismeretségi körömben és ők tényleg nem ilyenek. Eléggé el vagyok keseredve, ha neki nem is, nekem már fix hogy idegdoki kellene :(((
2010. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem az én gyerekem a legroszabb a világon :)

Néha eszembe jut, hogy lehet én rontottam el... Lehet hogy ez szülés utáni depresszio? Ezért türelmetlen vagyok? Na nem tudom. Minden esetre néha engem kellene lenyugtatozni.

2010. okt. 19. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinél eljön a hiszti korszak, nálunk is eljött. Ez van. És van egy fél évesem is:-)

Azt mondják, három éves korára elmúlik, türelem:.))

2010. okt. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!