Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vennétek karácsonyra mesekönyv...

Vennétek karácsonyra mesekönyvet képekkel olyan gyermeknek, akinek a szülei nem szerették az iskolát/olvasást?

Figyelt kérdés
Tudom, mennyire fontos a mese a gyerekeknek, ezért gondoltam, hogy veszek egy mesekönyvet.a képek remélem fogják ösztönözni a gyereket, hogy akarjin mesét hallgatni. Csak azt nem tudom ha a szülők fognak neki olvasni vagy sem és attól félek, hogy hiába veszem meg
2023. nov. 4. 11:48
 1/10 A kérdező kommentje:
Érettségijük se sikerült. De a 12 osztályuk megvan
2023. nov. 4. 11:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az semmit nem jelent, hogy mit csináltak 10-20 éve. Az olvasásért én sem rajongtam, de tisztában vagyok vele, hogy fontos az olvasás a gyereknek.
2023. nov. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp. Sőt annál inkább érdemes, hátha ők nem vesznek neki.
2023. nov. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet annál inkább olvasnak neki. Anyám szülei csak általánost végeztek, mégis annak idején felvásároltak neki egy könyvesboltnyi könyvet, taníttatták.
2023. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Szülőfüggő.

Igaz, hogy ez még kb. 40 éve volt, de anyukám (könyvtáros) rendszeresen vett könyvet a keresztgyerekeinek, aztán egyszer mondták neki a szülők, hogy bármit, csak könyvet ne... nyilván eszükbe sem jutott leülni a gyerekkel mesét olvasni, anélkül meg könnyen megunja egy kisgyerek a könyvet :/

Én azért megpróbálkoznék vele, hátha... vagy max. olvasol belőle neki te, ha találkoztok (nem tudom, milyen a kapcsolat, ki neked a gyerek).

2023. nov. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

"egyszer mondták neki a szülők, hogy bármit, csak könyvet ne..."

. Én is ezt mondanám, mivel k*rva sok könyv van így is, valamiből az egész sorozat, és most már, ha valami érdekel, először könyvtárból vesszük ki.

2023. nov. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

6!

A kérdés alapján nem feltételezem, hogy a kerdezőnek az a problémája, hogy nem fér több könyv a gyerek könyvespolcára (ahogy az én példámban szereplő gyermekek sem a könyvtári könyvek alatt roskadozva nőttek fel...)

2023. nov. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

kitűnő ötlet, és lehetőleg diplomamintás papírba csomagold, a kísérőkártyára pedig ne felejts el egy magyarázatot tűzni, hogy mégis mi az a könyv és hogyan kell használni, mert ugyebár az ilyen buta és aluliskolázott embereknek az a legnagyobb boldogság, ha Őfőméltósága Értelmiségi Kérdező elmagyarázza nekik, mennyi mindent nem az ő ízlésének megfelelően csinálnak az életükben, és hogyan lehetne jobban megfelelni Neki.

alapvetően gyereknek mindig azt veszek, amit a szülő kér és/vagy megenged, de én egy ilyen fura alak vagyok, aki azért ajándékoz hogy a másik örüljön, és nem azért, hogy ezzel is bizonygassam, hogy mennyire jobb és ügyesebb kisbaba vagyok másoknál. most ajándékot akarsz vinni, vagy javító-nevelő előadást tartani a neked helyes életmódról?

2023. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vennék. Csak mert nekik nincs érettségijük, a gyerekük számára még tarthatják fontosnak az olvasást, tanulást. De ha nem, akkor is simán lehet, hogy elolvassák neki és a gyereknek tetszeni fog.
2023. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze. Én mindig is gyűlöltem az iskolát. Középsuliban már a matekot és fizikát is utáltam, pedig addig az volt a mentsvár. Sose olvastam. Fél kezemen megszámolhatnám, hány könyvet olvastam el életemben.

A gyermekemért ha kéne 20 évig csak olvasnék folyamatosan.

Más olvasni olvasni.., és más a gyermekednek mesét olvasni.

2023. nov. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!