Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány Ft veszteség másnál ha...

Hány Ft veszteség másnál ha táppénzen kell lenni a kicsivel?

Figyelt kérdés

1 hétre kiírta a gyerek orvos, saccra durván ez miatt 50 ezer esik ki a fizetésemből(nem tudom a fizu hány százaléka), ha a gyerekkel van vki táppénzen akkor kevesebb is amit kap mintha az anya lenne beteg es a felnőtt orvos írná ki.

Ezen kívül gyógyszerköltség, probiotikumok, plusz vitaminok.

Az ebédbefizetés a suliba csak másnaptól mondható le.

És reggeli tizorai ebéd uzsonna költség is befigyel egy hétre.

Csak a reggelije és tízorai volt kb 2500 ft(rántott sajtok, gyümölcsök, kisebb édesség és rengeteg folyadék kedvence is van)

Ha jól saccolom, az egész hét 100 ezerre is rúgni fog.

Ez normális? Másnál is ilyen?

Ezen felül az órai anyagok és házi amiket így is megkövetelnek nagyon keményen, kb olyan, hogy egésznap a tankönyvek munkafüzetek felett kéne ülni.

Kicsit depressziós lettem.

Arról nem is beszélve hogy melóhelyen mekkora károm van hiányzás miatt..


nov. 13. 14:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%

Mindenkinek más a fizetése, attól is függ, mennyi esik ki.


"Csak a reggelije és tízorai volt kb 2500 ft(rántott sajtok, gyümölcsök, kisebb édesség és rengeteg folyadék kedvence is van)"

Ez a te döntésed, hogy ilyesmivel eteted. Rántott sajtot reggelire/tízóraira?

De akkor ne sírj, hogy ennyibe fáj a táppénz. Normálisan kéne etetni a gyereket, nem mindenféle nasival, üdítővel.

nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekápolási táppénz pont ugyanannyi és pont úgy számolják mintha saját jogon lennél táppénzen. Mivel a fizetésed 50 vagy 60%-a így az hogy mennyivel kapsz kevesebbet attól függ hogy mennyi a fizetésed és hogy mennyi ideje dolgozol. Minél magasabb a fizetésed annál több esik ki, főleg hogy a táppénznél van maximuma, de nyilván minél magasabb a fizetésed annál többet kapsz számszerűen, szóval annál kevésbé érthető az ezen való siránkozás.

A gyerekek szoktak betegek lenni, erre már gyerekvállaláskor számítani lehetett...

nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Nem nasiztatom..szövegértelmezés..a sajtot tej túró meg azért kell mintha kalciumhiányos lenne meg most 2 foga is mozog fogváltás is van es növekedési ugrásban is.

Nekem egy iskolai psd.asszisztens mondta hogy aki gyerekkel van táppénzen, az anyagilag rosszabb, mintha az anyát írná ki táppénzre az anya körzetije.


Nyilván eddig is megesett hogy beteg csak épp mindig inkabb szabikat vettem ki!

De amiért uj munkahelyem van ami nem rugalmas így a nyári őszi téli szünet leszedte az összes szabadságom. Télre van hagyva 4 nap még a téliszunetre.

Eddig az összes évben (amikor rugalmasban meg home office-al kombináltan dolgoztam) talán életemben egyszer voltam csak táppénzen(a korábbi cégemnél, azt is megszívtam, mert nem utalták el mert a munkaltató nem jelentette le az egeszségügynek majd bele őszültem a sok jelentgetésbe es az alkalmazott nem is tehet semmit mert csak a munkáltatói jelentest fogadják el!) a többi mind szabadság volt vagy a gyerek mellett dolgoztam.


Szóval kényszerből vagyok táppénzen most. Mert nincs szabim.

nov. 13. 15:11
 4/45 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem egy iskolai psd.asszisztens mondta hogy aki gyerekkel van táppénzen, az anyagilag rosszabb, mintha az anyát írná ki táppénzre az anya körzetije."


Pont ugyanannyi anyagilag, egy különbség van: a gyermekapolasi tappenz napjai limitáltak, a gyerek korától fuggoek

nov. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:
Azt is mondta, hogy ezt sokan nem tudják.
nov. 13. 15:15
 6/45 anonim ***** válasza:
100%

[link]


MENNYI A GYERMEKÁPOLÁSI TÁPPÉNZ ÖSSZEGE?

A gyermekápolási táppénz összegét a táppénz összegének megfelelően kell kiszámítani.



Megegyszer, ugyanakkora összeg, mint a saját jogú tappenz.

nov. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Es a felnott tappenz osszege?
nov. 13. 15:27
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

[link]



MENNYI A TÁPPÉNZ ÖSSZEGE?

A táppénz összegét több tényező befolyásolja, így elsődlegesen az a jövedelem határozza meg, amely után a biztosított társadalombiztosítási járulék megfizetésére kötelezett, hiszen a számítás során a táppénz alapját e jövedelem naptári napi átlaga képezi.


A táppénz mértéke a biztosításban töltött időtől, illetve az esetleges kórházi ápolástól függően a napi átlagkereset 60 %-a, illetve 50%-a a lent ismertetett maximumösszeg figyelembe vételével.

nov. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

Na most rámentem a googlera

A gyermekápolasi a fizu 60 (más esetben 50)%-a


A felnott betegszabi a fizu 70%-a


De azt írják még a szabadnapra pihenőnapokra is jár(tehat még a hetvégékre eső béremet is leminuszolják)

"A táppénz naptári napokra jár, tehát munkaszüneti napra, szabadnapra és pihenőnapra (azaz hétvégére) is"


[link]


De én nem is csak ezen rugózom hanem hogy durván 100 ezerbe kerul nekem 1 hét így!

Nem akarom elhinni hogy ez alap normális??

nov. 13. 15:33
 10/45 A kérdező kommentje:

" betegszabadság


A betegszabadságot a munkáltató fizeti, ez a távolléti díj 70 százaléka."

[link]

nov. 13. 15:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!