Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány Ft veszteség másnál ha...

Hány Ft veszteség másnál ha táppénzen kell lenni a kicsivel?

Figyelt kérdés

1 hétre kiírta a gyerek orvos, saccra durván ez miatt 50 ezer esik ki a fizetésemből(nem tudom a fizu hány százaléka), ha a gyerekkel van vki táppénzen akkor kevesebb is amit kap mintha az anya lenne beteg es a felnőtt orvos írná ki.

Ezen kívül gyógyszerköltség, probiotikumok, plusz vitaminok.

Az ebédbefizetés a suliba csak másnaptól mondható le.

És reggeli tizorai ebéd uzsonna költség is befigyel egy hétre.

Csak a reggelije és tízorai volt kb 2500 ft(rántott sajtok, gyümölcsök, kisebb édesség és rengeteg folyadék kedvence is van)

Ha jól saccolom, az egész hét 100 ezerre is rúgni fog.

Ez normális? Másnál is ilyen?

Ezen felül az órai anyagok és házi amiket így is megkövetelnek nagyon keményen, kb olyan, hogy egésznap a tankönyvek munkafüzetek felett kéne ülni.

Kicsit depressziós lettem.

Arról nem is beszélve hogy melóhelyen mekkora károm van hiányzás miatt..


2023. nov. 13. 14:38
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon beleálltatok a kérdezőbe. Én megértelek, bölcsi alatt jöttem rá, hogy a gyerekes lét nem egy leányálom. Elkezdtem egy új munkahelyen dolgozni, ahol teperni kellett, közben a kislányom konkrétan folyamatosan beteg volt, 1 hónapban a bölcsiben volt max 1 hetet, többit brutál betegen töltötte. Sokszor azt éreztem, ki kéne venni a bölcsiből, akkor legalább egy egészséges gyerekre kéne vigyázni. Sokat hordtuk orvoshoz, voltam táppénzen, home officeban, toltam ide-oda a munkaórákat, a nagyszülők is sokat segítettek. De teljesen ki voltam facsarva. Éjjel a gyerek ágya mellett virrasztottam, nappal dolgoztam. És akkor volt olyan hónap, hogy csak gyógyszerre elment 100ezer Ft. Plusz táppénz, plusz esetleg egy magán orvos díja. K.rva nehéz. És akinek nem ilyen beteges a gyereke, vagy nem kell ennyit dolgoznia, annak eszébe sem jut, hogy ez nem csak picsogás. Kérdező, én teljesen együttérzék veled.
2023. nov. 14. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
81%

Nem álltunk bele. Egyszerűen egy tök evidens dolgon vinnyog. Kérdése valójában nincs, mert mindenkinek a fizuja x százaléka esik ki táppénznél, ez forintosítva attól függ, mennyi a fizuja. Ezen felül nyilván mindenki megveszi a gyógyszert és az is természetes, hogy ő eteti, ha otthon van. Igen, szörnyű, de ez azért nem olyan váratlan esemény. Kérdeztem, mégis kitől várná, hogy ezeket a kiadásokat helyette fedezze, nem válaszolt. Most vagy idejött ventillálni, noha az oldal nem erre való, vagy troll. Kétlem, hogy olyan nagyon beteges a gyereke, ha november közepén szembesült vele először, mennyi a táppénz, meg nem is írt erről,hogy rendszeresen beteg lenne.

A tiéd egy tök más helyzet.

2023. nov. 14. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
82%
Miután a gyerek már iskolás, azért igencsak esélyes, hogy nem ez az első alkalom, hogy tappenzen van vele, nem értem miért lepodott meg ennyire
2023. nov. 14. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem ez nem picsogás, panaszkodott egyet tök érthető dolgok miatt. Ja ti soha semmi miatt a hétköznapokban nem szoktatok,ja.. :) Nyilván.
2023. nov. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
70%

44, ha panaszkodik, hogy kevés a tp, oké.

De azon rinyál, hogy tanulni kell a gyerekkel?

2023. nov. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!