Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány Ft veszteség másnál ha...

Hány Ft veszteség másnál ha táppénzen kell lenni a kicsivel?

Figyelt kérdés

1 hétre kiírta a gyerek orvos, saccra durván ez miatt 50 ezer esik ki a fizetésemből(nem tudom a fizu hány százaléka), ha a gyerekkel van vki táppénzen akkor kevesebb is amit kap mintha az anya lenne beteg es a felnőtt orvos írná ki.

Ezen kívül gyógyszerköltség, probiotikumok, plusz vitaminok.

Az ebédbefizetés a suliba csak másnaptól mondható le.

És reggeli tizorai ebéd uzsonna költség is befigyel egy hétre.

Csak a reggelije és tízorai volt kb 2500 ft(rántott sajtok, gyümölcsök, kisebb édesség és rengeteg folyadék kedvence is van)

Ha jól saccolom, az egész hét 100 ezerre is rúgni fog.

Ez normális? Másnál is ilyen?

Ezen felül az órai anyagok és házi amiket így is megkövetelnek nagyon keményen, kb olyan, hogy egésznap a tankönyvek munkafüzetek felett kéne ülni.

Kicsit depressziós lettem.

Arról nem is beszélve hogy melóhelyen mekkora károm van hiányzás miatt..


2023. nov. 13. 14:38
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
17%

Sajnos én is tapasztaltam. 1 hét táppénz a gyerekkel olyan, mintha csak három hetet dolgoztam volna, és az arra járó nettót kaptam volna fizetésként ☹️

Ezek után próbálom szabadsággal megoldani.

2023. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
81%

A tappenz és a betegszabadság nem ugyanaz. A betegszabadság valóban több, de ha a felnőtt orvos arra ír ki, az konkrétan tappenzcsalas. A főnököd egészen biztosan utána megy, azt ugyanis ő fizeti. A tappenz osszege ugyanaz.


Mi a jo eg kerül neked egy héten 100e forintba?

2023. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
89%

"Nekem egy iskolai psd.asszisztens mondta "


Kb. annyit ér a szava, mintha a hentest kérdezted volna.

Mondjuk te se vagy okosabb, a törvényi szöveget se érted.

A táppénz minden esetben ugyanannyi. Akkor is, ha a gyerek után, akkor is, ha magad után veszed igénybe. Ha nincs megfelelő hosszúságú jogviszonyod, akkor a bruttód 50 %-járulék, ha van, akkor 60 %. Kórházi ápolás esetén 50 % jogviszonyhossztól függetlenül.

Amivel sikeresen kevered, az a betegszabadság, ami a keresőkeptelenség első 15 napjára szól (15 nap/év), s csak ha kimeríted jön a tp, viszont ha gyerekkel vagy otthon, nincs betegszabi, egyből tp van. Ugyanúgy, mint amikor terhesség miatt vagy tp-n.

"hetvégékre eső béremet is leminuszolják"

Csak ha úgy íratod ki magad.

2023. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Nem annyit ér a szava mint a hentesnek

Mivel a betegszabi valoban több.

Meg nem ez a táppénzcsalás hanem amit az eü művel.

Egy dolgozónak csak nőnek a költségei minimum a gyógyszer probio vitamin kiadással, a további károkról nem is beszélve amit munkaban okoz a kimaradás, aztán még a gyerekkel is nőnek az étkezesi kiadások.

Nem levonni kéne ilyenkor mikor a gyerek is beteg a szülő is kiesik de még húzzuk le roluk akkor az utolsó bőrt is.


Tappenzcsalásra visszatérve hányan dolgiunak inkabb betegen, mert inkabb ez mimt az orvos meg a táppénz.

Én saját jogon legutoljára talán iskolábol hiányoztam csak. Félhullán is dolgoztam mindig. (Nem fertőztem senkit mielott vki ezzel jönne) de kollegám is láttam már wc re járkálni hányni. Meghalni is luxus ebben a rendszerben.

Nem a dolgozók csalnak itt.

2023. nov. 13. 15:50
 15/45 anonim ***** válasza:
49%
Mondjuk az igaz és valljuk be,ha mi betegek vagyunk egy hétig,az is elég sok levonással jár,főleg akinek hétvégén is meló lenne. Főleg ha 2 hetente beteg a gyerek,mint általában. A gyógyszerek áráról meg ne is beszéljünk. Kellemetlen,sajnos kérdező,de ez ellen nem tudsz mit csinálni,sajnos,ez várható volt előbb utóbb.
2023. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Hát azt tudom ellene mint eddig hogy én soha nem lehetek beteg vagy saját jogon nem hiányozhatok, mert a gyermek elviszi a létező összes szabadságomat, tehát magamra nincs is szabadságom azbszolut nulla zero, de amiert nem elég a szabim a kicsire se így aztán befigyel a táppénz ami 100 ezres veszteség a növekedett kiadasokkal kiesett munkabérrel együtt.

Na ehhez aztán "kellett" a diploma tényleg meg a millio tanulás vértizzadós vizsgák hogy itt tartsak felnőve.

2023. nov. 13. 16:05
 17/45 anonim ***** válasza:
87%

"És reggeli tizorai ebéd uzsonna költség is befigyel egy hétre."

Azért az durva, hogy az is váratlan számodra, hogy etetni kell. Nyári szünetben sincs menza. Az is váratlanul ér?

És általában a hozzád hasonlók panaszkodnak arra is, hogy drága a menza. Nem is annyira, igaz? Hisz te jóval többől hozod ki.

2023. nov. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%

#16

"Na ehhez aztán "kellett" a diploma tényleg meg a millio tanulás vértizzadós vizsgák hogy itt tartsak felnőve."


Most erre mit lehet írni?

2023. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 A kérdező kommentje:

17

Azt arra írtam, hogyan lesz 100 ezres veszteség egy heti táppénz. Számoláshoz.

Nem a váratlansággal van bajom hanem a 100 ezres minusszal! Meg persze hogy most van a munkahelyen is egetrengető dolgok amiken nem vagyok ott es az nem.kicsit baj. Meg aztán a millio házi meg orai munka betegen is. Mert pattognak a tanítók.


Kb minden baj.

Nem az etetés önmagában, amit te kiemelsz az egészből gyökér módon.


A nyári szinetrol meg ne is beszéljünk. 1 hetet se voltunk sehol mert kötelezo 8 ra vinni a gyereket 16 kor elhozni. Az en munkaidom meg 7:30-16 ig van.

Az miatt hogy kések es hamarabb megyek el a melobol egy rakat szabimat kevették. Azaz heti 1 napot. 3 honap alatt durván 12 napot? En azt nem is számoltam.

Az egyéb akkor megnövekedett utazási költsegrol nem is beszélve mivel a tábor nem a munkahelyem mellett volt.


A jövő nyáron én még egyszer ezt nem fogom megcsinálni az holtbiztos. Arra is ki kell vmit találnom.

2023. nov. 13. 16:25
 20/45 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de ehhez tényleg nem kellett diploma, ha évek után jutsz el odáig, hogy táppénz esetén kevesebbet fogsz keresni, mintha dolgoznál. Eddig zacskóban éltél? Jó, tudom, a szabidból ment. De azt csak tudtad, hogy a szabi és véges, meg te is lehetsz beteg, amíg a gyerek felnő stb. Mennyit kéne szerinted kapnod, amikor nem dolgozol? Ugyanannyit, mintha dolgoznál? Mire? Tudom, ne ennyit bukjál. Mivel százalékban van meghatározva, ha túl sokat buksz, túl sokat is keresel. Dolgozz akkor kevesebbért és örülj, hogy csak 25ezret "buktál" egy hetes betegséggel😁 Sőt, lehetsz munkanélküli is, akkor nem buksz semmit.
2023. nov. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!