Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mást is felháborít, ha a...

Mást is felháborít, ha a játszótérre leviszik a beteg gyereket?

Figyelt kérdés

Nálunk már többször előfordult, hogy hallottam anyukák beszélgetését: "Nem mentünk ma "bölibe", mert x betegséget elkapott a gyerek." De azért a játszótérre lehozza!!! "Bölibe" nem mehet a gyerekek közé, de a játszótéren nem szintén gyerekek vannak, akik esetleg még kisebbek is??? Ott homokoznak együtt akár az én fiammal is.

Ez engem mélységesen felháborít, csak nem tudom mit lehetne ellene tenni?


2010. okt. 20. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Nem értek veled egyet! Nagyon helyes, hogy nem viszi bölcsibe. A beteg gyereknek is szüksége van friss levegőre. Azért más a játszótér, mint egy zárt csoportszoba. Ha elmész vásárolni stb. uúgy elkaphatja a gyereked a betegséget, mint a játszótéren.
2010. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a boltban is elkaphatja, de ott nem fél méterre játszanak egymás mellett pl. a homokozóban. És levegőre úgy is le lehet vinni, hogy ne legyen gyerekek között ha már egyszer beteg. Akkor szerinted a barátnőm a bárányhimlős gyerekét is leviheti a játszótérre, mert máshol is el lehet kapni??

Szerintem felelőtlen, legalábbis a többiekkel szemben az az anyuka, aki így leviszi a gyereket!!

2010. okt. 20. 15:51
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Gondolod, ha pl. sorban állsz egy nagyáruház pénztáránál a te gyermekedet kikerüli a vírus? Egyébként nem a bárányhimlőről volt szó, hanem a köhögésről. A bárányhimlős gyereket én sem vinném ki a játszótérre. Zárt közösségbe (játszóház, ovi, bölcsi, tanácsadás) nem szabad beteg gyerekkel menni! Nálunk volt olyan, hogy senki nem volt beteg, semmilyen közösségben nem voltunk és a gyermekeim mégis betegek lettek. Mindentől nem tudod megvédeni őket és nem is kell!!
2010. okt. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, visszaolvasva én gondoltam köhögésre.
2010. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok elragadtatva tőle. Jártunk már mi is így, hogy ismerős anyuka a begyulladt szemű, taknyát-nyálát folyató gyerekét hozta a játszóra.

Igen, levegőzni kell, de nem viszem ilyenkor a gyerekemet sem zsúfolt boltba, se játszótérre, mert nem akarok senkit megfertőzni.

Ilyenkor marad a séta!!! Igaz, hogy nincsenek összezárva egy terembe, de nem mondhatom, a gyerekemnek és másénak sem, hogy ne menj a közelébe, mert tuti rád tüsszög vagy köhög.

2010. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Nikcsi ***** válasza:
63%
En sem latok ebben semmi kivetnivalot, szerintem tulreagalod egy kicsit.
2010. okt. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Nikcsi ***** válasza:
De azt alairom hogy ilyenkor legjobb csak setalni a gyerekkel ha beteg.
2010. okt. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Nikcsi ***** válasza:
pfff...gondolhattam volna, eltero velemeny, megy a lepontozas.
2010. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kisfia épp csak kigyógyult a betegségből, felülfertőzte egy másik gyerek a játszón,konkrétan szájra sikerült a puszi(még kicsi mind a kettő). KÓrház lett a vége szegénynek.
2010. okt. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom, lehet én vagyok a maradi, de ha beteg a gyerek lehet ki sem viszem még az udvarra sem, pláne, ha láz is társul a betegség mellé. A köhögésnek meg nem feltétlenül tesz jót a játszótéren szaladgálás és a mai csupa párás levegő!

Ha a lányom beteg nekem pl eszembe nem jutna játszótérre vinni, még köhögéssel sem, bevásárolni meg pláne nem. Egy amúgyis legyengült immunrendszer könnyeben beszed még egy plusz betegséget!

2010. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!