Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a gyereketeknek, hogy ha baj van kit kell hívni? Hány évesen kezdtétek el ezt neki tanítani?

Figyelt kérdés

Pl ha velem vagy az apjával baj történik, eszméletét veszti vagy bármi hogy ő ne tudjon hívni és a gyerek ott van.


Mit tanítottatok neki mit csináljon? Egyből hivja a mentőt, rokont, másik szülőt?


Hogy magyaráztátok el neki?

És hány éves kortól érdemes tanítani?



dec. 1. 23:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
7 éves a lányom, nemrég magyaráztam el neki. Mostmár tudja kezelni a mobilt. De nem tudom, hogy éles helyzetben egy Asperger szindrómás gyerek hívna-e mentőt. Tényleg fogalmam sincs.
dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem én olyan 5 éves voltam nagyjából, amikor ezeket már tudtam. Mamám cukros volt, gyakran vigyázott rám, így evidens volt, hogy ha "elalszik, de nem lehet felkelteni" (konkrétan emlékszem, hogy ez így lett magyarázva nekem), akkor hívni kell segítséget. A számokat ennyi idősen már tudtam és a címet is meg tudtam jegyezni, de szerencsére a mentőket sosem kellett hívnom, a szomszéd közelebb volt.

Nekem úgy lett tanítva, hogy először szomszéd/ valaki a közelből, ha nincs senki gyorsan elérhető, akkor pedig mentőt hívok.

dec. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Én nem mutattam meg neki, másodikban vették(ha jól emlékszem) környezetből.


Mondjuk nálunk nem is volt ilyen helyzet, de érdemes gyorshívóra rakni, akkor nem nehéz hívniuk.

dec. 2. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Jelenleg 2 éves, de szeretném megtanítani, amint lehet. Ha már mennek neki az alap infok, (címünk, anya-apa neve, stb) akkor ez lesz a következő.

Sose legyen rá szüksége, de ha mégis, akkor tudja, mit kell tenni

dec. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyum a szomszéd utcában lakik. Kiraktam a kezdokepernyore hogy csak rá keljen nyomni és hívja is. Szokta hívni, gykaroltuk ezt is. Hogy megkeresi a telefont, fél húzza stb.. Bármit el tud mondani értelmesen. 3, 5 éves.
dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikortol ismerte a telefont beszélt már rajta mamával.
dec. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy nagyon jó sztorim

Ismerosom inzulinos cukorbeteg. Rendben van a cukra, de akkor annyira leesett hogy beszélni nem bírt. Elajult. Az akkor 3 éves kisfia nem tudta a telefont kezelni, de a cukrot nyomta a szájába, amikor anyuka jobban lett akkor tudott telefonálni, és hívni az apját. Ő pedig rájuk törte az ajtót, mert nem érte el a kilincset, és anyuka nem bírt felkelni. Azóta 5 éves és megvan neki tanítva hogyan kell telefonálni, mentők száma, az apukaja számát fejből tudja. Sajnos vagy nem, nem lehet eleg korán kezdeni.

dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobbikom 7 éves, nemrég tanítottam meg a mentő, rendőr, tűzoltó hívő számát, ezt fel is írta egy papírra mellé jelképesen fel rajzolt egy egy mintát hozzá, hogy ne keverje.

Ezen kívül olyan 5 éves lehetett, mikor be állítottam 3 családtagunk telefonszámához egy egy szív emojit, különböző színekkel, melyeket meg is jegyzett. Ha baj van (de ne legyen) őket hívhatja.

Kisebbikem hamarosan tölti az ötöt, nagyjából már tudja, mármint a szívek színei alapján ki kicsoda.

dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 8-as, ma már a 112 segélyhívószámot kell hívni, minden segélykérést ezen kell hívni.
dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként van egy nagyon jó app-ja a mentőszolgálatnak, Életmentő a neve. Az adataidat beírod, és ha baj van, csak be kell kapcsolni és a központban mindent tudni fognak rólad. Értesíti a legközelebbi mentőegységet.
dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!