Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit vettek be, hogyan csináljá...

Mit vettek be, hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés

A játékok és a rend.

Kicsi koruktól kezdve az a szabály, hogy csak akkor vehetnek elő új játékot, ha azt ami nem kell, elteszik. Néha sikerül is ezt betartaniuk. Meg igazából néhány dolgon kívül, ez az egy feladatuk van, hogy a játékaikat rendben tartják. Szoktam nekik segíteni elpakolni, de már elég nagyok ahhoz, hogy ez egyedül is menjen. Az a baj, hogy hétvégén csinálnak akkora kupit, hogy hétköznap a saját dolgaimon, meg, hogyrohangászok stb, ezeken felül a kuplerájt is felszámoljam. Ami sokszor beletelik egy egész hétbe is. Mert nem ülök egész nap itthon. Meg van most pici baba is. És akkor hétvégén kezdődik az egész előrről.

Aztán ezen megy a vita mindig. Mert van, mikor már én is belefáradok, elegem lesz, hogy mindig ez megy.

Próbáltam már, hogy zsákba szedem, azt is, hogy ott hagyom. Én nem tudom miért csinálják. Azt is mondtam már, nekik, hogy azt az időt amit a pakolással töltök, azt saját maguktól veszik el.

Másnál is ez van? Vagy más szó nélkül össze pakol a gyereke után? De tőlem se látják, hogy mindent szana szét hagyok. Nem tudom..

Olyan is, van, de az inkább a kisfiam, hogy direkt tönkreteszi a játékot. Arrais mondtuk már neki, hogy nem lesz másik, nem is tudjuk, meg nem is akarjuk pótolni..



dec. 3. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Könnyebb lenne ha kort is írnál
dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
2éves múlt a fiamha akar elpakol ba nem meg nem.akkor kupit nem tud csinálni amit 15 perc alatt nem szamolok fel pedig rengeteg játékunk van
dec. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek tudnak akkora kupit csinálni; sajnos rendszeresen... 2 és 5 évesek. A nagynál néha már beindul, hogy magától rendet rak; de a legtöbbször veszekedés/ vita tárgya. Nem tudom sajnos a megoldást...
dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én próbálkoztam,hogy eltegye a babákat,ültesse őket sorba (Barbie-k). De folyamatosan öltözteti őket,és frizurát csinál nekik.

Tehát elrendezi őket szépen. Aztán újra szétszedi,mert megint velük játszik. Esélytelen a rend. 8 éves.

dec. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg csak másfél éves a kisfiam, de én megelegszel azzal, hogy este elpakolja a játékokat (nyilván még segítséggel). Napkozben minden szerte-szét van a konyhában, gyerekszobában (ezen a 2 helyen játszik), de este mindent elpakolunk. Nálunk a könyveknek a polcon a helye, de a játékok ömlesztve vannak boxokban, így azért nem olyan nehéz mindent egy dobozba bedobalni.

A helyedben a gyerek szobára korlátoznám a játék szintetet, másol nem játszhatnak,ők sem fogják jól érezni magukat, ha lépni se lehet a földön, Pl a legótól.

Vagy csinálj belőle játékot, kihívást - fogadjunk, hogy vajon hány perc alatt bírjátok elpakolni ezt a sok játékot? 5? Na ne mond, nem hiszem....garantáltan felkelted a versenyszellemet bennük....

Vagy vezess be buntit6- ha nincs rend, nincs esti mese, pl

dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak este, fürdés előtt kell "elpakolni", a lényeg, hogy ne maradjon semmi a földön. Amit nem rak el és ezért nekünk kell, azt egy időre eltesszük. Dúl a dackorszak, volt, hogy alig maradt a szobájában játék. Most éppen kevésbé problémás a pakolás, de ez félek, hogy csak időleges.
dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés előtt bőven elég elpakolni, de akkor KELL. Nincs mese, méghozzá ő. Segítünk neki, de szokja meg, hogy a saját dolgát neki kell rendben tartania.
dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az a szabály, hogy estére kell mindent elpakolni. Napközben annyi játékot vesz elő, amennyit akar.
dec. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!