Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mitől lehet extrém kövér egy...

Mitől lehet extrém kövér egy 2-3 éves gyerek?

Figyelt kérdés

Ma az utcán sétálva azért néztem jobban oda, mert egy nő a 2-3 év körüli kislánya arcába ordított, mert valamiért sírt a kicsi. Már ezen is megdöbbentem, de a gyerekre nézve még inkább.


Nem vasgyúró, vagy husi, hanem iszonyú kövér volt. Olyan 90 cm körül és a súlya 20-25 kg körül lehetett.

Az alapján tippeltem, hogy a saját lányom 4 éves, 1 méter és 15 kg.


De felnőtt ismerős néz ki hasonlóan, az ő paramétereit tudom is: 155 cm, 148 kg. Tehát ez a "mérték", csak kisgyereknél.

Hogy a fenébe lehet egy ilyen pici gyerek ennyire kövér?

Hátulról nézve látszott, hogy a lábaiban valószínűleg a csont is meghajlott, ráadásul csak erős terpeszben tudott totyogni a rettentő vastag combjai miatt.


Ilyen esetben nem veszik elő a szülőt? Nem tudok másra gondolni, minthogy vagy elmulasztotta a kivizsgálását és valamilyen súlyos anyagcserezavara van, vagy eszméletlen mennyiségű ételt lapátol bele.


2018. jan. 24. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Valószínű beteg
2018. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyik ismerősöm kislányànak azt hiszem pajzsmirigy problèmàja volt, azért volt széle-hossza egyforma
2018. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Google képkeresővel próbáltam hasonló formájú kisgyereket találni. A kislánynak pontosan ilyen alkata volt, mint a képen: [link]
2018. jan. 24. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Elsősorban túletetés.És persze valami eü gond is lehet a hàttérben.Szerintem ezzel is foglalkoznia kellene a gyàmügynek,mert ez elhanyagolàs és veszélyeztetés.
2018. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Ismerősék gyereke volt ilyen. Az apja vagy 130 kiló, tehát nyilvánvalóan örökölte a nagy étvágyat és a hízásra való hajlamot, viszont a család állandóan tömte. Minden percben volt valami kaja a kezében, 1-2 évesen majdnem annyit evett már mint az anyja, rendes főtt kaját. Most 12 körül van és a combja vastagabb mint az én derekam, kb. 60 kiló. Gyerekorvos, óvónő, tanár stb. is szólt már nekik de fel vannak háborodva hogy ők nem fogják éheztetni szegény gyereket, hiszen állandóan milyen éhes. A nagymamája szokott panaszkodni anyámnak hogy már megint beszólt az a a rohadt doki hogy kövér a gyerek...no komment.
2018. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valamilyen daganata van, volt es szteroidos kezelést kapott.

Vagy egyéb betegsege van...

2018. jan. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
Túletetés.
2018. jan. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömnek pajzsmirigy beteg a 4 éves kislánya, ő ilyen alkat és nagyon szőrös is szegény.
2018. jan. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!