Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerinted mennyire látszik...

Szerinted mennyire látszik egy kisgyereken/szülőn, hogy egyke/egy gyermekes?

Figyelt kérdés
Első sorban viselkedésre, fegyelmezésre, ilyesmire gondolok.
jan. 17. 10:14
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Semennyire.
jan. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Semennyire
jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kérlek írjátok meg azt is, hogy nektek hány gyereketek van és ti érzitek-e magatokon hátrányát.

Nekem pl. egy van és én érzem, hogy elfogultabb vagyok a gyerekemmel, mintha több lenne és a saját gyerekeim között is kéne pl. olykor igazságot "szolgáltatnom".

jan. 17. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
33%

2 vagyok.

Nekem 2 gyerekem van. Nem vagyok elfogult, nem kell köztük igazságot szolgáltassak.


Nem érzem hátrányát, hogy 2 van

jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egy van, és örülök, hogy rendet tud tartani egyedül, nyugodtabb a légkör (nekem ez fontosabb, mint egy 'tesó), minden időmet a nevelésére és szeretésére tudom fordítani, és itt nem majomszeretetről beszélek, hanem tényleg van rá időm hogy nyugodtan elmagyarázzak neki dolgokat, stb... Ezt nem hiszem hogy két gyerekkel meg tudnám tenni. Biztos van olyan, aki képes rá, de én nekem jó ez így.


Rajta egyáltalán nem látszik, hogy egyke, az oviban fél év alatt belejött, hogy nem szabad önzőnek lenni, a játékot szépen kérni kell, megköszönni, nem veszekedni rajta. Itthon meg nem kell még azon is idegeskednem, hogy veszekszik a tesójával.

jan. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem rajtam/rajtunk látszik. 8 éves fiam van, ráadásul egyedül nevelem.

Teljesen egymásra vagyunk hangolódva, szavak nélkül is értjük egymást, illetve nálunk azért elég nagy nyugi van itthon (nincs kivel rosszalkodni, veszekedni).

Ez persze mind jó, de néha ha átjön valamelyik kis barát, akkor a végén már várom, hogy hazavigyék. (Nem minden esetben, csak ha zajosabb.) Pedig amúgy pedagógus vagyok, ott nem zavarnak a gyerekek, de a saját nappalimban ugrálva igen. Nem a gyerek a rossz, aki átjön, egyszerűen csak pörögnek.

Egyébként ezek az "egykék irigyek, nem elfogadóak" híresztelések nálunk nem igazak szerencsére, mivel itthon nincs kire irigykednie, ezért a társas szitukban is jószívű.

Illetve nekem logisztikai szempontból sok nehézséget okozna, ha kétfelé kéne szakadnom. Örülök is, hogy nem lett 2., pedig a volt férjem a rossz házasság ellenére akart. (Vagy inkább ezzel akarta megoldani.)

jan. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kérdésem abból fakad, hogy hétvégén voltunk egy társaságban, ahol két másik gyerekkel bandázott a miénk. A miénk a legkisebb. A nagyobbak (3 és 4 évesek) mindent elvettek tőle mindig, ami az egyik esetben úgy alakult, hogy a kislányom hanyatt esett és beverte a fejét. Persze sírni kezdett. A másik gyerek anyukájának, annyi volt a reakciója, hogy "jajj Pistike ez nem volt szép" és nézett rám, hogy "jajj ez most egy olyan nehéz, irigy korszak". Utána ugyanúgy kirángatott mindent a gyerekem kezéből/alól továbbra is mindkét gyerek, a szülők nem szóltak semmit.

Megmondom őszintén én egyáltalán nem éreztem jól magamat ebben a szituációban. A 2 éves kislányom viszonylag jól viseli az ilyeneket (kivétel ha fellökik és beüti magát nyilván), de azért rajta is láttam, hogy nem tud feloldódni, nem tudja hova tenni, hogy kb. semmihez nem nyúlhat.

Én úgy érzem, hogy a gyerekeket azért nyomatékosabban is lehet terelgetni, nevelni az irigység ellen, vagy éppen "megdorgálni", ha a másiknak fájdalmat okoz. Azóta azon gondolkozunk a férjemmel, hogy ez vajon az egykeség sajátossága gyerek és szülői oldalról is, hiszen mi is érezzük magunkon, hogy más egy gyerekkel, egy irányba összpontosítani mindenünket és más lesz kettővel (úton van a tesó). Mondjuk az is szóba került, hogyha nekünk egy gyerekünk maradna sem lennénk ennyire elnézőek, elfogultak így bizonyára ember függő.

jan. 17. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy lányom van és ami a legnehezebb ebben az az, hogy folyton unatkozik, nekünk kell vele játszani, ha lenne tesó el lenne azzal, kisebb bölcsis gyerekkel is nagyon szeret játszani. Amúgy szerintem látszik, szofogadatlan, de csak velünk. Ha valaki azt látja, hogy viselkedik a szüleivel otthon (mondjuk ezt nem látja senki) megmondaná, hogy egyke.
jan. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább azon látom én is, hogy az egykék többet unatkoznak, főleg ha szünet van vagy nyaralás. És talán később a nagyobb szimbiózis miatt nehezebben szakadnak el a szülőktől, de azért ez már nem általános. De személyiség szerintem annyira veleszületett. És hát testvéreknél is van, aki nagyon jól kijönnek, tényleg szociális hálói lesznek egymásnak, és van, akik meg csak folyamat ölik egymást. Ez is részben genetika, részben nevelés, lehet vitatkozni rajta.
jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Az én egykém mindig nagyon önálló és szociális volt, azt vettem észre, hogyha én szeretném lepasszolni a dolgait, osztozásra bátorítani, hogy "xyka örülne, ha", akkor tiltakozik, de ha az ő ötlete, akkor mindenét odaadja.


Én azt hittem az egykeség, hogy kicsit maximalista vagyok vele, sokat várok, sokat foglalkozom, de láttam, hogy más szülő pont hogy elnézőbb a gyerekével, vagy kevesebbet foglalkozik, vagy a legkisebb dolgokra is nyafog, amire még én se. Szerintem egyáltalán semmit nem jelent a tesó, max annyit, hogy jobban alkalmazkodnak csoportos feladatokhoz, mert az enyém hiába szociális, a sorkivárás nemmegy.. de ezt sem tudom minden egykére ráhúzni, szolfézson egy egyke kissrác a legbáránylelkűbb gyerek a földön.


Ez nem elfogultság, ami veled történt, szimplán parasztság, én így szakítanék meg barátságokat, és tettem is. Egyszerűen más értékrend és nem megy az elfogadósdi. Szívesen alkalmazkodok nekem semleges dolgokhoz, pl esszük az egészségesebb nasit a bioanyukánál, de biztosan nem hagynám, hogy bántsák az enyémet..

jan. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!