Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érzed magad csalódottnak,...

Nem érzed magad csalódottnak, hogy egész nap azért dolgozol, hogy ne legyen rosszabb, mint tegnap volt?

Figyelt kérdés
Ez depresszió, vagy más is érzi így magát? Egész nap pörgök, forgok, csinálom a dolgom minden szabad percben, multitaskingolok, csak hogy estére annyi feladat maradjon, amit meg tudok csinálni addig, amíg a férjem fürdeti a gyerekeket. Egész nap nem haladok semmivel, amit szeretnék, akkor sikeres a nap, ha úgy fekszem le, hogy nincs rizs a nappaliban a padlón. Folyton csak gyűlnek a nagyobb projektek, elfogy az energiám már délelőtt, utána csak túlélek. Zsong a fejem a sok ingertől, úgy érzem, hogy két éve minden nap annyi a célom, hogy este legyen. Úgy érzem, hogy kihalt belőlem minden érzés, csak fáradt vagyok. Más is érzi így magát? Ez normális két kisgyerek mellett, vagy ez valami pszichológiai probléma?
jan. 19. 11:56
A kérdező szavazást indított:
Én is szoktam így érezni magam, ez ilyen
Ez nem normális érzés
Ez nem normális érzés, de én is szoktam így érezni magam
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező:

Szerintem ez depresszió.

Szerintem belefásultál a monotonitásba. Nem próbáltatok meg kiszakadni ebből? Férjeddel beszéltél erről?

jan. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Nekem borzasztó sokat segített, hogy félállásban visszamentem dolgozni. Ha tudom, hogy mennyit, bölcsibe adtam volna a kicsit. Pont úgy éreztem magam, mint te és azt hittem, hogy ennyi áldozatot kell hoznom a normális mindennapokért.

Szükséges rossznak gondoltam a bölcsit, amikor a megélhetésért kell beadni a kicsit. De én már a szülők mentális jólétéért is megértem. Gondold meg esetleg.

jan. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

2, visszamegy és simán lehet attól még rosszabb lesz.

Én azóta "nem lelem magam" "nem érem utól magam", hogy visszamentem. Előtte semmi bajom nem volt. Na akinek előtte is minden baja van...

Egyébként nálam nem depi.

jan. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Hogy depresszió-e, azt ennyiből nem lehet megállapítani, de nem normális, az biztos. Kis kényszeresség is van benne. Igazából én azóta érzem jól magam, mióta sikerült leszarnom a lakásban (és a kertben) uralkodó állapotot. Én simán leülök úgy játszani a szőnyegre a gyerekekkel, hogy rizs van a padlón 😃 Mindig arra gondolok, hogy 3 évig vagyunk itthon együtt, utána az óvónővel meg mindenki mással töltik a nap nagy részét, és ezt az időt nem akarom elszalasztani. Fogok még porszívózni eleget. Ha bármi nagyobb projektbe próbáltam fogni, akkor ugyanezt éreztem, mert vagy az nem haladt, vagy a bőgő gyereket próbáltam levakarni, hogy mindjárt végzek, mindjárt végzek, bírja ki egy kicsit. Akkor teljes kudarcnak éltem meg az egész napot. És a nagyobb projektek se voltak valami nagyok, kb.le akartam festeni egy kisebb bútort vagy megsütni egy tortát. Már csak a mosás, főzés, nagyjábóli rend a cél, meg mellette rengeteg játék a gyerekkel. Ha alszanak, akkor is csak olvasok vagy sorozatot nézek.
jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
Multitaskingolás magyarul háztartásvezetés + gyereknevelés. Igen, ez ilyen. Hogy ki, hogy éli meg, az attól függ, hogy milyen érzései vannak ezzel kapcsolatban.
jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 év után vissza mentem dolgozni a gyerekek meg bölcsibe és jobb lett .
jan. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%
Normális következménye is lehet annak a túlterhelődésnek, amivel két kicsi gyerekkel történő otthonlét jár (ha a házimunkát is te csinálod, főzöl nekik stb.) Lehet, hogy depresszió vagy ilyesmi is van a dologban, lehet, hogy csak heti 2x2 órára kéne egy babysitter vagy egy takarító vagy rendelni az ebédet.
jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!