Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyereketek mennyit...

2 év körüli gyereketek mennyit alszik a nagyszuloknel?

Figyelt kérdés

2 év 3 hónapos a kislányom. Eddig 2x aludt az elmúlt kb fél évben a nagyszüleinel. Elsősorban azért, higy kipróbáljuk hogy viseli, mert márciusban születik a 2. kislányunk és akkor mindenképp ott lesz náluk a nagy, amíg kórházban leszünk.

A nagyszülei csodálatosak imádják egymást kölcsönösen, egy szavam sem lehet. Autóval 20 percre laknak.

Anyósom mindig mondja, hogy csak szóljak és bármikor ott aludhat a kicsi. Most 30 hetes terhes vagyok és úgy érzem fizikailag és lelkileg is kicsit elfogytam. Belegondolok milyen jó lenne egy napot pihenni, de közben meg olyan érzésem van, mintha lepasszolnam a gyereket, mintha valamit teher lenne. De közben azt is tudom, hogy az ő érdeke is az, hogy én jól legyek.

Ti is ilyen nehezen mentetetek az ezen, vagy sokkal lazábban?



jan. 19. 20:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%
Lehet elkönyveltek a legszarabb anyának de 1 éves korától havi egszer ott aludt hétvégén. Jól esett az a kis pihi és a kapcsolatunknak is jót tett. Na meg a gyereknek is hiszen kialakított a nagyszülőkkel is egy köteléket.
jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Azt gondolom, hogy a gyereknek is nagyon jot tesz az, ha vannak szereto nagyszulei. Ne csak magadat nezd, hanem ot is. Szereti oket? Szeret veluk lenni? Megbizol bennuk? Ha igen es igen, akkor miert ne alhatna ott?


Anno en is rengeteg idot toltottem a nagyszulokkel es nagyon szivesen emlekszem vissza erre az idoszakra. Sose ereztem azt, hogy engem a szuleim lepasszoltak, nem igy gondolkoztam, mert imadtam veluk lenni es

Szerencsere a kisfiamnak is csodas nagyszulok jutottak, pici kora ota reszt vesznek az eleteben, rendszeresen vigyaznak ra, 8 hos kora ota alszik is naluk 1 ejszakat, havonta egyszer biztosan.

jan. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 20 hónapos a kisfiam, és nagyon hasonlóan érzek, mint te. 1 éves kora óta kétszer aludt a nagyszülőknél, amikor konkrét programunk volt a férjemmel. Napközben szívesen rájuk bízom bármikor, de ha éjszakára ott hagyom, én is úgy érzem, hogy lepasszolom, pedig szeret ott aludni, soha nem volt eddig gond. Egyébként szerintem is jó a gyerekeknek is, ha a nagyszülőknél is otthon érzik magukat, nekem is a legjobb gyerekkori emlékek között van a nagyszüleimnél töltött idő.
jan. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
Nekem még nem aludt ott. A lányom is 5 évesen kezdte.
jan. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Változó, hogy mennyit aludt ott. Átlagban 1 éjszakát szokott havonta-2 havonta ott aludni, mert vannak másik unokák és ők is szoktak ott aludni, így nem akarjuk mamáékat leterhelni. A legtöbb amit egy huzamban ott aludt az 6 éjszaka volt, mert a férjemmel elutaztunk. Nagyon szereti a nagyszüleit. Most töltötte a 3 évet.
jan. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%

Évi 3 kb a gyerek 1,5 éves kora óta.

Vészhelyzetben bármikor alhatna ott, anyósom szabit is venne ki miatta de nem került még ilyenre sor, csak mindig mondja. Nyáron mikor elmegy szabira a fiam alszik ott, 2 ünnep között szintén, meg tavasszal valamelyik hosszú hétvége szokott még jönni, de az nem minden évben. Eleinte 1 éjszaka volt, már most 2-4. A fiam 5 éves és imád ott lenni.

jan. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Hiába hipi-szupi jó kapcsolat, imádja a nagyanyjàt, mégis egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor aludt ott még a nagyobb is, aki 8. A kicsi meg még egyszer sem.

Pedig-pedig próbáltuk kisebbként a naggyal is, pont ugyanolyan okból, hogy ha majd kórházban leszünk, ne legyen neki szoktalan. De katasztrófa volt 2 évesen ugyanúgy, mint 3 évesen, de még 4 évesen is.

jan. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk borzasztóan alszik a 2 évesem, azért nem hagyom ott, nem akarom anyukámat szívatni, de ha a gyerek jól érzi ott magát, miért ne? Nem lepasszolod, hanem elengeded.
jan. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

7# Én ilyen voltam,1 éves kortól rendszeresen próbálták. 16 évesen talán már akartam,addig 8 lóval se tudtak. Pedig jó kapcsolatom volt velük,de én otthon szerettem volna lenni. Barátnőnél bárkinél ott aludtam,de nagyszülőkhöz ne keljen. 16 évtől többször mentem.


Nálunk nem volt még a lányom. De mi annyira messze is lakunk,érte se tudnánk menni ha gond van csak úgy. Ha havi 1x jönnek,akkor már sokat mondok. Elvan velük,de nem sokáig. Majd ha már ő kéri,hogy szeretné,akkor,de erőltetni nem szeretnék semmit.

jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%

2.5 éves a lányom. Sem ő, sem az 5éves fiunk nem aludt még másnál.

Nem is vágyunk rá.

Mamával (enyémmel, mert anyóssal nem tartjuk a kapcsolatot) elvannak egész nap is akár, de ott nem hagynám őket aludni még.


Én is 8 évesen aludtam először a mamámnál. Nem maradtam le semmiről.

jan. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!